آیا شمع تراپی با استفاده از رنگ‌ها، دارای قدرت و خواص منحصر به خود است و می تواند قدرت خارق العاده ای در زندگی ایجاد کند؟

در بخش اول از مقاله شمع تراپی در آرتیها، با این روش درمانی و مزایا، طریقه انجام، انواع شمع تراپی آشنا شدیم. اکنون به خاصیت شمع‌های رنگی، عوارض و دیگر مسائل مهم این انرژی درمانی صحبت خواهیم کرد. شمع بازتابی از درون شما است. شما با این روش خود واقعیتان را می‌بینید و بر تمامی احوالات خود متمرکز می‌شوید. یک شمع با سوختن خود به شما خواسته‌هایتان را یادآوری می‌کند و شما با کمک نور آن تغییراتی که می‌خواهید در خود بوجود آورید را مرور می‌کنید.

شمع تراپی با استفاده از رنگ ها

شمع تراپی با استفاده از رنگ‌ها

بسیاری از مراسمات و آیین‌های سنتی از رنگ‌های خاصی در یک مراسم رسمی استفاده می‌کنند. استفاده از شمع‌های رنگی در این مراسمات معمولا بر اساس آیین تعریف شده در آن مراسم انجام می‌گیرد و هر رنگی برای مراسم خاصی تعریف شده است. بسیاری از افراد معتقدند هر شمع رنگی دارای قدرت و خواص منحصر به خود است و استفاده از آن با تشریفات و مدیتیشن، می‌تواند قدرت خارق العاده ای در زندگی شما بوجود آورد. در واقع رنگ شمع یکی از المان‌های بسیار مهم در شمع تراپی است.

صورتی: جذب عشق و موفقیت/ زرد و طلایی: دستیابی به آرزوها/ آبی: جذب ثروت، افزایش ایمان و اعتقادات/ بنفش و ارغوانی:  نشان دهنده قدرت و برتری/ قهوه ای: کمک کردن در پید اکردن اشیا گمشده/ نارنجی: افزایش خلاقیت، جذب چیزهای دلخواه/ سبز: افزایش شور و اشتیاق، تعادل بین جسم و ذهن/ سفید: پاک کننده قوی بدن و محیط زندگی از انرژی منفی/ قرمز: سلامتی،تقویت قوای جنسی، تقویت عشق ورزی/ سیاه: جلوگیری از چشم بد، افسردگی در صورت استفاده زیاد/ خاکستری و نقره ای: موثر در بیداری ضمیر ناخودآگاه و داشتن یک زندگی بر وفق مراد

پاکسازی با شمع و عود

پاکسازی با شمع و عود

برای پاکسازی با شمع می‌توانید شمعی را روشن کنید و با دم به سمت راست بچرخید و در حالت بازدم به سمت چپ. این کار را دوبار تکرار کنید و حین انجام آن، جمله‌‌ای آرامش‌بخش بگویید یا به حس خوبی فکر کنید. پاکسازی با عود هم روش ساده‌ای است برای بازگرداندن تعادل ازدست‌رفته چاکراها.

فرض کنید قرار است چاکرای شبکه خورشیدی جناغ سینه را با عود پاکسازی کنیم. چاکرا را شبیه قیف درنظر بگیرید و سپس عود را خلاف عقربه ساعت به‌آرامی داخل این چاکرا بچرخانید. چندبار تکرار کنید تا پاکسازی انجام شود. یادتان باشد که پاکسازی در جهت خلاف عقربه‌های ساعت و انرژی درمانی در جهت عقربه‌های ساعت است.

انرژی درمانی با شمع روش ساده‌ای است

برای انرژی درمانی با شمع به چه کسی مراجعه کنیم؟

انرژی درمانی با شمع روش ساده‌ای است که در برخی موارد، تخصص خاصی لازم ندارد و با تمرین و تکرار می‌توانید به تمرکز برسید. اما برای روش‌های درمانی به‌کمک شمع مثل شمع گوش یا درمان بیماری‌ها حتما باید از درمانگر انرژی یا انرژی درمانگر استفاده کنید که تخصص این کار را داشته باشد. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد این موضوع به دکتر طب سنتی مراجعه کنید.

نکات مهم قبل از انجام

  • داشتن آرامش خاطر
  • استفاده از رنگ مورد علاقه در انتخاب شمع‌های مورد نظر
  • نیت کردن قبل از روشن کردن، نیتی واقعی با دیدی مثبت
  • افزایش انرژی با چیدمان نوع شمع‌ها بر اساس تکی، دوتایی، مثلثی، مربعی و ستاره
  • انتخاب مکانی ساکت و آرام و قرار دادن شمع در مقابل خود و تجسم کردن خواسته مورد نظر
  • استفاده از شمع‌هایی با سوخت گیاهی و طبیعی ( شمعی با موم عسل و یا شمع پیرکس)
عوارض شمع تراپی چیست؟

عوارض شمع تراپی چیست؟

با وجود فوایدی که این روش درمانی دارد، ممکن است در صورت استفاده نادرست، عوارضی را برای برخی از افراد به همراه داشته باشد:

  • هرگز نباید شمع را در مکان های فاقد تهویه استفاده کرد، چرا که ممکن است سبب سردرد در افراد ساکن در آنجا شود.
  • افراد مبتلا به آسم، صرع، اگزما، پسوریازیس، فشارخون و تب یونجه  و …بهتر است از این روش درمانی پرهیز کنند، چرا که ممکن است به رایحه شمع‌های معطر آلرژی داشته باشند.

آبا شما تجربه ای در خصوص استفاده از این روش در درمان خود داشته‌اید؟ خوشحال می شویم با ما هم درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید