بازگشت الناز شاکردوست به سینما با فیلم جدیدش به نام آخرین تولد

به نقل از آرتیها الناز شاکردوست پرفروش‌ترین بازیگر زن اکران سال۱۴۰۱ در قامت یک زن افغان با فیلم «آخرین تولد» به پرده سینماها برمی‌گردد.

الناز شاکردوست که در اکران سال ۱۴۰۱ با دو فیلم « تی‌تی» و «ابلق» توانست عنوان پرفروش‌ترین بازیگر زن سال را به خودش اختصاص دهد از نیمه مرداد ماه امسال با فیلم «آخرین تولد» به پرده سینماها باز‌می‌گردد.

هر دو فیلم شاکردوست در اکران سال گذشته به مانند «آخرین تولد» در فصل تابستان روی پرده رفتند. ابتدا و از پانزدهم تیرماه فیلم «تی‌تی» به نمایش درآمد و سپس از شهریورماه فیلم «ابلق» با بازی او روانه اکران شد. فیلم «تی تی» اکران خود را با رسیدن به گیشه ۲۱ میلیارد و ۵۴۲ میلیون تومان به پایان رساند و فیلم «ابلق» هم توانست ۲۰ میلیارد و ۷۶ میلیون تومان فروش کند.

این فیلم از ۲۶ مردادماه اکران خود را شروع کرد، دقیقا بعد از گذشت یک ماه از نمایشش ، تنش‌های سیاسی- اجتماعی در کشور آغاز شد و سینماها به حالت نیمه تعطیل درآمدند. شاید اگر این هم‌زمانی اتفاق نمی‌افتاد «ابلق» می‌توانست به فروش بالاتری دست پیدا کند. این دو فیلم در مجموع ۴۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۵۰۰ تومان فروش کردند تابه این ترتیب الناز شاکردوست عنوان پرفروش‌ترین بازیگر زن اکران سال ۱۴۰۲ را از آن خودش کند.

از منظر جذب مخاطب هم فیلم «تی تی» ۶۵۶ هزار و ۵۰۰ نفر و فیلم «ابلق» هم ۶۵۶ هزار و ۵۵۶ نفر را جذب سالن‌های سینما کردند تا مجموع مخاطبان فیلم‌های الناز شاکردوست به رقم ۱ میلیون ۳۱۳ هزار و ۵۶ نفر برسد.

فیلم آخرین تولد:

خبر جدید این است که الناز شاکردوست قرار است از نیمه مرداد ماه فیلم سینمایی «آخرین تولد» به نمایش دربیاید. او که در فیلم تی تی در نقش یک زن شمالی و در فیلم ابلق در نقش یک زن آذری زبان به ایفای نقش پرداخته بود در این فیلم در قامت یک زن افغان ظاهر شده است.

شاکردوست در فیلم «آخرین تولد» با پدرام شریفی و آرمین رحیمیان همبازی است. این سه بازیگر پیش از این در فیلم موفق «شبی که ماه کامل شد» در کنار هم بازی کرده‌بودند. سوگل خلیق ، نیلوفر کوخانی و رضا بهبودی هم دیگر نقش آفرینان این فیلم هستند.

فیلم «آخرین تولد» را جمشید محمدی کارگردان سریال «پوست شیر» کارگردانی کرده و به مانند آن سریال هم نوید محمودی برادرش آن را تهیه و تولید کرده است. این فیلم پیش از این « کابل پلاک ۱۰» نام داشت که بعدها به «سقوط کابل» تغییر نام داد و در نهایت نام «آخرین تولد» برایش انتخاب شد.

حالا این فیلم با عنوان جدید “سقوط کابل” به نمایش در آمده است. فیلم “آخرین تولد” با بازی الناز شاکردوست، پدرام شریفی، آناهیتا افشار و آرمین رحیمیان، وضعیت کنونی افغانستان و قدرت طلبی طالبان را به تصویر می‌کشد. بخشی از این فیلم در تاجیکستان ساخته شده است و بازیگران افغان و تاجیک نیز در آن حضور دارند.

در ابتدا قرار بود که “آخرین تولد” در جشنواره چهلم فجر نمایش داده شود، اما به دلیل طولانی شدن فیلمبرداری، این اتفاق نیفتاد. پس از دو سال، این فیلم مجوز نمایش دریافت کرد.

آخرین تولد ایرانی از جمله فیلم های سینمایی است که در کشور ایران ساخته شده این فیلم در ژانر درام اجتماعی میباشد. برادران محمودی برای فیلمنامه‌ “سقوط کابل” ۱ مهر ۱۴۰۰ به سازمان سینمایی درخواست پروانه ساخت داده‌ اند. این کار سال ۱۴۰۲ به واسطه کارگردانی نوید محمودی به انتشار رسید. این فیلم به تهیه‌ کنندگی جمشید محمودی پروانه نمایش گرفته و به‌ زودی اکران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید