از وداع تلخ مسعود کیمیایی با رفیق شفیق خود، تا برگزاری هفته فیلم داریوش مهرجویی از شنبه ۲۹ مهرماه در شبکه نمایش

به نقل از آرتیها امروز روز تلخی بود؛ روز وداعی سخت با یکی از ستون‌های قدرتمند سینمای ایران… سینمایی که چند روزی است برای قتل داریوش مهرجویی در بهت و حزنی عمیق فرو رفته و امروز چهارشنبه ۲۶ مهرماه، برای بدرقه‌اش خاموش شده است. از میان تصاویر منتشر شده از چشم‌های اندوهگین هنرمندانی که در مراسم بدرقه داریوش مهرجویی حضور داشتند. آنچه بیشتر از همه دل‌هایمان را به درد آورد، دیدن قامت خمیده و چهره سوگوار یار دیرینه و ستون دیگر سینما، مسعود کیمیایی بود.

او بعد از بیشتر از پنجاه سال رفاقت، سر به تابوت دوست قدیمی گذاشت و در فقدانش یک دل سیر گریست. برای این مصیبت اما حتی یک کلمه هم نگفت و مقابل چشم‌هایی که منتظر بودند تا چند کلمه‌ای درباره مهرجویی از او بشنوند، فقط گفت: «هیچی نمی‌توانم بگویم… راجع به داریوش مهرجویی و رفتنش از این جهان حرف بزنم؟ غیر ممکنه!»رفاقت داریوش مهرجویی و مسعود کیمیایی به سال ۴۸ و ساخت دو فیلم قدرتمند سینمای ایران یعنی «گاو» و «قیصر» برمی‌گردد؛ دو فیلمی که هردو بعد از تولید یک سال در توقیف ماندند و کارگردان‌هایشان بارها برای رفع مشکلات با هم همراه شده‌اند.

اما حالا تلویزیون به منظور پاسداشت داریوش مهرجویی ، از شنبه ۲۹ مهرماه هفته فیلم این کارگردان فقید را در شبکه نمایش برگزار می‌کند. قرار است در این هفته باکس ساعت ۱۹ به پخش آثار منتخب مهرجویی اختصاص پیدا کند. به این ترتیب شبکه نمایش تلویزیون در بخش نمایشی ساعت ۱۹ فیلم های «گاو»، «هامون»، «سارا»، «پری»، «لیلا»، «مهمان مامان» و «اجاره نشین ها» را پخش می‌کند.

تاریخ پخش فیلم ها

فیلم سینمایی «گاو» شنبه ۲۹ مهر ساعت ۱۹ از شبکه نمایش روی آنتن می رود. عزت الله انتظامی، علی نصیریان، جعفر والی، جمشید مشایخی، پرویز فنی زاده، عصمت صفوی، عزت الله رمضانی فر، مهین شهابی، فیروز بهجت محمدی بازیگران این فیلم بودند

فیلم سینمایی «هامون» یکشنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می شود. خسرو شکیبایی، بیتا فرهی، فریدون آزما، اسدالله یکتا، فرهاد خان محمدی، فتحعلی اویسی، امرالله صابری، جلال مقدم، حسین سرشار، عزت‌الله انتظامی، فاطمه طاهری، سیما تیرانداز و توران مهرزاد در فیلم سینمایی «هامون» در این فیلم حضور داشتند.

فیلم سینمایی «سارا» ساعت ۱۹ دوشنبه ۱ آبان روی آنتن می‌رود. این فیلم سینمایی در سال ۱۳۷۱ ساخته شده و نیکی کریمی، امین تارخ، زنده‌یاد خسرو شکیبایی و یاسمین ملک‌نصر در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پری» سه شنبه ۲ آبان روی آنتن شبکه نمایش قرار می‌گیرد. این فیلم با بازی خسرو شکیبایی، نیکی کریمی، علی مصفا، پارسا پیروزفر و … یکی از موفق ترین فیلم‌های مهرجویی در دهه هفتاد نام گرفت.

فیلم سینمایی «لیلا» چهارشنبه ۳ آبان از شبکه نمایش پخش می شود. این فیلم با هنرنمایی علی مصفا و لیلا حاتمی، محمدرضا شریفی‌نیا و جمیله شیخی، محصول سال ۱۳۷۵ است.

فیلم سینمایی «مهمان مامان» پنجشنبه ۴ آبان روی آنتن شبکه نمایش می رود. گلاب آدینه، پارسا پیروزفر، امین حیایی، حسن پورشیرازی، نسرین مقانلو، ژاله علو، فریده سپاه‌منصور و آفرین عبیسی از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم سینمایی «اجاره‌نشین‌ها» جمعه ۵ آبان ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد. این فیلم یکی از کمدی‌های کارنامه مهرجویی است که طرفداران زیادی دارد.

باز پخش این فیلم‌ها ساعت ۸ صبح و ۱۳ ظهر روز بعد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید