آغاز فصل سوم سریال «سرزمین مادری» به کارگردانی کمال تبریزی/ «سرزمین مادری»، سریالی پر از حواشی با حضور بازیگران مشهور ایرانی

به نقل از آرتیها با آغاز فصل سوم سریال «سرزمین مادری» به کارگردانی کمال تبریزی شاهد تغییر و تحولاتی در ترکیب بازیگران این سریال خواهیم بود که مهمترین آن جایگزینی آرش مجیدی به جای شهاب حسینی برای ایفای نقش «رهی» و کوروش سلیمانی به جای محمد رضا فروتن برای نقش «سید حشمت» است.

فصل دوم سریال سرزمین مادری به زودی و با انتشار قسمت بیستم به پایان می‌رسد. در حال حاضر ۱۷ قسمت از این فصل پخش شده و سه قسمت دیگر تا آغاز فصل سوم باقی مانده است.

فصل سوم سریال «سرزمین مادری»

فصل سوم سریال «سرزمین مادری»

کمال تبریزی، کارگردان مجموعه نمایشی «سرزمین مادری» معتقد است فیلمنامه این اثر داستانی را روایت می‌کند که بستر وقایع آن متکی بر نقل تاریخ معاصر است و همراهی و همذات‌پنداری با قهرمان قصه به نوعی روایتگر تاریخ پرفراز‌ و‌ نشیب ایران در دوران سخت و پرزحمت معاصر نیز خواهد بود. او می‌گوید همین موضوع بر جذابیت قصه افزوده و آگاهی مخاطب درباره گذشته‌ای پر‌افتخار از سرزمین کهن ایران را به‌دنبال داشته است.

با شروع فصل سوم، زمان وقوع اتفاقات سریال به سال‌های ۵۶ و ۵۷ می‌رسد. با توجه به بالا رفتن سن کاراکترها شاهد تغییر و تحولاتی در ترکیب بازیگران خواهیم بود. از آن جمله می‌توان به جایگزینی آرش مجیدی به جای شهاب حسینی اشاره کرد که در این مقطع از سریال نقش دوران میانسالی «رهی» را بازی می‌کند.

البته قرار بود که بازیگران فصل دو از جمله شهاب حسینی و محمدرضا فروتن نقش دوران میانسالی کاراکترهایشان را بازی کنند. اما حواشی توقیف این سریال موجب شد تا کمال تبریزی مجبور به انجام این تغییراتی در ترکیب بازیگرانش شود.

سریال «سرزمین مادری»

مشکلات سریال

زمانی‌که فصل اول سریال در سال ۱۳۹۲ روی آنتن رفت گروه تولید سریال «سرزمین مادری» در حال ضبط قسمت‌های باقی مانده فصل دوم بودند، توقیف این سریال موجب شد تا تولید فصل دوم هم مدتی متوقف شود. بعد از چند ماه توقف روند تولید آغاز شد و سکانس‌های باقی مانده جلوی دوربین رفت.

با پایان تصویربرداری فصل دوم، پیش بینی می‌شد که مشکلات پخش سریال رفع شود. اما این اتفاق نیفتاد و متعاقبا تولید فصل سوم هم متوقف شد. بعد از گذشت چند ماه مدیریت تلویزیون دستخوش تغییر و تحولاتی شد. محمد سرافراز به جای عزت الله ضرغامی ریاست سازمان صدا وسیما را عهده دار شد و اصغر پور محمدی هم به جای علی دارابی معاون سیما شد.

با روی کار آمدن مدیران جدید، قرار شد تا مشکلات سریال سرزمین مادری که در آن سال‌ها «سرزمین کهن» نام داشت رفع شد. با شروع رایزنی‌ها، به تهیه کننده و کارگردان هم اعلام شد که مقدمات تولید فصل سوم را آغاز کنند. اما از آنجایی که اکثر بازیگران با پروژه‌های دیگر قرارداد بسته بودند، امکان دوباره جمع کردن آن‌ها مهیا نبود. از همین رو کمال تبریزی مجبور به تغییر ترکیب بازیگرانش شد.

بازیگران جدید فصل سوم سریال «سرزمین مادری»

بازیگران جدید فصل سوم سریال «سرزمین مادری»

در فصل سوم سرزمین مادری آرش مجیدی به جای شهاب حسینی عهده دار نقش رهی می‌شود. کوروش سلیمانی هم نقش میانسالی سید حشمت را به جای محمد رضا فروتن برعهده می‌گیرد. سعید راد، گلچهره سجادیه، بابک حمیدیان، مهران رجبی، حسین مهری، مجید سعیدی، حسین عابدینی و لیلا برخورداری بازیگرانی هستند در فصل پایانی به جمع بازیگران سرزمین مادری اضافه می‌شوند.

سریال سرزمین مادری چهارشنبه‌ها از طریق پلتفرم «تلوبیون» منتشر می‌شود و پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها نیز روی آنتن شبکه سه می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید