بازپخش سریال «یوسف پیامبر(ع)» ساخته زنده‌یاد فرج‌الله سلحشور، از سه‌شنبه هجدهم آبان ماه با بازی کتایون ریاحی روی آنتن شبکه آی‌ فیلم می‌رود

به نقل از آرتیها سریال «یوسف پیامبر(ع)» ساخته زنده‌یاد فرج‌الله سلحشور با بازی کتایون ریاحی در نقش «زلیخا» از سه‌شنبه هجدهم آبان ماه روی آنتن شبکه آی‌ فیلم می‌رود.

بازپخش سریال  یوسف پیامبر(ع)

بازپخش سریال  یوسف پیامبر(ع)

سریال  یوسف پیامبر(ع) قرار است از شامگاه سه‌شنبه هجدهم آبان ماه هرشب ساعت ۲۲ از شبکه آی فیلم پخش ‌شود. این سریال آخرین نقش‌آفرینی «کتایون ریاحی» در عرصه بازیگری است. او پس از پایان پخش اولیه سریال با انتشار یادداشتی به شکل رسمی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و بعد از آن در هیچ‌یک از پروژه‌های سینمای، تلویزیونی و خانگی حاضر نشد. ریاحی در سریال یوسف پیامبر(ع) ایفاگر نقش «زلیخا» است. برای این نقش بازیگرانی چون لیلا بلوکات و فاطمه گودرزی هم کاندیدا بودند.

پخش سریالی از کتایون ریاحی از تلویزیون در شرایطی که او طی یکسال اخیر در معرض اتفاقات و حواشی بسیاری بوده در نوع خود قابل توجه است، به خصوص اینکه هفته گذشته نام او در کنار تعدادی بازیگر زن که کشف حجاب کرده‌اند به عنوان بازیگران ممنوع الفعالیت معرفی شد.

سریال «یوسف پیامبر(ع)» سومین ساخته تاریخی مذهبی زنده‌یاد فرج الله سلحشور بعد از سریال‌های «ایوب پیامبر(ع)» و «مردان آنجلس» است.

سریال «یوسف پیامبر(ع)» سومین ساخته تاریخی مذهبی زنده‌یاد فرج الله سلحشور بعد از سریال‌های «ایوب پیامبر(ع)» و «مردان آنجلس» است. این سریال ۴۵ قسمتی برای نخستین بار از شامگاه جمعه دوم تیرماه سال ۱۳۸۷ روی آنتن شبکه یک رفت. سریال یوسف پیامبر بعدها به تناوب از شبکه‌های «آی فیلم»، تماشا» و «قرآن» باز پخش شد و حالا دوباره قرار است شبکه آی فیلم آن را برای چندمین بار روی آنتن بفرستد. در این سریال مصطفی زمانی ایفاگر نقش حضرت یوسف(ع) است. او با بازی در این نقش به دنیای بازیگری معرفی شد و به شهرت رسید.

این سریال روایتگر زندگی حضرت یوسف (ع) از کودکی تا رسیدن به مقام عزیزی مصر و دیدار مجدد با پدرش حضرت یعقوب(ع) در کنعان است.

کتایون ریاحی در ۱۰ دی ۱۳۴۰ در تهران به دنیا آمد. او تاکنون دوبار ازدواج کرده است

بیوگرافی کوتاه کتایون ریاحی

کتایون ریاحی در ۱۰ دی ۱۳۴۰ در تهران به دنیا آمد. او تاکنون دوبار ازدواج کرده است که از ازدواج اول خود با فرشید رحیمیان صاحب یک پسر شد اما زندگی این زوج به سرانجام نرسید و از هم جدا شدند. کتایون ریاحی در دومین تجربه خود با مسعود بهبهانی ازدواج کرد. او دارای یک فرزند به نام پوریا است که موسیقی‌دان و دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی است. برادر او علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران است.

ورود کتایون ریاحی به سینما و تلویزیون

ورود کتایون ریاحی به سینما و تلویزیون

ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم خبرچین به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم پاییزان انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه پدرسالار توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه‌های روزهای زندگی و به‌ویژه مجموعهٔ تلویزیونی پس از باران از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخت. بازی ریاحی در مجموعه‌های پس از باران و شب دهم نیز چشمگیر بود.

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در شام آخر مهم‌ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد. این زن حرف نمی‌زند دیگر فیلمی بود که ریاحی در آن ایفای نقش کرد. او برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد.

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. ریاحی در خرداد ۱۳۸۸ طی یادداشتی، کناره‌گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد. چون در سریال یوسف پیامبر(ع) مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.»

حضور بدون حجاب زنی در کنار ابی بود که شباهت زیادی با ریاحی داشت.

حواشی زندگی

در فروردین ۱۳۹۲ تصاویری از کنسرت ابی در لس‌آنجلس منتشر شد. حضور بدون حجاب زنی در کنار ابی بود که شباهت زیادی با ریاحی داشت. انتشار این تصاویر با حاشیه‌هایی از سوی سایت‌های خبری، معاون اجتماعی پلیس و فرج‌الله سلحشور همراه بود. سلحشور پیش از تکذیب یا تأیید ریاحی، در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: «این اتفاق مطلب ما را تأیید می‌کند که در شرایط فعلی و با این جریان، عوامل سینمای ما نمی‌توانند درست رفتار کنند و این سینماست که معمولاً سینماگرانش را در آلودگی و فساد خودش غرق می‌کند.

حال فرقی ندارد که آن بازیگر «یوسف» باشد یا فرد دیگری». معاون اجتماعی نیروی انتظامی از برخورد با مسئله پوشش بازیگران سینما در خارج از کشور از طریق اینترپل گفت. در واکنش به این بحث‌ها ریاحی انتساب این عکس‌ها به خود را تکذیب کرد. او گفت «متأسفم از اینکه در جامعه مترقی ایران، برخی از مردم از روی بی‌خبری و بی‌اطلاعی در صدد تخریب چهره‌های شناخته شده هستند». همچنین برخی رسانه‌ها مدعی شدند که این تصاویر متعلق به مهشید برومند، همسر دوم ابی است. ریاحی در ۱۵ تیر ۱۳۹۵، با حضور مهمان برنامه خندوانه به تلویزیون برگشت.

دیدگاهتان را بنویسید