اولین قسمت سریال «جنگل آسفالت»/ ماجرایی معمایی و شخصیت‌هایی مرموز با بازی نوید محمدزاده، فرشته حسینی، ریما رامین‌فر و امیر جعفری

به نقل از آرتیها با انتشار قسمت اول سریال «جنگل آسفالت» به کارگردانی پژمان تیمورتاش، از بازی نوید محمدزاده، فرشته حسینی، ریما رامین‌فر و امیر جعفری رونمایی شد. سریال شروعی ملتهب دارد و ضمن معرفی شخصیت‌های اصلی و مشکلات و روابط‌شان، زمینه‌ای فراهم می‌کند تا مخاطبان با یک راز مهم همراه شوند و از همین ابتدا ذهن‌شان را آماده حل معادلاتی درباره گم شدن دلارها و دست‌هایی که در کار است کنند. این قسمت در نقطه‌ای پررمزوراز به پایان رسید و همه را در انتظار تماشای قسمت بعد گذاشت. نگاهی اجمالی داریم به ابعاد مختلف قسمت اول.

قسمت اول سریال «جنگل آسفالت»

خلاصه قسمت اول سریال «جنگل آسفالت»

از همین قسمت اول می‌شود فهمید با ماجرایی معمایی و شخصیت‌هایی مرموز روبه‌رو هستیم که هنوز نمی‌توانیم به هیچ‌کدامشان اعتماد کنیم. داستان با تلاش دختری به اسم هنگامه برای جور کردن دیه برادر محکوم به اعدامش شروع می‌شود؛ دختری که برای کار سر از دارودسته پدر نامزدش؛ ایرج طلا، مردی که در بازار طلافروش‌ها و مفت‌کش‌ها برای خودش جایگاهی دارد در می‌آورد.

با باز شدن پای هنگامه و نامزدش به ماجرای مفت‌کشی و گم شدن یک کیف پر از دلار، داستان وارد مرحله جدیدی می‌شود. اینجاست که پای شخصیت پاشا با بازی نوید محمدزاده هم به میان می‌آید؛ مردی با نفوذ که پیش‌تر به هنگامه علاقه داشته و حالا به نحوی درگیر پرونده نامزد جدیدش می‌شود. در پایان قسمت اول ماجرا به همسر ایرج طلا با بازی ریما رامین‌فر که زنی خیر است هم گره می‌خورد و داستان در نقطه‌ای ملتهب به پایان می‌رسد.

فرشته حسینی

کارکاترها

بخش مهمی از ماجراهای قسمت اول روی دو شخصیت هنگامه و ایرج پیش می‌رود. فرشته حسینی در نقش هنگامه، در قالب دختری از طبقه متوسط رو به پایین ظاهر شده که در عین عشق و علاقه به نامزدش، شخصیتی جسور دارد و برای آزادی برادرش دست به هر کاری می‌زند. او را با موهایی کوتاه و لباس‌هایی اسپرت می‌بینیم که سوار موتور می‌شود، از جن نمی‌ترسد و کاری را قبول می‌کند که ریسک بسیار زیادی دارد؛ نقشی متفاوت و مهم برای حسینی که احتمالا تا پایان پررنگ باقی می‌ماند.

امیر جعفری در نقش ایرج طلا، گریم متفاوتی ندارد و در همین قسمت اول موضعش نسبت به همسر و فرزند و منشی شرکت و … مشخص می‌شود. از یک سو به عنوان شخصیتی با نفوذ که برای سود بیشتر دست به هرکاری می‌زند معرفی می‌شود و پای منقل می‌نشیند و از سوی دیگر نقش پدری فداکار را دارد که برای جبران خسارت پسرش دست به یقه می‌شود و به استیصال می‌رسد.

نوید محمدزاده

پاشا با بازی نوید محمدزاده دیرتر از سایرین معرفی می‌شود. صاحب یک شرکت بزرگ است که کوچکترین اشتباه را نمی‌پذیرد و به شدت با همه برخورد می‌کند. آدم با نفوذی است که در اداره پلیس هم آشنا دارد و با راننده شخصی‌اش جابه‌جا می‌شود. محمدزاده هم در لحن و هم در رفتار، کاملا توانسه است موقعیت چنین شخصیتی را بسازد.

در این بین ریما رامین‌فر هم به عنوان زنی ساده و خیر معرفی می‌شود که تنها نقطه‌ضعفش در زندگی، پسرش است. مدام از همسرش بی‌محلی می‌بیند و سکوت می‌کند اما به نظر می‌رسد در ادامه تاثیر زیادی روی ماجراها دارد. دیبا داوودی، نازنین فراهانی، علیرضا جعفری هم در قسمت اول معرفی می‌شوند و برای شناخت بیشتر شخصیت‌هایشان لازم است قسمت‌های بیشتری پیش برود.

پژمان تیمورتاش

کارگردان

پژمان تیمورتاش کارگرانی تازه‌کار است که پیش‌تر فقط فیلم سینمایی «مفت‌آباد» را به کارگردانی او دیده بودیم. در آثاری مثل «گلدن‌تایم» بازی کرده و تجربه نگارش فیلمنامه برای فیلم «شهربانو» به کارگردانی مریم بحرالعلومی را هم دارد. درست است که با وجود بازیگرانی مثل نوید محمدزاده، امیر جعفری، ریما رامین‌فر، مریلا زارعی و … می‌شد از همان ابتدا مطمئن بود که کار استانداردی از آب دربیاید اما قسمت اول ثابت کرد که بار اصلی سریال صرفا روی دوش بازیگرها نیست و کارگردان در جهات مختلف روی اثرش تسلط دارد و در حفظ ریتم و ایجاد فضای ملتهب موفق عمل کرده است. البته باید دید این موفقیت در ادامه به چه صورت پیش خواهد رفت.

«جنگل آسفالت» به کارگردانی پژمان تیمورتاش براساس فیلمنامه پژمان تیمورتاش و مهدی اسدزاده است. نوید محمدزاده، امیرجعفری، مریلا زارعی، فرشته حسینی، علیرضا جعفری، ریما رامین فر، نازنین فراهانی، مجید آقاکریمی، دیبا زاهدی و … در آن بازی دارد. این سریال چهارشنبه‌ها در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید