بیوگرافی کوتاه از برترین بازیگران مرد کره ای (لی جونگ سوک، کیم سو هیون، پارک بو گوم، جی چانگ ووک، جانگ کی یونگ، لی دونگ ووک)

در این مقاله از آرتیها به بیوگرافی کوتاهی از برترین بازیگران مرد کره ای می‌پردازیم. بهترین بازیگران کره ای که می‌شناسید، چه کسی است؟ از آنجایی که آثار کره ای علاقمندان زیادی دارند و بینندگان بسیاری به تماشای سریال‌ها و فیلم‌های کره ای می‌نشینند. ما هم ۱۰ تن از برترین مردان کره همراه با آثارشان را به شما معرفی خواهیم کرد.

لی جونگ سوک

Lee Jong Suk

لی جونگ سوک (کره‌ای: 이종석؛ زادهٔ ۱۴ سپتامبر ۱۹۸۹) بازیگر و مدل اهل کره جنوبی است. او نخستین بار در سال ۲۰۰۵ به عنوان مدل حرفهٔ خود را آغاز کرد و به جوان‌ترین مدل هفتهٔ مد سئول تبدیل شد. بازی در مدرسه ۲۰۱۳ (۲۰۱۲) برای وی دستاورد بزرگی بود. او همچنین به خاطر ایفای نقش در می‌توانم صدایت را بشنوم (۲۰۱۳)، دکتر غریبه (۲۰۱۴)، پینوکیو (۲۰۱۴)، دابلیو (۲۰۱۶)، وقتی تو خواب بودی (۲۰۱۷)، عشق یک کتاب پاداش است (۲۰۱۹) و دهن لق (۲۰۲۲) شناخته می‌شود.

پارک هیونگ شیک

Park Hyung-Sik

پارک هیونگ شیک (کره‌ای: 박형식، زادهٔ ۱۶ نوامبر ۱۹۹۱)، همچنین با نام هنری هیونگ‌ شیک (انگلیسی: Hyungsik) نیز شناخته می‌شود، بازیگر و خواننده اهل کره جنوبی است او یکی از اعضای گروه پسرانهٔ کی-پاپ زی:آ است. او به عنوان بازیگر به خاطر ایفای نقش در وارثان (۲۰۱۳)، قشر مرفه (۲۰۱۵)، هوارانگ: جوانان جنگجوی شاعر (۲۰۱۶)، زن قوی دو بونگ‌سون (۲۰۱۷)، دادخواست‌ها (۲۰۱۸)، شادی (۲۰۲۱)، موسیقی متن شماره ۱ (۲۰۲۲) و شکوفایی جوانی ما (۲۰۲۳) شناخته می‌شود. او همچنین در فیلم‌ها و تئاترهای موزیکال بازی کرده‌ است.

لی دونگ ووک

Lee Dong-wook

لی دونگ ووک (کره‌ای: 이동욱زادهٔ ۶ نوامبر ۱۹۸۱)، بازیگر اهل کره جنوبی است. از شناخته شده‌ترین نقش‌های وی می‌توان به مجموعه‌های تلویزیونی دوست دختر من (سال ۲۰۰۵)، بوی خوش یک زن (سال ۲۰۱۱)، فراری از قصر (۲۰۱۳) پادشاه هتل (سال ۲۰۱۴)، گابلین (سال‌های ۲۰۱۶–۲۰۱۷)، نوازش قلبت (۲۰۱۹)، افسانه روباه نه دم (۲۰۲۰) و بد و دیوانه (۲۰۲۱)، افسانه نه دم ۱۹۳۸ (۲٠۲۳) اشاره کرد.

سونگ جونگ کی

Song Joong-ki

سونگ جونگ کی (کره‌ای: 송중기؛ زادهٔ ۱۹ سپتامبر ۱۹۸۵) بازیگر اهل کره جنوبی است. او با ایفای نقش در درام تاریخی رسوایی سونگ کیون کوان (۲۰۱۰) و حضور به عنوان عضو اصلی در برنامهٔ رانینگ من (۲۰۱۰–۲۰۱۱) به شهرت رسید. از این زمان به بعد، او طیف متنوعی از نقش‌ها را در مجموعه‌های تلویزیونی مرد بی‌گناه (۲۰۱۲)، نسل خورشید (۲۰۱۶)، سرگذشت آسدال (۲۰۱۹)، وینچنزو (۲۰۲۱) و تولد دوباره در خانواده پولدار (۲۰۲۲) و همچنین فیلم‌های پرفروش پسر گرگ‌نما (۲۰۱۲) و جزیره کشتی جنگی (۲۰۱۷) و رفتگرهای فضایی (۲۰۲۱) بازی کرده‌است.

کیم سو هیون

Kim Soo-hyun

کیم سو هیون (کره‌ای: 김수현; زادهٔ ۱۶ فوریهٔ ۱۹۸۸) بازیگر اهل کره جنوبی است. کیم یکی از پردرآمدترین بازیگران کره جنوبی است. او شهرت خود را با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی رؤیای بلند (۲۰۱۱)، افسانه خورشید و ماه (۲۰۱۲)، تو از ستاره‌ها اومدی (۲۰۱۳)، تهیه‌کنندگان (۲۰۱۵) و فیلم‌های سارقان (۲۰۱۲)، خیلی مخفیانه (۲۰۱۳) و واقعی (۲۰۱۷) به دست آورده‌است.

پارک سو جون

Park Seo-joon

پارک سو جون (کره‌ای: 박서준؛ زادهٔ ۱۶ دسامبر ۱۹۸۸) بازیگر اهل کره جنوبی است. او بیشتر به خاطر ایفای نقش در مجموعه‌های تلویزیونی منو بکش، خلاصم کن (۲۰۱۵)، او زیبا بود (۲۰۱۵)، هوارانگ: جوانان جنگجوی شاعر (۲۰۱۶–۲۰۱۷)، مبارزه برای راهم (۲۰۱۷)، منشی کیم چشه؟ (۲۰۱۸) و کلاس ایته‌‌وون (۲۰۲۰) شناخته می‌شود.

پارک بو گوم

Park Bo-gum

پارک بو گوم (به کره‌ای: 박보검، زادهٔ ۱۶ ژوئن ۱۹۹۳) بازیگر اهل کره جنوبی است.

او به خاطر طیف متنوعی از نقش‌هایش در سینما و تلویزیون شناخته شد. از جمله سریال‌هایی که وی در آن نقش آفرینی کرده‌ است می‌توان به (ریپلای ۱۹۸۸)، (مهتاب نقاشی شده با ابر ها)، (رویارویی)، (سلام هیولا) اشاره کرد. او همچنین به همراه به سوزی و گونگ یو در فیلم سرزمین عجایب ایفای نقش کرد که در سال ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. پارک جوانترین هنرمندی است که توسط گالوپ کره به عنوان بازیگر سال معرفی شد.

جی چانگ ووک

Ji Chang-wook

جی چانگ ووک (کره‌ای: 지창욱؛ زادهٔ ۵ ژوئیه ۱۹۸۷) بازیگر و خواننده اهل کره جنوبی است. او با بازی در نقش اصلی دونگ‌هه در درام روزانه دوباره لبخند بزن (۲۰۱۰–۲۰۱۱) به شهرت رسید و نقش‌های اصلی برجسته‌ای در مجموعه‌های تلویزیونی مانند بک دونگ سو دلاور (۲۰۱۱)، ملکه کی (۲۰۱۱)، هیلر (۲۰۱۳–۲۰۱۴)، کی۲ (۲۰۱۶)، شریک مشکوک (۲۰۱۷)، به آرامی ذوبم کن (۲۰۱۹)، فروشگاه ست بیول (۲۰۲۰)، دلباخته در شهر (۲۰۲۰–۲۰۲۱)، صدای جادو (۲۰۲۲)، اگه آرزوتو بگی (۲۰۲۲) و بدترین شیطان (۲۰۲۳) داشته‌است.

لی مین هو

Lee Min-ho

لی مین هو (کره‌ای: 이민호؛ زادهٔ ۲۲ ژوئن ۱۹۸۷) بازیگر، خواننده، مدل، مدیر نوآوری و بیزنس‌من اهل کره جنوبی است. او با ایفای نقش گو جون پیو در پسران فراتر از گل‌ها (۲۰۰۹) به شهرت جهانی دست یافت و جایزه بهترین بازیگر تازه‌کار مرد در چهل و پنجمین جوایز هنری بکسانگ برای او به ارمغان آورد. از جمله نقش‌های اصلی در مجموعه‌های تلویزیونی می‌توان به ذائقه شخصی (۲۰۱۰)، شکارچی شهر (۲۰۱۱)، سرنوشت (۲۰۱۲)، وارثان (۲۰۱۳)، افسانه دریای آبی (۲۰۱۶)، پادشاه: سلطنت ابدی (۲۰۲۰) و پاچینکو (۲۰۲۲) اشاره کرد.

جانگ کی یونگ

Jang Ki-yong

جانگ کی یونگ (کره‌ای: 장기용؛ زادهٔ ۷ اوت ۱۹۹۲) بازیگر و مدل اهل کره جنوبی است. جانگ در ابتدا حرفهٔ خود را در صنعت مدلینگ آغاز کرد و بازیگری خود را (در مشکلی نیست این عشقه) به عنوان بازیگر مهمان شروع کرد و به دنبال آن در مجموعه‌های تلویزیونی مختلف بازی کرد. او در بیا و بغلم کن اولین نقش اصلی خود را ایفا کرد و از طریق سرچ: دبلیودبلیودبلیو به شهرت رسید. او همچنین به خاطر ایفای نقش در مجموعه‌های تلویزیونی هم‌اتاقی من یک گومیهو است و حالا داریم بهم می‌زنیم شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید