با کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت کلاوسر تکنیک های موفقیت را بیاموزید

امروز در آرتیها برای کسانی که اهل کتاب‌های خودیاری و موفقیت هستند و رویاهای فراوانی در ذهن دارند که نمی‌دانند راه رسیدن به آن‌ها چیست، این اثر را به شما پیشنهاد می‌دهد. آیا تا کنون به قدرت نوشتن و اثرگذاری آن بر روی زندگی‌تان اندیشیده‌اید؟ آیا به قانون جذب و خصوصیات منحصربه‌فرد آن اعتقاد دارید؟ هنریت کلاوسر در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد (Write it Down, Make it Happen) راهکارها و تکنیک‌هایی را به شما ارائه می‌دهد تا با بهره‌مندی از آن‌ها خواسته‌هایتان را به واقعیت تبدیل کنید؛ در حقیقت باید در همان آغاز به خوبی بفهمید که دقیقاً در پی چه چیزی هستید تا بتوانید به آن دست یابید و تنها کافی‌ست که با انجام تمریناتی راحت، کنترل زندگی خود را در دستانتان بگیرید و آرزوهایتان را عملی کنید.

در این کتاب پرفروش، ماجراهایی در مورد مردم عادی می‌خوانید که معجزه‌های بزرگ و کوچکی را در زندگی خود تجربه کره‌اند و رمز موفقیت آن‌ها هم نوشتن آرزوهایشان بر روی کاغذ و تمرکز بر روی آن‌ها بوده است. با داشتن هدف‌های کتبی و مشخص، رویاهایتان به واقعیت می‌پیوندند، کیفیت ارتباط‌های شخصی‌تان با دیگران بهبود می‌یابد، مشکلات نابود می‌شوند و زخم‌های درونی و عاطفی‌تان از بین می‌روند. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، اثری خارق‌العاده و کاربردی است تا به هر چیزی که خواهان آن هستید بیندیشید، آن‌ها روی کاغذ بنویسید و کم‌کم آن‌ها را در زندگی‌تان احساس کنید؛ فقط فراموش نکنید که نخستین گام براش شروع، نوشتن هدف است.

فرقی نمی‌کند که شما چه می‌خواهید، اهمیتی ندارد خواسته‌ی شما یک ویلا در شمال کشور باشد و یا داشتن یک دوچرخه یا موتورسیکلت. هیچ‌کسی با هیچ قدرت و مقامی نمی‌تواند بیان کند که آرزوی شما ناچیز و آرزوی شخص دیگری از درجه و اعتبار و ارزش بالاتری برخوردار است. آرزوی داشتن نمره‌ی بیست برای یک دانش‌آموز همان‌قدر مهم و ارزشمند است که آرزوی ثروتمند شدن برای یک انسان بالغ. با هر سن‌، طرز تفکر و خواسته‌ای که دارید‌، شما را دعوت می‌کنم به ضیافت کلمات بنشیند و خود نیز میزبان کلماتِ ذهن پر آرزوی خود باشید. اگر اهل نوشتن هستید، اگر اهل دفتر خاطرات یا یادداشت‌های روزانه یا حتی تلقین هستید، نصف راه را رفته‌اید و اگر نه حتما روش‌های «آن کلاوسر» را بیازماید.

جملات برگزیده‌ی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد:

– شکست زمانی اتفاق‌ می‌افتد که شخص پس از ناامیدی و دلسردی از دست‌یابی به موفقیت، از ادامۀ راه انصراف‌ می‌دهد‌.
– بعضی‌ها موفق‌ می‌شوند‌. بعضی‌ها موفق‌ نمی‌شوند‌. پس اگر نشد‌، بعدی‌ می‌شود‌.
– تا ندانی چه‌ می‌خواهی، به چیزی دست نخواهی یافت‌.
– تا حرف از هدف و آرزو‌ می‌شود، همه صحبت از واقع‌بینی‌ می‌کنند و این خیلی ناراحت‌کننده است‌.
– وظیفۀ رهبر، ترغیب جامعه به پرسیدن سؤالات درست است‌. اگر سؤالات خود را نپرسید، هرگز به دنبال پاسخ یا اقدامات خلاقانه نخواهید بود‌.

در بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می‌خوانیم:

من هنوز هم داستان‌های جذابی از افراد مشهوری می‌شنوم که پیش از دست یافتن به شهرت امروزی خود، رویاهایشان را نوشته‌اند. جیم کری به تپه هالیوود رفت و چکی به مبلغ ۱۰ میلیون دلار در وجه خود نوشت. او در قسمت یادداشت نوشت «برای خدمات ارائه شده». این کمدین بعد از گذشت سال‌ها چک را پیدا کرد. مدت‌ها قبل او این مبلغ را برای بازی در یک فیلم گرفته بود. اکنون او جزء بازیگران گران‌قیمت این صنعت است و برای یک فیلم حدود ۲۰ میلیون دلار می‌گیرد. او در یک حرکت زیبا پیش از دفن پدرش چک را در جیب کت او قرار داد…

با هنریت کلاوسر آشنا شویم:

یکی از برترین نویسنده‌های زن آمریکایی هنریت کلاوسر (Henriette Anne Klauser) نام دارد که کتاب‌های مشهور نوشتن با دو نیم‌کره‌ی مغز و قلبت را روی کاغذ بیاور از برترین آثار او به شمار می‌رود. کلاوسر تاکنون توانسته با کتاب‌های خود به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان کمک کند و در ایران نیز محبوبیت زیادی دارد. او مدرک دکترای ادبیات انگلیسی خود را از دانشگاه فوردهام دریافت کرده و در دانشگاه‌های کالیفرنیا، واشنگتن، سیاتل و لت‌بریج به تدریس مشغول است. علاوه بر این هر ساله کلاوسر سمینارها، کلاس‌ها و کارگاه‌هایی را برای حل مشکل استرس با استفاده از نگارش، گسترش قدرت فردی، خلاقیت، بهبود روابط و… برگزار می‌کند. همچنین هنریت کلاوسر یک مشاور عالی برای کسب‌وکارها و نیروی انسانی به شمار می‌رود و به عنوان یک عضو حرفه‌ای در انجمن سخنرانان بین‌المللی فعالیت می‌کند و به همین خاطر در دانشگاه‌ها، آژانس‌های دولتی و شرکت‌ها و انجمن‌های تجاری برنامه‌های متعددی را اجرا کرده است.

در پایان

با وجود تمام تحقیقات ما روی مغز در سال‌های گذشته، تمام دانش امروزی ما در مورد رشته‌های عصبی پیوند خورده با دو نیمکرۀ مغز، سیستم شبکه‌ای فعال، و نحوۀ عملکرد مغز بشر، هنوز هم حس تعجب و شگفتی نسبت به «اتفاق می‌افتد» داریم. کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد این حس تعجب را دارد و مبتنی بر حقیقت علمی کنونی است که اهداف شما را تنظیم می‌کند، روی نتیجه تمرکز دارد، راجع به آنچه در زندگی می‌خواهید شفاف است و رویای شما را به حقیقت تبدیل می‌نماید. عنصر کلیدی دیگری هم در اینجا نقش بازی می‌کند، عنصری است که همه‌ی کتاب‌های موفقیت آن را به طور مشترک در خود دارند: اولین قدم نوشتن هدف است. پس شروع به رسیدن آرزوهای خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید