اکران فیلم‌های «ویلای ساحلی، ضد، مسافری از گانورا، ورود و خروج ممنوع، گل‌های باوارده» از چهارشنبه ۱۵ آذر آغاز خواهد شد

به نقل از آرتیها پس از اکران فیلم‌های «جوجه تیغی»، «عامه‌پسند»، «حدود ۸ صبح» و «چرا گریه نمی‌کنی؟» از چهارشنبه ۱۵ آذر پنج فیلم دیگر هم به اکران اضافه خواهد شد.

پنج فیلم «ویلای ساحلی»، «ضد»، «ورود و خروج ممنوع»، «پالایشگاه» و «مسافری از گانورا» از چهارشنبه ۱۵ آذر اکران می‌شوند. از بین این آثار، «ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری و «ورود و خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی، کمدی هستند، «ضد» یک درام سیاسی است، «پالایشگاه» به کارگردانی مهرداد خوشبخت اثری دفاع مقدسی درباره پالایشگاه آبادان است و «مسافری از گانورا» به کارگردانی احمد علمدار، یک انیمیشن سینمایی است. با شروع اکران این فیلم‌ها پای کمدین‌هایی مثل رضا عطاران، پژمان جمشیدی و نادر سلیمانی در نقش‌های مختلف کمدی و جدی به سینماها باز می‌شود.

«ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری

فیلم‌های «ویلای ساحلی»، «ضد»

از بین فیلم‌های اکران جدید، «ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری می‌تواند رقیب پرقدرتی برای فیلم «هتل» باشد. رضا عطاران، پژمان جمشیدی و ریما رامین‌فر بازیگران اصلی این فیلم هستند. ماجرای فیلم از این قرار است که مردی به نام چاوش می‌خواهد همراه دخترش شش ماه از ایران برود و در این مدت ویلای شمالش را به دوستش یونس امانت می‌دهد. با ورود برادرزن یونس، این ویلا وارد ماجراهای عجیبی می‌شود.

«ضد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی

«ضد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی براساس فیلمنامه حسین تراب‌نژاد ساخته شده؛ یک درام سیاسی است که در بستر التهابات کشور در تابستان سال ۱۳۶۰ می‌گذرد. فیلم ماجرای عاشقانه‌ای را در دل حوادث سیاسی به تصویر می‌کشد. یکی از نکات مهم فیلم بازی نادر سلیمانی، بازیگر نقش‌های کمدی سینما و تلویزیون در نقشی کاملا جدی است. او برای این فیلم برنده بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره چهلم فجر شد. مهدی نصرتی، لیلا زارع و لیندا کیانی سایر بازیگران این فیلم هستند.

فیلم‌های «ورود و خروج ممنوع»، «پالایشگاه»، «مسافری از گانورا»

«ورود و خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی

«ورود و خروج ممنوع» به کارگردانی امید آقایی یک کمدی اجتماعی با بازی محمدرضا شریفی‌نیا و یاسر جعفری است. داستان درباره یک روحانی است که مسئول فرهنگی یک زندان است و ماجراهایی را از سر می‌گذراند.

«گل‌های باوارده»

مهرداد خوشبخت پس از «آبادان یازده شصت» فیلم «پالایشگاه» را در همان حال‌وهوا ساخت که در زمان جشنواره به «گل‌های باوارده» تغییر نام داد. این فیلم درباره روزهای اول حصر آبادان در سال ۱۳۵۹ توسط صدام است. امیررضا دلاوری، بانیپال شومون، نادر سلیمانی و … از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«مسافری از گانورا» هم به کارگردانی سید احمد علمدار

«مسافری از گانورا» هم به کارگردانی سید احمد علمدار انیمیشن سینمایی محصول مرکز انیمیشن سوره است. درباره موجودی فضایی که به زمین می‌آید و با کمک پسری معلول به جستجوی فرمانروای سیاره خود که در زمین گم شده می‌رود تا صلح را به سرزمینش بازگرداند.

باید دید با اکران جدید وضعیت فروش سینماها به چه سمتی خواهد رفت. آیا باز هم «هتل» و «فسیل» و «بچه زرنگ» در صدر جدول پرفروش‌های هفتگی قرار خواهند گرفت یا تغییراتی رخ خواهد داد؟

دیدگاهتان را بنویسید