انتخاب رگال لباس هماهنگ با دکوراسیون اتاق خواب

احتمالاً این مطلب از آرتیها اگر در انتخاب مدل‌های مختلف آویز لباس دچار تردید هستید می‌تواند راهنمای خوبی برایتان باشد. به دنبال یک راه ساده و موثر برای نظم دادن به تمام لباس های خود هستید؟ راهی بهتر از استفاده از رگال لباس برای اتاق خواب نخواهید یافت. تا کردن لباس ها و قرار دادن آنها در کشو، همیشه ایده خوبی نیست. این امر، دسترسی به لباس های مورد علاقه تان را بسیار سخت می کند، ضمن آنکه همواره چروک به نظر می رسند.

قفسه های لباس می توانند شما را از تمام این مشکلات نجات دهند. آنها فضای باز را برای آویزان کردن لباس ها فراهم خواهند کرد. قفسه ها را می توان به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از یک سیستم کمد استفاده نمود. در هر صورت، رگال لباس برای اتاق خواب، راه حل های زیادی را در مرتب و تمیز نگه داشتن خانه فراهم کرده و درهم ریختگی کمتری را ایجاد می کند. در ادامه‌ هم با ویژگی‌ها و مزایای آویز‌های لباس ایستاده آشنا می‌شوید و هم چند طرح خاص از آنها که مناسب هستند را می‌بینید. 

با استفاده ازرگال، می توانید تمام پوشاک خود را به طور همزمان مشاهده کنید و روند لباس پوشیدن را تسریع نمایید. ناگفته نماند که چیدمان لباس ها در قفسه، به شما این امکان را می دهد که از لباس های خود بیشتر و بهتر استفاده کنید، زیرا بر خلاف یک کمد معمولی که به راحتی لباس ها در آن به شکل شلوغی در می آیند، همه آن ها درست جلوی نگاه شما خواهند بود.

چرا از آویز لباس ایستاده استفاده کنیم؟

در خانه‌های بزرگ که فضای کافی برای همه وسایل دارند از آویز لباس ایستاده بیشتر برای زیبایی و دکوراسیون اتاق‌ها یا محلی برای آویزان کردن لباس‌های مهمان استفاده می‌شود. اما در خانه‌های آپارتمانی کوچک، این مدل آویز لباس بیشتر برای استفاده از فضای عمودی خانه‌ای که کمد دیواری ندارد، انتخاب می‌شود. با استفاده مؤثر از فضای عمودی در اتاق‌ها می‌شود فضای بیشتری برای نظم بخشیدن و مرتب کردن وسایل و لباس‌ها ایجاد کرد. در کنار استفاده از فضای خالی دیوارها می‌توانید به این دلایل به فکر خرید یک آویز ایستاده مدرن برای خانه باشید.

  • داشتن فضای بیشتر برای آویزان‌کردن لباس و کیف: برای مثال همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم وقتی مهمان دارید می‌توانید از فضایی که آویز لباس ایستاده در اختیار شما قرار می‌دهد برای آویزان کردن لباس‌های مهمان‌ها استفاده کنید یا اگر کمد دیواری کوچک خانه اجازه نمی‌دهد تمام لباس‌ها را در دسترس داشته باشید، با خرید یک آویز ایستاده می‌توانید کمبودهای کمد دیواری خانه را جبران کنید.
  • تزیین اتاق با رنگ و بافت‌های انواع لباس و کیف: برای مثال کت، پالتو و ژاکت‌هایی را که فقط در فصل زمستان از آنها استفاده می‌کنید را می‌توانید در تابستان درون کمد یا کشوهای دراور پنهان کنید و رنگ‌های چشم‌نواز لباس‌های تابستانی را روی این آویز‌ها به نمایش بگذارید. در زمستان هم بافت و رنگ لباس‌های زمستانی بخش مهمی از دکور اتاقتان خواهد شد.
  • خشک کردن لباس‌های حساس: به‌جای استفاده از بند رخت یا خشک‌کن، می‌توانید لباس‌های خیس خود را روی آویز لباس ایستاده آویزان کنید و اجازه دهید خشک شوند. این کاربرد به‌ویژه برای لباس‌های حساسی که ممکن است دور تند خشک‌کن ماشین لباسشویی به آن‌ها آسیب بزند، مفید است.

بعد از لیست کردن دلایل انتخاب یک آویز لباس باید سراغ بررسی طرح‌ها و مدل‌های آویز‌ لباس ایستاده برویم:

۱-آویز ایستاده مینیمال؛ برای خانه‌های خاص: در سبک دکوراسیون مینیمال عناصر به حداقل ممکن می‌رسند. اگر از طرف‌داران سبک دکوراسیون مینیمال هستید، آویز لباس ایستاده بهترین انتخاب برای تکمیل دکوراسیون خانه مینیمال است. آویز ایستاده مینیمالی که در این اتاق از آن استفاده شده ویژگی‌هایی چون طراحی ساده، سادگی در عین کارایی، استفاده از مواد طبیعی و ظاهری مرتب و یکنواخت را حفظ کرده و حداقل فضای بصری را اشغال کرده است.

البته در طراحی دکوراسیون مینیمال گاهی سعی می‌شود آویز لباس را درون کمد پنهان کنند تا فضای باز اتاق به حداکثر برسد و از نامرتب شدن اتاق جلوگیری شود. اما در برخی از دکوراسیون‌های مینیمال ترجیح بر این است که به‌صورت عمدی استند لباس در مکان‌های استراتژیکی از اتاق مانند کنار دیوار استفاده شود تا نمایشی مینیمال از لباس‌هایی که روی آن قرار می‌گیرد ایجاد کند.

۲-آویز ایستاده مدرن؛ ورود فلز به خانه شما: آویز‌های ایستاده مدرن معمولاً ساده هستند و با استفاده از مواد خاص این سبک مثل فلز یا چوب سعی می‌شود با ظاهر صاف، صیقلی، براق و مینیمال، زیبایی‌شناسی کلی فضا حفظ شود. آویز‌های ایستاده فولادی یا آلومینیومی جلوه‌ای مدرن دارند و بهانه‌ای هستند که بتوانید از فلز در دکوراسیون خانه‌ی خود یعنی همان ویژگی اصلی سبک مدرن، استفاده کنید. آویز‌های‌ ایستاده مدرن معمولاً در عین کارایی از طراحی مینیمالیستی و ساده بهره می‌برند.

برخی از آویز‌های ایستاده مدرن به شکلی طراحی شده‌اند که یک سمت آنها به دیوار نصب می‌شود. در این نوع طراحی، سادگی و کارایی آویز لباس با کاهش میله‌های نگهدارنده‌ی پشتی و استفاده از دیوار حفظ می‌شود. طرح دوتکه آویز لباس ایستاده نیز می‌تواند جالب باشد. این طرح نیز مینیمالیستی و مدرن است.

۳-آویزی کلاسیک برای طرفدارهای روستیک: اگر طرفدار طراحی دکوراسیون روستیک هستید باید آویز لباسی را انتخاب کنید که زیبایی و گرما را در خود داشته و الهام گرفته از طبیعت باشد. از ویژگی‌های دیگر این آویز لباس می‌توانیم به استفاده مواد طبیعی در آن، پالت رنگی گرم و خاکی و سطوح بافت‌دار اشاره کنیم. بهترین گزینه‌ آویز لباس ایستاده با چنین ویژگی‌هایی آویز ایستاده چوبی است. 

برای اینکه طراحی روستیک خانه یا اتاق حفظ شود به دنبال موادی مانند بلوط، کاج یا چوب احیا شده باشید، زیرا ظاهری فرسوده یا مضطرب ارائه می‌دهند که به آویز لباس شخصیت می‌بخشد. روکش‌هایی را انتخاب کنید که زیبایی طبیعی چوب را برجسته کند. روکش‌هایی مانند چوب آسیب‌دیده یا سفید شده که ظاهری قدیمی یا فرسوده به آویز لباس می‌دهد می‌تواند انتخاب خوبی باشد. طراحی روستیک بر سادگی و عملکرد تأکید دارد؛ بنابراین این موضوع را نیز مدنظر داشته باشید. طبیعی و دست‌ساز بودن این نوع آویز‌های لباس زیبایی و حس خاصی به اتاق می‌بخشد. دقت کنید که اندازه آویز لباس به‌گونه‌ای انتخاب شود که با فضای خانه هماهنگ باشد؛ چون قرار است این آویز لباس عصای دست شما در مرتب کردن خانه باشد، نه اینکه یک مشکل به مشکلات خانه کوچکتان اضافه کند.

هماهنگی رگال با دکوراسیون اتاق و قیمت آن:

اگر به دنبال قفسه لباسی هستید تا از نظر زیبایی، ظاهری دلپذیر داشته باشد، می توانید آنها را در رنگ ‌ها و طرح ‌های مختلفی تهیه کنید تا با مبلمان شما هماهنگی لازم را داشته باشد. به رنگ ‌های اتاق خود نگاه کنید و با استفاده از آن، برای انتخاب رگال لباس برای اتاق خواب، اقدام نمایید.

یکی دیگر از نکات خوب در مورد قفسه های لباس، قیمت آن است. در مقایسه با مدل ‌های کمد، داشتن قفسه لباس، بسیار ارزان‌تر است. بنابراین، چه در اتاق خود کمد داشته باشید، چه برای سازماندهی بیشتر فضای محدود اتاق خواب خود اقدام می کنید، به مکانی شیک برای آویزان کردن لباس های خود نیاز دارید. رگال لباس برای اتاق خواب، راه های آسانی است که لباس ها، به زیبایی در آن ظاهر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید