آینه کاری مجلل| با به کارگیری هنرهای اصیل و خاص مثل آینه کاری‌های مدرن در دکوراسیون داخلی، فضای خانه را جذاب‌تر کنید

در بخش اول از مقاله آینه کاری در آرتیها شما را با این سبک مدرن آشنا کردیم. حالا در بخش دوم به ۵ نوع سبک آینه کاری پرطرفدار در دکوراسیون داخلی و نکات مهم در اینباره می‌پردازیم. یکی از هنرهای اصیل و خاص برای هرچه زیباتر نشان دادن فضای خانه، استفاده از آینه در قسمت‌های مختلف خانه است. در گذشته استفاده و نصب آینه‌ها به روش سنتی مرسوم بود. البته هزینه نصب این نوع آینه کاری مجلل، قیمت بالایی دارد. اما در حال حاضر می‌توان از آینه کاری‌های مدرن در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد.

البته اجرای آینه کاری مدرن، در برخی از قسمت‌های خانه جذاب‌تر است و زیباتر به نظر می‌رسد. در عین حال این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی دارد که در چه فضایی از خانه از آینه برای تزیین و دکور استفاده کنید. اما در برخی از فضاها اجرای این کار زیبایی بیشتری دارد.

 آینه هندسی

۱- آینه هندسی

معمولاً از آینه‌های هندسی در تزیین اتاق‌ها استفاده می‌شود. انتخاب قاب و شکل هندسی این آینه‌ها سلیقه‌ای است اما چیزی که موردتوجه است این است که این‌گونه آینه‌ها برای تزیین اتاق خانه‌های امروزی جذاب و عالی هستند. استفاده از آینه‌های هندسی با قاب طلایی یک ایده جذاب و خارق‌العاده برای تزیین اتاق‌ها خواهد بود.

۲- آینه زیگزاگی

از آینه‌های زیگزاگی معمولاً در ورودی راهروها استفاده می‌شود. در خانه‌های امروزی و مدرن استفاده از آینه‌های زیگزاگی در ورودی خانه‌ها به یک ایده جذاب و پرطرفدار تبدیل‌شده است. فراموش نکنید که این تزئینات می‌تواند زیبایی دکوراتیو شمارا دوچندان کند.

آینه‌های خورشیدی

۳- آینه‌های خورشیدی

استفاده از آینه‌های خورشیدی با یک میز دراور ست، فضای خانه را چشم‌نواز و جذاب‌تر خواهد کرد. در دیزاین آپارتمان‌های جدید بیشتر از آینه‌های خورشیدی فلزی استفاده می‌شود. البته این موضوع سلیقه‌ای است و افراد می‌توانند طبق سلیقه‌ی خود جنس و رنگ این‌گونه دکوراتیوها را انتخاب کنند. ترکیب این آینه‌ها با گلدان‌ها و ظروف تزئینی فلزی جذاب و چشم‌نواز است. این‌گونه آینه‌ها علاوه بر ورودی خانه‌ها در اتاق‌خواب نیز استفاده می‌شوند.

۴- آینه‌های منبت‌کاری شده

در خانه‌های امروزی دوباره استفاده از دکوراتیو سنتی و قدیمی باب شده است. به‌طور مثال استفاده از آینه‌های منبت‌کاری شده در ورودی خانه‌ها و یا فضای دورهمی منازل به یک ایده جذاب و دوست‌داشتنی تبدیل‌شده است. این‌گونه آینه‌ها از جنس چوب و یا فلز ساخته می‌شوند که می‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود یکی را انتخاب کنید.

علاوه بر آینه کاری در قسمت‌های مختلف دیوار اتاق پذیرایی و اتاق خواب و سرویس بهداشتی ، گاها سقف پذیرایی را هم آینه کاری می‌کنند

آینه کاری سقف پذیرایی

علاوه بر آینه کاری در قسمت‌های مختلف دیوار اتاق پذیرایی و اتاق خواب و سرویس بهداشتی ، گاها سقف پذیرایی را هم آینه کاری می‌کنند و انعکاس تصاویر در سقف جذابیت و جلوه ویژه‌ای به دکوراسیون داخلی منزل می دهد.

البته این کار به صورت یکدست و یکنواخت انجام نمی‌شود و مدل های خاصی برای آینه کاری سقف پذیرایی وجود دارد و این کار نسبت به آینه کاری های دیوار کمی حرفه ای تر بوده و بهتر است از طراحان در این زمینه کمک بگیرید و از آنها بخواهید که آینه کاری سقف پذیرایی را برای شما انجام دهند. در گذشته آینه کاری سقف پذیرایی به همراه گچبری انجام می‌شد و در داخل گچ بری ها این کار صورت می گرفت، اما امروزه مدل های مختلف ساده تری هم برای این کار وجود دارد.

آینه کاری در دکوراسیون مدرن جزء طرح‌های زیبا و لاکچری است.

نکات مهم در انتخاب فضای مناسب آینه کاری

آینه کاری در دکوراسیون مدرن جزء طرح‌های زیبا و لاکچری است. از این هنر زیبا می‌توان در بیشتر قسمت‌های خانه استفاده کرد و فضا را زیباتر نمود. اما بهتر است برای ایجاد فضای بهتر به چند نکته دقت کنید.

اگر فضا و اتاقی که قصد دارید دکوراسیون داخلی آن را تغییر دهید کوچک است، آینه کاری مدرن روشی آسان و زیبا برای بزرگ‌تر کردن این فضا به حساب می‌آید. برای اینکه اتاق را بزرگ‌تر نشان دهید می‌توانید کنار آینه کاری مدرن از نورپردازی‌های زیبا هم استفاده کنید. ترکیب آینه، نور و رنگ‌ها هارمونی خاص و منحصر به فردی در فضا ایجاد می‌کند. برای فضاهای بزرگ می‌توانید از آینه‌‌های بزرگ استفاده کنید. بهتر است فضای بیشتر دیوار تا سقف را آینه بپوشاند. با این طرح فضای مورد نظر شکوه و زیبایی بیشتری از خود نشان خواهد داد.

اگر می‌خواهید در کنار پنجره از آینه کاری در دکوراسیون مدرن استفاده کنید، انتخاب مناسبی است.

اگر می‌خواهید در کنار پنجره از آینه کاری در دکوراسیون مدرن استفاده کنید، انتخاب مناسبی است. آینه در کنار نور پنجره، فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. در سالن‌های کوچک و باریک و همچنین راهروها نیز می‌توانید آینه‌ای افقی به کار ببرید. این کار فضا را عریض‌تر نشان می‌دهد.

بهتر است که از آینه کاری در قسمت‌هایی از خانه استفاده کنید که نمایش بهتری داشته باشد. هدف شما از آینه کاری در دکوراسیون مدرن طرحی دکوراتیو برای زیباتر کردن آن قسمت از فضای خانه است. پس بهتر است از نصب این آینه‌ها در فضاهای تاریک و دیوارهای پنهان خودداری کنید.

آینه کاری از ویژگی‌های منحصر به فردی است که از زمان گذشته در معماری ایرانی استفاده شده است.

در پایان

همانطور که در بالا ذکر شد، آینه کاری از ویژگی‌های منحصر به فردی است که از زمان گذشته در معماری ایرانی استفاده شده است. قطعه‌های آینه در اشکال هندسی متفاوتی هستند که با کنار هم قرار دادن آنها نقش و نگارهای جذاب و ویژه‌ای پدید می‌آید.

بر حسب نوع آینه انتخابی و میزان آینه‌ای که مورد نیاز است و همچنین بر اساس میزان تراش و ابزار مورد نیاز، قیمت آینه کاری متفاوت است. در فضای داخلی آنچه که بر روی آینه کاری تأثیر زیادی می‌تواند داشته باشد، تعداد قطعات کار شده است، هر چه تعداد قطعه‌ها و اشکال برش خورده ریزتر و دارای ظرافت بیشتری باشند جلوه آینه کاری بیشتر خواهد شد. بازتاب نور در فضا منجر به جلوه بیشتر خانه می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید