آشنایی با استرالیا کشوری مهاجرپذیر و محبوب/ استرالیا یکی از بخش‌های پهناور قاره اقیانوسیه و از وسیعترین کشورهای جهان است

در این مطلب از آرتیها با استرالیا کشور مهاجرپذیر و محبوب ایرانی ها آشنا می شوید. استرالیا یکی از بخش‌های پهناور قاره اقیانوسیه و از وسیعترین کشورهای جهان است که بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیمکره جنوبی واقع شده است. این کشور به سرزمین آکاسیای طلایی، برگرفته از نام گل ملی این کشور معروف است. استرالیا کشوری توسعه یافته است که اقتصاد آن بر بازرگانی و کشاورزی متکی بوده و دارای معادن فراوان است. اگر این کشور را برای تحصیل و زندگی در نظر گرفته اید خوب است بدانید این کشور دارای بهترین دانشگاه های جهان است و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی در استرالیا تحصیل می‌کنند.

جاذبه های گردشگری استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا

بزرگترین مجموعه پیوسته بیش از ۲۹۰۰ صخره مرجانی روی زمین که معروف به دیواره مرجانی بزرگ هستند در استرالیا قرار دارند. اولورو، همچنین به عنوان صخره آیرز شناخته می شود، بزرگترین تک سنگ در جهان و مکانی مقدس برای مردم آنانگو است. در نزدیکی پل بندرگاه محبوب سیدنی، خانه اپرای مشهور جهان وجود دارد. جاده اقیانوس بزرگ، جاده ای خوش منظره به طول ۲۴۳ کیلومتر که در فهرست میراث ملی استرالیا در امتداد سواحل جنوب شرقی این کشور ثبت شده است.

مناطق دورافتاده و معمولاً خالی از سکنه داخلی استرالیا که Outback می نامند. دریاچه های صورتی در استرالیای جنوبی و غربی و قله های ساخته شده از سنگ آهکی در پارک ملی Nambung در غرب استرالیا از دیگر جاذبه های توریستی کشور استرالیا هستند.

معروف‌ترین‌ شهرهای استرالیا

کانبرا

کانبرا: جمعیت شهر کانبرا، بالغ‌بر ۴۰۰ هزار نفر است. کانبرا، پایتخت کشور استرالیا است. از نظر موقعیت جغرافیایی کانبرا بین دو شهر سیدنی و ملبورن قرار دارد. این شهر به عنوان یک شهر سیاسی، اقتصادی و تفریحی شناخته می‌شود.

سیدنی: جمعیت شهر سیدنی، بالغ‌بر ۵ میلیون نفر است. این شهر بزرگ‌ترین شهر استرالیا است. سیدنی از جمله‌ شهرهای بزرگ است که قطب مراکز فرهنگی و اقتصادی این کشور محسوب می‌شود.

ملبورن

ملبورن: جمعیت شهر ملبورن، ۴ میلیون نفر است. دومین شهر بزرگ استرالیا، ملبورن است. بسیاری از افراد برای زندگی شهر ملبورن را انتخاب می‌کنند، زیرا هم از نظر اقتصادی و از نظر فرهنگی جایگاه و رتبه بالایی دارد. در واقع ملبورن، پایتخت، موسیقی، هنر و فرهنگ استرالیاست.

بریزبین: جمعیت شهر بریزبین، ۲ و نیم میلیون است. بریزبین پایتخت ایالت کوئینزلند است. در این شهر، فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی بسیار زیادی روی می‌دهد.

پرث: جمعیت شهر پرث، بالغ بر ۲ میلیون نفر است. این شهر، بزرگ‌ترین شهر در غرب استرالیا است. پرث مرکز فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی است.

دین مردم استرالیا

دین مردم استرالیا

پایبندی مذهبی ثبت شده عموماً منعکس کننده پیشینه مهاجران است. در هر سرشماری از اوایل دوران استعمار، اکثر استرالیایی‌ها به مسیحیت، عمدتاً آنگلیکان و کاتولیک رومی، را به عنوان دین خود اعلام کرده¬اند. تعداد کاتولیک های رومی برای اولین بار در اواخر دهه ۱۹۸۰ از تعداد آنگلیکن ها بیشتر شد. در اوایل قرن بیست و یکم، بیش از نیمی از استرالیایی‌ها خود را مسیحی می‌ دانستند. حدود ۲۵ درصد کاتولیک رومی و ۲۰ درصد آنگلیکان بودند.

درصدهای پایین تر متعلق به دیگر فرقه‌های پروتستان (به ویژه کلیسای متحد، پروتستان، و اصلاح‌طلبان) بود و همچنین گروه‌های کوچکی از یهودیان و هندوها وجود داشتند. نسبت ثبت نام به عنوان مسیحیان ارتدوکس، مسلمانان و بودایی ها در اواخر قرن بیستم به شدت افزایش یافت. تقریباً ۳۰ درصد استرالیایی ها هیچ دینی نداشتند. برخلاف مهاجران اروپایی، جوامع بومی سنتی به شدت معنوی هستند. در میان جوامع سنتی دین به زندگی معنا می بخشد و موضوع هماهنگ کننده پیوند پایدار بین زمین و مردم است.

یکی از تشابهاتی که بین ایران و استرالیا برقرار است نوسانات آب و هوایی است

آب و هوا

یکی از تشابهاتی که بین ایران و استرالیا برقرار است نوسانات آب و هوایی است. در هر دو کشور به علت گستردگی و موقعیت جغرافیایی که دارد تنوع آب و هوا بسیار زیاد است، به همین دلیل این دو کشور جزو کشورهای چهارفصل هستند.

  • در مناطق شمالی استرالیا، مانند کویینزلند و نیوسات ولز، آب و هوا گرم و مرطوب است.
  • در مناطق شمالی و شمال غربی ایران، مانند تهران و کرمانشاه، آب و هوا معتدل تا سرد است اما تابستان‌ها گرم، و زمستان‌ها برفی است.

تنوع آب و هوا در این دو کشور متنوع و زبانزد همگان است، در واقع کشورهای چهارفصل، زیبایی بسیار زیادی دارند و این عامل یکی از دلایل زندگی و جذب توریست‌ها است.

زبان

اگرچه انگلیسی زبان رسمی استرالیا نیست، اما عملاً زبان ملی است و تقریباً در سطح جهانی صحبت می شود. با این وجود، صدها زبان بومی وجود دارد، اگرچه بسیاری از آنها از سال ۱۹۵۰ منقرض شده‌اند و بیشتر زبان‌های باقی‌مانده توسط افراد بسیار کمی استفاده می شود. Mabuiag که در غرب جزایر تنگه تورس صحبت می شود و زبان بیابانی غربی به ترتیب حدود ۸۰۰۰ و ۴۰۰۰ سخنور دارند و حدود ۵۰۰۰۰ بومی ممکن است هنوز تا حدودی از یک زبان استرالیایی اطلاعات داشته باشند. همچنین به زبان‌های گروه‌های مهاجر مانند چینی، ایتالیایی و یونانی نیز در استرالیا صحبت می‌ شود.

 استرالیا

جمع‌بندی

زندگی در این کشور، انتخاب بسیاری از افراد است زیرا این کشور، راحتی و زیبایی را همزمان با هم دارد؛ همچنین استرالیا کشوری است که خدمات بسیاری زیادی را برای شهروندان خود در نظر دارد که این عامل به زندگی راحت و بدون دردسر کمک زیادی می‌کند. اگر تجربه زندگی در استرالیا را دارید برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید