امکان همکاری ایرج طهماسب با مجموعه «مهمونی» در تلویزیون وجود دارد؟

به نقل از آرتیها خبر پخش فصل جدید مجموعه «مهمونی» در نوروز ۱۴۰۳ از شبکه نسیم با اما و اگرهای زیادی روبه‌روست. از یک طرف این ابهام وجود دارد که اگر قرار به همکاری ایرج طهماسب با تلویزیون وجود دارد چرا «کلاه قرمزی»  مجددا به جریان نمی‌افتد؟ و از سوی دیگر این سوال مطرح است که آیا  صداوسیما حاضر به ساخت برنامه‌ای با مختصات «مهمونی» می‌شود یا خیر؟

ماجرا از این قرار است که نامه‌ای از سوی اداره کل بازرگانی صداوسیما در فضای مجازی منتشر شده. این اداره با اشاره به بازگشت ایرج طهماسب و برنامه محبوبش به قاب تلویزیون، از مدیران شرکت‌ها، صاحبان صنایع و کانون‌های تبلیغاتی برای ارائه درخواست خود به منظور تبلیغات انحصاری این برنامه دعوت کرده، تا جایگاه این تبلیغات را به بالاترین مبلغ پیشنهاد ارائه شده اختصاص دهد.

این درحالی است که ایرج طهماسب چند سال پیش به خاطر اختلاف با تلویزیون، تولید «کلاه قرمزی» را متوقف کرد؛ مجموعه‌ای محبوب و خاطره‌انگیز که هنوز هم مخاطبان آن را نسبت به مهمونی ترجیح می‌دهند. درواقع ایرج طهماسب بعد از قطع همکاری با تلویزیون تصمیم به ساخت مجموعه «مهمونی» در شبکه نمایش خانگی گرفت. حالا اگر قرار به همکاری مجدد باشد چرا تلویزیون به فکر بازگرداندن کلاه قرمزی نیفتاده است؟

نکته مهم اینکه «مهمونی» برای شبکه نمایش خانگی با قالبی جدید تولید شده که چندان هم‌راستا با خط قرمزهای تلویزیون نیست. از نمایش ساز و بخش مرتبط با موسیقی ملل گرفته تا ویژگی‌های خاص شخصیت‌هایی مثل شاباش و دی‌جی و حتی پشه و کته و … و حتی شیوه گفت‌وگوی ایرج طهماسب، هیچ‌کدام مرتبط با چارچوب‌های تلویزیون نیستند.

حالا در این شرایط چطور ممکن است «مهمونی» با قالب فعلی سر از تلویزیون درآورد؟ واقعا مدیران صداوسیما حاضرند چنین برنامه‌ای را روی آنتن ببرند؟ این ماجرا تنها در صورتی امکان‌پذیر می‌شود که طهماسب به خط‌ قرمزهای تلویزیون تن دهد و برنامه را به سمت‌وسویی دیگر ببرد؛ اتفاقی که قطعا باعث تغییرات جدی در این برنامه خواهد شد. هنوز واکنشی از سوی تولید کنندگان این مجموعه منتشر نشده و مشخص نیست واقعیت امر به چه صورت خواهد بود.

حاشیه های بازگشت سلبریتی ها به تلویزیون:

چندی پیش قرار شد که رضا رشیدپور و محمدرضا گلزار با دو برنامه به تلویزیون بازگردند که این موضوع تا به امروز منتفی بوده و حالا باید دید آیا ایرج طهماسب حضورش در تلویزیون قطعی است؟ تلویزیونی که از زمان ریاست پیمان جبلی در صداوسیما کمترین چهره را در برنامه‌های تلویزیونی و مسابقاتش داشته است.

برنامه «مهمونی» طهماسب که این روز‌ها در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود دچار حواشی مختلفی شد و زیاد نتوانست توقع مخاطبان را برآورده سازد و باید دید در صورت حضور این تیم در تلویزیون، نظر مخاطبان همیشگی این تهیه کننده مشهور، تامین خواهد شد یا خیر.

البته رویکرد حضور سلبریتی‌ها در تلویزیون آنقدر موضوع پرحاشیه‌ای شده است که این رسانه تصمیم گرفته در برنامه‌ای با عنوان «جام جم»، در نخستین قسمت پخشش به این موضوع اختصاص دهد. باید دید سازمان در آینده‌ای نزدیک چه رویکردی را برای حضور چهره‌ها و بازگشت آن‌ها به شبکه‌های اصلی سیما خواهد داشت؟

این اتفاق در حالی رخ می دهد که پیمان جبلی چندی پیش در گفتگو با خبرنگاران گفته بود صداوسیما اهل باج دادن به کسی نیست و چهره ها اگر هنجارشکنی کنند، جایی در برنامه های تلویزیونی نخواهند داشت. این اظهارات بعد از انتشار خبر بازگشت رضا رشیدپور و محمدرضا گلزار به شبکه سوم سیما و واکنش تند محمدرضا شهبازی، مجری برنامه پاورقی منتشر شد.

اتفاقاتی که به کنسل شدن برنامه رضا رشیدپور و گلزار در صداوسیما منجر شد و حواشی بسیاری برای صداوسیما داشت. حالا باید منتظر ماند و دید اتفاقی که برای شبکه سوم سیما و طرح جدیدش جهت حضور دوباره چهره های مطرح در تلویزیون، رخ داد برای مدیران شبکه نسیم هم تکرار می شود و یا ایرج طهماسب بدون حاشیه آنتن شبکه نسیم در نوروز آینده را به دست می گیرد.

ذوق زدگی اداره کل بازرگانی برای جذب آگهی و تامین هزینه های میلیاردی تیم سازنده برنامه های ایرج طهماسب، نشان از آن دارد که ظاهرا هماهنگی های اولیه برای حضور تیم برنامه ساز طهماسب در تلویزیون نهایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید