اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی که باید رعایت شوند تا تغییر دکور زیبایی داشته باشید| تغییراتی بسیار جزئی و کوچک اما موثر

در این مقاله از آرتیها به بررسی چند اشتباه رایج در دکوراسیون می پردازیم. تغییر دکور فضای داخلی خانه ها برای افراد مشتاق و علاقه مند به این حرفه، بیش از این که یک کار محسوب شود مانند یک تفریح و سرگرمی است. در این خصوص حتی الزاما نیازی به ایجاد تغییراتی بسیار گسترده برای ایجاد تغییر نیست. گاهی اوقات حتی تغییراتی بسیار جزئی و کوچک نیز می توانند تفاوت مورد نیاز را ایجاد کنند.

زمانی که بحث طراحی و شکل دهی به یک فضا مطرح می شود. می خواهیم با کمک متریال و اشیای متعددی، سبک و ساختار یک فضا را تغییر دهیم و به چیزی زیبا تر تبدیل کنیم. جزئیات و موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید با هم جمع شده و در کنار هم قرار بگیرند تا بتوان به این طریق فضایی مناسب و ایده آل را فراهم کرد.

رایج ترین اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی خانه

دقت در جزییات

به این ترتیب مشخص می شود که یک فضا ساختاری مثبت و تاثیر گذار دارد یا این که اتاق و فضای مورد نظر نمی تواند حس خوبی را منتقل کند. این موارد به برخی از رایج ترین اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی خانه برمی گردد.

این اشتباهات که حتی در مواردی بسیار جزئی است، می تواند تاثیر نامطلوبی روی نتیجه نهایی کار طراحی و دکور خانه داشته باشد. این تاثیر منفی هم در زیبایی شناختی و هم در کاربردی بودن فضا تاثیر گذار است. در ادامه به بررسی برخی از رایج ترین اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی خانه می پردازیم.

چیدمان منزل

عدم توجه به فضای ذخیره سازی کافی در خانه

یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی خانه را می توان در عدم توجه به فضا های ذخیره سازی مناسب دنبال کرد. این فضا ها به افراد امکان ذخیره کردن مناسب وسایل را داده و از بهم ریختگی و آشفتگی خانه و بخش های متفاوت آن جلوگیری می کند. این ترفند یکی از بهترین انواع ترفند چیدمان منزل به حساب می آید.

ترفند های هوشمندانه طراحی داخلی در این روز ها، فرصت های بی نظیری را برای ایجاد این فضا های کاربردی فراهم می کند. با کمی دقت و توجه، می توان از بخش های متعدد خانه برای ایجاد فضا های ذخیره سازی مناسب استفاده کرد.

در این خصوص می توان چند مثال بسیار ساده را بیان کرد. برای مثال استفاده از فضای زیرین تخت خواب به عنوان مکانی ایده آل برای ذخیره سازی وسایل. می توان سرویس خواب را کمی مرتفع تر انتخاب کرد. از کشوها و پارتیشن های مناسب در زیر آن به منظور فضای ذخیره سازی استفاده کرد.

نداشتن یک برنامه دقیق و مشخص برای اجرا و انجام پروژه

برنامه داشتن برای هر کاری می تواند روی نتیجه نهایی کار تاثیر داشته باشد. شروع کردن یک پروژه طراحی و دکوراسیون داخلی بدون داشتن یک برنامه مشخص نتیجه خوبی به دنبال ندارد.

شاید در پایان به نتیجه ای که می خواهید دست یابید. اما ممکن است در طول مسیر راه های اشتباهی را رفته و در نتیجه چندین بار مجبور به ایجاد تغییر شوید. این امر به نوبه خود منجر به اتلاف وقت،انرژی، هدر رفتن هزینه ها و از همه مهم تر کاهش میزان حرفه ای بودن شما شود. به همین دلیل نیز شاید بتوان منفی ترین تاثیرات ایجاد شده ناشی از رایج ترین اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی را در این مورد دنبال کرد.

 دستیابی به نتایج مثبت در پایان کار

صرفه جویی در زمان و هزینه با برنامه ریزی

درست است که همه پروژه ها به یک اندازه نیستند و همه آن ها نیاز به برنامه ریزی های زیاد و متعدد ندارند. اما با این حال این که در همان ابتدای مسیر مشخص کنید که چه برنامه ای دارید، چه مواردی را باید دنبال کنید، چه سبکی را قرار است در فضای مورد نظر پیاده کنید. حتی مواردی از این دست، می تواند روی بهبود روند کار و دستیابی به نتایج مثبت در پایان کار تاثیر زیادی داشته باشد.

با مشخص شدن این که چه مواردی در طول کار مورد نیاز است و چه کار هایی باید در حین پیشروی پروژه انجام شود، موجب می شود نیازی به بیراهه رفتن نباشد و از خرید های اشتباه، صرف هزینه های بیخودی و هدر دادن زمان طلایی انجام کار پرهیز کنید.

نقطه کانونی یک اتاق یا یک سالن

نداشتن یک نقطه کانونی مناسب در طراحی بخش های متفاوت خان

نقطه کانونی یک اتاق یا یک سالن، باید از نظر بصری یک ویژگی بسیار برجسته باشد تا زمانی که افراد وارد آن فضا می شوند. موجب جلب نظر و توجه آن ها شده و در نتیجه چشم ها را به یک نقطه متمرکز برساند. برای مثال می توان به داشتن یک شومینه یا یک پنجره بزرگ در فضا اشاره کرد که از جمله رایج ترین نقاط کانونی مورد استفاده در فضا محسوب می شوند.

اگر یک اتاق یا سالن از یک مشخصه برجسته و چشم گیر برخوردار نباشند. می توان با بهره گیری و چیدمان مبلمان ها یا استفاده از آثار هنری در آن فضا، به یک نقطه کانونی مناسب و ایده آل دست پیدا کرد. بنابراین در دکور و طراحی یک فضا به ایجاد نقاط کانونی کاربردی و موثر دقت کافی داشته باشید.

در پایان

موارد بالا و بسیاری از نکات جزئی تری که شاید در نگاه اول چندان حائز اهمیت نباشند. اما می توانند تاثیر بسیار زیادی روی روند اجرای یک پروژه طراحی و میزان موفقیت آن داشته باشند. توجه به این موارد و پرهیز از انجام رایج ترین اشتباهات طراحی و دکوراسیون داخلی در حین اجرای یک پروژه طراحی و دکوراسیون داخلی می تواند موجب افزایش انسجام، تعادل، هماهنگی و انرژی مثبت یک فضا شود. نتیجه تمام این موارد، حس رضایت، آرامش و راحتی ساکنین خانه مورد نظر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید