آنالیز قسمت اول از فصل سوم سریال «زخم کاری»/ مهدویان اینبار منبع اقتباسش را دو نمایشنامه «شاه‌لیر» و «ریچارد سوم» قرار داده است

به نقل از آرتیها قسمت اول از فصل سوم سریال «زخم کاری» با نام «زخم کاری: انتقام» دیروز جمعه ۲۵ خرداد منتشر شد. محمدحسین مهدویان اینبار منبع اقتباسش را دو نمایشنامه «شاه‌لیر» و «ریچارد سوم» از این نمایشنامه‌نویس مشهور انگلیسی قرار داده است. پس از اینکه فصل دوم «زخم کاری» به واسطه ضعف‌هایی که داشت با نقدهای زیادی روبه‌رو شد، حالا مجموعه اتفاق‌های قسمت اول فصل سوم باعث شد بتوانیم تا حدی به وضعیت بهتر آن امیدوار باشیم.

قسمت اول از فصل سوم سریال زخم کاری

قسمت اول از فصل سوم سریال زخم کاری

با بازگشت مالک به محور اصلی داستان «زخم کاری» در فصل سوم، حضور جواد عزتی بسیار پررنگ شده و اینبار مرموزتر از قبل به میدان آمده است.

بعد از فصل اول و دوم که با اقتباس از نمایشنامه‌های «مکبث» و «هملت» ویلیام شکسپیر ساخته شده بود، محمدحسین مهدویان اینبار منبع اقتباسش را دو نمایشنامه «شاه‌لیر» و «ریچارد سوم» از این نمایشنامه‌نویس مشهور انگلیسی قرار داده است. باید دید مهدویان چگونه در این فصل می‌تواند به این دو نمایشنامه پایبند باشد.

در ابتدای فصل جدید مالک را در شمایل مردی راننده می‌بینیم. او مسافرکشی می‌کند و به همه می‌گوید پس از بچه‌هایش دیگر به پول نیاز ندارد و برای گذراندن امورات زندگی، همین رانندگی کفایت می‌کند. رفته‌رفته اما با رفتاری از مالک مواجه می‌شویم که می‌فهمیم تغییری در شخصیت او ایجاد نشده و زندگی جدیدش هم پوششی برای انتقام است؛ اتفاقی که از عنوان فصل سوم هم می‌شود فهمید.

«زخم کاری: انتقام»

گریم کاراکترها

با توجه به گذشت زمان و سختی‌هایی که دو شخصیت سمیرا و مالک پشت‌سر گذاشته‌اند، گریم هردوشان تا حدی متفاوت است. موهای هردو سفید و چهره‌هایشان شکسته‌ به نظر می‌رسد. البته این تغییر درباره شخصیت سمیرا با بازی رعنا آزادی‌ور بیشتر به چشم می‌آید. او پس از مرگ میثم و بازگشت مالک، درگیر بحران روحی شدیدی شد و ابتدای فصل در اندیشه خودکشی است. دیگر نه می‌تواند به طلوعی نزدیک شود و نه توان این را دارد که مالک را از نزدیک ببیند. به همین دلیل هم نمی‌تواند به اندازه مالک که انگیزه انتقام دارد، طبیعی رفتار کند.

در قسمت اول از فصل سه «زخم کاری»، علاوه بر مالک، حضور شخصیت‌هایی طلوعی، سمیرا، سیما، کیمیا پانی و دستمالچی هم پررنگ است. روابط میان شخصیت‌ها در فصل سوم، همین ابتدا کاملا مشخص می‌شود و در انتهای قسمت اول با حرکت نهایی مالک، گره اصلی این فصل شکل می‌گیرد.

فصل سوم سریال «زخم کاری» با نام «زخم کاری: انتقام»، به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان جمعه‌ها در پلتفرم فیلیمو منتشر می‌شود.

محمدحسین مهدویان

محمدحسین مهدویان

محمدحسین مهدویان (متولد ۲۳ اردیبهشت ۱۳۶۰ در بابل) کارگردان و فیلمنامه‌نویس و مستندساز ایرانی است. از آثار او می‌توان به فیلم‌های سینمایی ایستاده در غبار، ماجرای نیمروز، ماجرای نیمروز: ردخون، لاتاری، درخت گردو و مرد بازنده و سریال زخم کاری اشاره کرد.

محمدحسین مهدویان دانش‌آموخته هنرستان روایت فتح، دارای مدرک کارشناسی سینما گرایش کارگردانی از دانشگاه سوره است. او همچنین دارای کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی از دانشگاه صدا و سیما است. او با ساخت فیلم ایستاده در غبار در وارد حرفه سینمایی شد و سیدعلی خامنه‌ای این فیلم را فیلمی فاخر دانسته است.

دیدگاهتان را بنویسید