بهترین سیتکام‌های تاریخ

در این مقاله از آرتیها به ده سیتکام برتر دنیا می‌شوند و شما را با برترین سیتکام آشنا خواهیم کرد.

سیتکام (Sitcom):

سیتکام (Sitcom) یا مجموعه کمدی سریالی که نوعی برنامه تلویزیونی است. در آن شخصیت‌ها و رویدادهای کمدی به صورت مستمر در طول قسمت‌ها و فصل‌ها به تصویر کشیده می‌شوند. این نوع سریال‌ها معمولاً در قالب قسمت‌های کوتاه و بازیگران ثابت اجرا می‌شوند و شامل صحنه‌های کمدی، دیالوگ‌های طنز و موضوعات خنده‌دار هستند. سیتکام‌ها معمولاً به منظور سرگرم کردن و خنده‌دار بودن برای تماشاگران ساخته می‌شوند.

سیتکام‌

ده تن از بهترین سیتکام‌های دنیا عبارتند از:

۱- Friends

۲- The Big Bang Theory

۳- Seinfeld

۴- The Office (US)

۵- How I Met Your Mother

۶- Parks and Recreation

۷- Arrested Development

۸- It’s Always Sunny in Philadelphia

۹- The Simpsons

۱۰- Brooklyn Nine-Nine 

سریال کمدی

توضیحی کوتاه از ده سیتکام پرمخاطب در دنیا:

۱- Friends: یک سریال کمدی آمریکایی است. داستان در قسمت‌های مختلف سریال به ماجراهای خنده‌دار و روابط عاشقانه و مشکلات شغلی شخصیت‌ها می‌پردازد.

۲- The Big Bang Theory: سریالی کمدی محصول آمریکا که بسیار جذاب می‌باشد و درباره چهار دانشمند نخبه و عاشق علم است. داستان درباره زندگی آن‌ها و روابطشان با همسایگان و دوستان غیرعلمی‌شان را نشان می‌دهد. سریال برای ترکیب علم و کمدی طنز آن شناخته می‌شود.

۳- Seinfeld: یک سریال کمدی پر هیجان آمریکایی است که در دهه ۱۹۹۰ پخش شد. داستان درباره جری ساینفلد، کمدین معروف، و دوستان و همراهانش در شهر نیویورک است. سریال به صورت طنزآمیزی از رویدادهای روزمره و روابط افراد با یکدیگر الهام گرفته است.

۴- The Office (US): سریالی دیدنی کمدی آمریکایی می‌باشد که بر اساس سریال بریتانیایی با همین نام ساخته شده است. داستان درباره رویدادهای روزمره در محیط دفتر یک شرکت است و به صورت مستند مستقل فیلمبرداری می‌شود. سریال به شکل طنزآلودی از روابط کاری و تعاملات اجتماعی در محیط دفتر الهام می‌گیرد.

آشنایی با مادر

۵- How I Met Your Mother: یک سریال کمدی آمریکایی بسیار پرطرفدار می‌باشد. این سریال درباره تلاش تد موسبی برای گفتن داستان چگونگی آشنایی با مادر فرزندانش است. داستان اصلی به صورت چارچوبی از طریق خاطرات تد و در قالب فلش‌بک آن‌ها را نشان می‌دهد و در کنار آن، داستان‌های دوستان و روابطشان را نیز توضیح می‌دهد.

۶- Parks and Recreation: یک سریال کمدی که کشور آمریکا آن را تولید کرده است. درباره گروهی از کارمندان دفتر پارک و تفریح شهری در شهر پاوتون، ایندیانا(ایالتی در آمریکا) است. سریال به روش طنزآمیزی از مسائل شهری و سیاست‌های محلی الهام گرفته و به صورت مستند مستقل فیلمبرداری می‌شود.

۷- Arrested Development: سریالی کمدی و متفاوت که ساخت کشور آمریکا می‌باشد. درباره خانواده بلوتر است. خانواده بلوتر پس از فروپاشی تجارت خانوادگی‌شان، در حال تلاش برای بازسازی زندگی‌شان هستند. سریال به صورت خنده‌داری از روابط خانوادگی و مسائل مالی نشات گرفته است.

It's Always Sunny in Philadelphia

۸- It’s Always Sunny in Philadelphia: این سریال کمدی درباره گروهی از دوستان صمیمی هست که یکبار مالک یک بار و رستوران در شهر فیلادلفیا بودند. سریال با توجه به روابط دوستانه و مشکلات همگانی طنز ساخته شده است. این سریال تولید کشور آمریکا است.

۹- The Simpsons: یک سریال کمدی آمریکایی که به صورت انیمیشن ساخته شده است. داستان درباره خانواده سیمپسون است و به روشی کمدی از روابط درون خانواده و اجتماع الهام می‌گیرد. سریال برای طولانی‌ترین سریال انیمیشن در تلویزیون آمریکا شناخته می‌شود.

۱۰- Brooklyn Nine-Nine: یک سریال کمدی محصول کشور آمریکا است که درباره گروه پلیس نین-ناین در ناحیه بروکلین نیویورک است. سریال با حالتی طنزآلود از روابط کاری و زندگی شخصی اعضای گروه پلیس الهام می‌گیرد. 

Friends

خلاصه ای از برترین سریال کمدی جهان Friends:

Friends یکی از محبوب‌ترین سریال سیتکام ساختهٔ دیوید کرین و مارتا کافمن در تاریخ تلویزیون است. این سریال در دهه ۹۰ میلادی پخش شد و تا به امروز همچنان جایگاه ویژه‌ای در قلب مخاطبان خود دارد. جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس، لیسا کودرو، مت له بلانک، متیو پری و دیوید شویمر در این سریال نقش‌آفرینی کردند.

داستان سریال در مورد گروهی از شش دوست صمیمی است که در منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کنند. هر شش شخصیت، وارد روابط عاشقانهٔ جدی می‌شوند. ولی با مشکلات خنده‌دار روزمره خود روبرو می‌شوند.

سریال دوستان به خوبی توانسته که طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند. این سریال با شخصیت‌های قوی و کاراکترهای جذابی دارد. با داستان‌های زندگی روزمره و لحظات خنده‌دار، عاشقانه و دوستانه، توانسته است بازار بین‌المللی را به خود اختصاص دهد.

از جمله عوامل موفقیت Friends، نوشتار فوق‌العاده و شخصیت‌های دوست‌داشتنی است. هر شخصیت در سریال دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که باعث می‌شود تماشاگران با آنها ارتباط برقرار کنند و با خنده و گریه در کنار آنها زندگی کنند.

Friends یکی از سریال‌هایی است که هرگز فراموش نخواهد شد. همچنان پس از سال‌ها از طرف مخاطبان علاقه‌مند پذیرفته می‌شود. به عنوان یک کلاسیک در دسته سریال‌های کمدی قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید