آشنایی با کابینت پله ای یا پلکانی

در این مقاله از آرتیها اطلاعاتی در زمینه کابینت پله ای در اختیار شما قرار می دهیم. کابینت پله ای را می توانیم در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه های متعددی مشاهده نماییم. تعداد خانه ها و آپارتمان های جدیدی که امروزه در حال ساخته شدن هستند، سبب افزایش فروش این نمونه از کابینت ها شده اند. تعداد افراد بسیاری برای زیبایی و سادگی این محصول را می پسندند. دلیل گرایش افراد به این سبک نیز، دقیقا همین کیفیت محصول و زیبایی و سادگی آن است. نمونه کابینت های بسیاری در بازار قابل سفارش و خرید هستند. همین مورد سبب می شود تا بتوانیم بهترین محصول را که با سلیقه ما همخوانی دارد، تهیه نماییم. موارد بسیار مهمی در زمان خرید این محصول یعنی کابینت پله ای مد نظر خواهد بود. در این حالت می توانید بهترین محصول را انتخاب و خریداری نمایید. مهمترین ویژگی ها در زمان خرید کابینت پله ای را نیز بیان می نماییم.

کابینت های موجود در بازار را که برای زیبایی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می دهیم، به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی خواهیم نمود. نمونه کابین های پیش ساخته و کابینت های سفارش داده شده، نمونه های موجود هستند. کابینت پله ای، کابینت های معرق کاری شده، کابینت کلاسیک، مدرن و …. همگی می توانند با توجه به نوع ساخت، در یکی از این دو گروه قرار داشته باشند. زمانی که شما به کابینت سازی مراجعه می کنید، می توانید نمونه هایی از آن ها را مشاهده نمایید. کابینت پله ای طی چندین سال گذشته توانسته است مخاطبین بسیاری را به خود جلب کند. هر کدام از این نمونه محصولات با توجه به میزان کیفیت و نوع ساخت می توانند مدل های مختلفی را شامل شوند. در ادامه به انواع این محصول خواهیم پرداخت.

انتخاب سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و دیگر نقاط منزل بسیار مهم می باشد. سبک ها نشان دهنده نوع نگرش شما در نحوه زندگی خواهند بود. افراد زیادی به سبک های کلاسیک و قدیمی علاقه مند هستند، تعدادی به مدرن و … گرایش دارند. اگر قصد انتخاب کابینت پله ای را برای آشپزخانه خود دارا هستید، باید سبک کلی خانه خود را مدرن انتخاب نمایید. این نمونه از محصولات همان طور که بیان نمودیم سبکی نو و طرحی جدید را دارا می باشند. نمونه های این محصول در عین سادگی از جذابیت بسیار بالایی در میان طرفداران این سبک برخوردار هستند. قیمت این محصولات ممکن است با توجه به کیفیت آن ها متنوع باشند. به همین دلیل می توانید با توجه به بودجه خود برای خرید این محصول اقدام نمایید. در نظر داشته باشید در زمان طراحی این محصولات باید اصول بسیار مهمی را نیز در نظر داشته باشید.

به چه نوع کابینتی پله ای می گویند ؟

کابینت پله ای نمونه ای از کابینت های مدرن هستند. به همین دلیل در عین داشتن نمایی ساده می توانیم حالت پلکانی را در آن ها مشاهده کنیم. ممکن است درب یکی از کمد ها نسبت به نمونه کناری کمی عقب تر و گاهی جلو تر قرار گرفته باشد. همین مورد سبب شده است تا نام پله ای را بر روی این محصول قرار دهند. این نمونه محصولات ممکن است تنها با یک رنگ از مواد اولیه و گاهی نیز ممکن است با دو و یا چند رنگ از مواد اولیه ساخته شده باشد. کابینت پله ای نمونه ای از جدیدترین کابینت های موجود است. تعداد افرادی که به سبک مینیمال علاقه مند هستند، این محصول را از میان نمونه های موجود، انتخاب می کنند. نحوه باز و بسته شدن این محصول، نحوه ساخت و طراحی آن سبب ایجاد زیبایی منحصر به فرد برای این محصول شده است. با در نظر داشتن این موارد می توانید برای خرید این محصول اقدام نمایید.

بهترین روش برای طراحی کابینت های پله ای :

برای آن که بتوانید بهترین کابینت پله ای را خریداری نمایید، بهتر است ابتدا به دنبال متخصصین این شغل بروید. در این حالت آنها تنها با بازدید از منزل شما و محل قرار گیری کابینت های موجود در خانه، نظر کارشناسی به شما خواهند داد. رنگ کابینت ها، طرح و مدل آن ها، اندازه ها و ابعاد و …. از مواردی است که آن ها به شما پیشنهاد خواهند داد. حتی خود شما نیز می توانید در طراحی این مدل شریک باشید. تنها کافی است تا نیاز خود را بیان نمایید و یا با کمی ایده پردازی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود اقدام کنید. در این حالت قطعا بهترین نمونه محصول را طراحی خواهید کرد. بهترین رنگ ها را انتخاب خواهید نمود. همچنین بهترین دکوراسیون را ایجاد خواهید کرد. به سبک و نوع چیدمان منزل خود نیز در زمان طراحی دقت نمایید.

مواردی که باید برای طراحی این نوع از کابینت ها بدانید :

با در نظر داشتن این موارد می توانید بهترین کابینت پله ای را تهیه نمایید. همچنین با این موارد می توانید خریدی مطمئن تر را تجربه نمایید و از خرید خود نیز راضی باشید.

  • باید ابعاد و اندازه های هر طبقه از این محصول با یکدیگر همخوانی داشته باشد.
  • عمق و میزان هر کابینت را با توجه به نیاز و طبق اصول اندازه گیری و با توجه به نسبت آن ها با یکدیگر انتخاب نمایید.
  • در صورت علاقه می توانید از دو رنگ و گاهی تنها از یک رنگ در طراحی این محصول استفاده نمایید.
  • به کیفیت مواد اولیه توجه نمایید، در این حالت بهترین محصول را خواهید داشت.

انواع کابینت پله ای :

گاهی ممکن است تنها با توجه به مواد اولیه برای ساخت، انواع کابینت پله ای را مشاهده نماییم. با توجه به این موارد می توانیم کابینت چوبی، کابینت فایبر گلاس، کابینت طرح چوب و … را در بازار مشاهده نماییم. اما با توجه به نوع سبک می توانیم تنها نمونه های مدرن آسان بازشو و بدون دستگیره را در بازار مشاهده نماییم. یکنواخت بودن و ساده بودن این محصولات سبب می شود تا ما به عنوان مصرف کننده بتوانیم استفاده ای آسان را از این محصولات داشته باشیم. کابینت های پله ای به همین دلیل دارای فضای کافی خواهند بود و شما هزینه پرداختی را برای محصولی که از تمام آن استفاده نموده اید، می پردازید. در این حالت می توانیم عنوان کنیم که این محصول مقرون به صرفه نیز هست. با در نظر داشتن این موارد می توانیم نمونه های متنوع با رنگبندی و طرح بندی های مختلفی از این محصول را در بازار مشاهده نماییم.

ست کردن کابینت با وسایل دیگر آشپزخانه :

اگر برای خرید کابینت پله ای اقدام می کنید، می توانید بهترین نمونه محصول را انتخاب کنید، اگر روش های ست نمودن را بدانید. در این حالت بهتر است به روش ست نمودن کابینت ها با توجه به فضای داخلی توجه بیشتری داشته باشید. منظور از ست نمودن هم رنگ کردن همه فضای داخلی با یکدیگر نیست. منظور از ست نمودن ابتدا در کلمه سبک دکوراسیون می گنجد. به سبک، به رنگبندی، طرح بندی و … در زمان ست نمودن توجه نمایید. مواردی را انتخاب کنید که دارای شباهت های بسیاری باشند و از طرفی زیبایی محیط اطراف شما را افزایش دهند. نه تنها زیبایی بلکه انرژی که از اطرافتان دریافت می کنید نیز در این حالت مهم خواهد بود. در نظر داشته باشید، کیفیت، زیبایی و کارایی در کنار یکدیگر نیاز شما را برآورده خواهد نمود. به همین منظور به این نکات نیز در زمان خرید کابینت پله ای توجه نمایید.

نور پردازی در کابینت پله ای :

کابینت پله ای در صورت ساده بودن دارای زیبایی بی نظیری هستند. نورپردازی در این محصولات نیز ویژگی و جلوه آن ها را افزایش داده است. نور پردازی با استفاده از ال ای دی ها و هالوژن ها سبب می شود تا سایه های متعددی در این محصول به وجود بیاید و همین مورد زیبایی این محصول را افزایش خواهد داد. استفاده از این نورپردازی با توجه به سلیقه شما صورت خواهد گرفت. در نظر داشته باشید می توانید از استفاده این مورد نیز منصرف گردید. توجه داشته باشید سادگی این محصول در کنار نورپردازی می تواند زیبایی آن را هزاران برابر نماید. در صورت لزوم می توانید از نورپردازی در زمان سفارش کابینت پله ای استفاده نمایید.

کابینت پله ای جزو کابینت‌های سبک مدرن محسوب می‌شود و ظاهری ساده و به دور از تزئینات دارد. استفاده از دو رنگ متفاوت در این نوع کابینت به زیبایی آن می‌افزاید. معمولا کابینت پله‌ای از جنس‌های ام دی اف، های‌گلاس، و ممبران می‌سازند که هر کدام اینها قیمت‌های متفاوتی دارند. اگر کابینتی مدرن با طراحی خاص می‌خواهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کابینت پلکانی را حتما در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید