آینه کاری عصری مدرن در دکوراسیون داخلی

در آرتیها با دکوراسیونی متفاوت آشنا شوید. آینه کاری چیست؟ برای تزئین دکوراسیون داخلی منزل از روش ها و ایده های جذاب و جدیدی استفاده می شود که یکی از این ایده ها آینه کاری است. آینه کاری ایده ای زیبا برای دکوراسیون داخلی است که با چسباندن تکه ها بزرگ و کوچک آینه به شکل های هندسی و گل و بته ای کاربرد دارد. در هنر آینه‌ کاری، هنرمند آینه‌ کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند که از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می‌شود.

علت استفاده از آینه کاری در دکوراسیون

  • نمایش بزرگتر فضا
  • افزایش انرژی مثبت
  • تاثیر چشمگیری در زیبایی
  • افزایش نور محیط

کاربرد آینه کاری در دکوراسیون

اگر می خواهید در اتاق خواب آینه دیواری نصب کنید، آن را طوری نصب کنید که تصویر تخت داخل آن نیفتند. همچنین آینه کاری نباید بالای تاج تخت باشد. بهتر است آینه کاری دیوار اتاق خواب را طوری انجام کنید که کناره‌های تخت قرار بگیرد. به این صورت نه بالای تخت است و نه تصویر آن را به نمایش می‌گذارد.

دیوارهای سالن پذیرایی محل مناسبی است که می‌توان روی آن این هنر را پیاده کنیم. تنها چیزی که به آن می توان توجه کرد این است که تصویر آینه نباید در ورودی اتاق‌های دیگر، تلویزیون و گوشه زاویه دار سایر دیوارها باشد. آینه‌کاری سالن پذیرایی‌ با ابعاد کوچک ایده‌ای جالب و کاربردی است. برای پذیرایی با ابعاد بزرگ بهتر است از آینه‌های عریض و بزرگ استفاده کنید.

شومینه یکی از زیباترین تزیینات سالن پذیرایی است. با توجه به اینکه شومینه اصطلاحا در دید است باید توجه زیادی به شکل آن شود. استفاده از آیینه برای تزیین شومینه، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای آینه کاری اتاق پذیرایی است. استفاده از نورپردازی و چراغ های LED می تواند باعث انعکاس زیبا و نمایان تر شدن شومینه و آینه ها شود.

بهتر است درب ورودی مستقیما به سالن پذیرایی باز شود تا انرژی بیرون از خانه بدون برگشت به محیط خانه جذب شود. با این حال معمولا در ورودی خیلی از خانه‌ها به واسطه یک راهرو به اتاق پذیرایی متصل می‌شود. برای اینکه انرژی با یک دیوار یا یک راهروی طویل برخورد نکند و برنگردد، نصب آینه پیشنهاد می‌شود. البته آینه نباید مستقیما روبروی درب ورودی باشد.

ستون اگر ساده باشد میتواند زیبایی داخلی منزل را کاهش دهد اما میتوان با خدماتی مانند آینه کاری ، زیبایی خاصی را ایجاد کرد و خانه و ستون را از سادگی دور کرد. لازم به ذکر است که معمولا ستون ها عرض کمی دارند و ارتفاع آنها بیش از ۲ متر است، به همین علت باید این کار به گونه ای انجام شود که ستون ها عریض دیده شوند.

قطعا آینه کاری بر روی ستون ها یکی از بهترین روش ها برای تزیین این بخش که ظاهرا بلااستفاده است محسوب می شود. شما هنگام آینه کاری در این بخش باید به این نکته توجه کنید که حتما رنگ آینه مورد استفاده شما با رنگ دیوار و دکوراسیون اتاق پذیرایی شما هماهنگ باشد. طبیعتا می توان از انواع مختلف آینه ها، مثل آینه پازلی یا آینه پتینه و… استفاده کرد. اما نوع آینه ترجیحا باید متناسب با سبک دکور شما باشد.

یکی از ایده‌های خلاقانه برای نصب آینه کاری، نصب آن بر روی کمد دیواری است. کمد دیواری در اتاق خواب همه خانه‌ها وجود دارد. می‌توان با نصب آینه کاری روی کمد، فضایی زیبا را در اتاق خواب ایجاد نمود. از مزایای این کار این است که اگر اتاق خواب شما کوچک باشد و جای کافی برای میز آرایش نداشته باشید، با نصب آینه کاری بر روی کمد دیواری، بدون اشغال کردن فضایی برای میز آرایش، می‌توانید از آینه کمد دیواری استفاده کنید. از سویی دیگر نصب آینه کاری روی کمد راهی برای تزیین کمد دیواری است.

آینه‌کاری بیشتر در فضاهای داخلی مانند سالن غذاخوری، اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی انجام می‌شود. استفاده از تراش بر روی آینه دیوار یا سقف باعث ایجاد فضایی مدرن و لوکس می شود. یکی از زیباترین جلوه‌های هنر آینه‌کاری، آینه‌کاری روی دیوار و سقف در تلفیق آینه رنگی با کاغذ دیواری یا گچبری می‌باشد که می تواند تغییرات بسیاری را در چهره منزل شما ایجاد نماید.

اشکال آینه های مدرن

آینه دیواری مدرن یک ایده عالی روی دیوارهایی که فضای خالی زیادی دارند که با چیدمان دلخواه شما، در طرح های مختلف قابل نصب است.

این مجموعه بصورت افقی یا عمودی بالای مبلهای چند نفره، مکمل شلف های دیواری، در کنار درهای ورودی و خروجی، راهروها و ستون های عریض نصب می شود و حتی با کمی خلاقیت می توانید آن را در کنار قاب عکس های خود نصب کنید و دیوار اتاق نشیمن را درخشان کنید. آینه‌های چند تکه ازجمله جذاب‌ترین وسایل دکوری در خانه هایمان هستند و با قرار دادن آن روی دیوار مناسب، نمایی جذاب و دیدنی ایجاد میکند .

مدل آینه مثلثی  وزن بسیار کمی دارد و حمل آن از جایی به جایی دیگر، بسیار ساده و آسان است. اگر فضایی از دیوار خانه‌تان خالی و بدون تابلو یا دکور است، می‌توانید با تهیه چندین اینه دکوراتیو  مثلثی این فضاها را به آراستگی تزئین کنید. آینه دکوراتیو مدرن با ایجاد اشکال و طرح های تزئینی منظم و بیشتر هندسی، در خانه ، فضایی درخشان و پر تلألو بوجود می آورد که حاصل آن بازتاب پی درپی نور در قطعات بی شمار و ایجاد فضایی پر نور دل انگیز و رویایی است.

آینه های دکوراتیو با طرح پازل، کاشی ، مربعی و مثلث از پر کاربرد ترین آینه های دکوراتیو تزئینی است . این آینه های دکوراتیو در اتاق نشیمن ، سرویس بهداشتی فضایی لوکس به ارمغان می افریند. همچنین استفاده از آینه های دکوراتیو با دکوربندی مناسب محیط و در نظر گرفتن ابعاد فضای مورد نظر برای کاربرد این آینه های تزیینی سبب کاربری بیشتر و مناسب تر این نوع آینه می شود.

مهم ترین مزیت استفاده از آینه های دکوراتیو، طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک، ایجاد فضایی بزرگ و دلباز است. با هزینه کم و با استفاده از انواع آینه تزیینی در منزل می توانید ایده ای ناب و لوکس و متفاوت را ایجاد کنید.یکی از مهم ترین ویژگی آینه های دکوراتیو ایجاد فضایی آرامش بخش است. آینه های دکوراتیو تاثیرات مثبتی در دکوراسیون داخلی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به انعکاس نور طبیعی و مصنوعی برای درخشان تر شدن فضای داخلی و عمق بخشیدن به فضا اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید