تاثیر فرش فانتزی در دکوراسیون اتاق خواب

کاربرد انواع فرش فانتزی در دکوراسیون

فرش­های فانتزی انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای اسم خاصی هستند. با شناخت آن­ها بهتر می­توان فرشی متناسب با فضای مورد نظر انتخاب کرد.فرش­های شگی همان فرش­های پرز بلند هستند. استفاده از این فرش­های فانتزی در دکوراسیون مکان­هایی که دارای رفت و آمد کمتری باشند، مناسب­تر است. چرا که ممکن است به­ مرور زمان پرزهای بلند آن بر اثر پا خوردن حالت خوابیده و افتاده پیدا کند. از طرفی شستشوی آنها نیز مشکل است. از آنجاییکه پرزهای بلند این فرش گرد و غبار را در خود نگه می­دارد، استفاده از این فرش­های فانتزی در دکوراسیون اتاق کودک به­دلیل امکان بروز آلرژی نیز توصیه نمی­شود.

چیدمان و دکوراسیون فضای منزل و یا کار شما به هر سبک و سیاقی که باشد، به­طور حتم با وجود داشتن فرش و زیر انداز مناسب، بسیار زیباتر و دلنشین­تر خواهد شد. انتخاب رنگ و طرح مناسب فرش یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون است. یکی از اصولی که در انتخاب نوع و رنگ فرش باید دقت بسیار زیادی به آن شود بافت و طرح فرش می باشد که شما می توانید برای این امر از هارمونی رنگ پرده اتاق خواب خود نیز استفاده نمایید.

فرش­های فانتزی جزو آن دسته از فرش­هایی هستند که به­ سبب وجود طرح­های مدرن و رنگ­های شاد به­کار رفته در آن­ها، زیبایی خاصی به فضا می­دهند و از این جهت طرفداران زیادی پیدا کرده­اند. اما باید توجه داشت که استفاده از فرش فانتزی در دکوراسیون منازل و محیط­های کاری باید با اصولی همراه باشد، تا تاثیر مطلوب­تری بر فضای اطراف بگذارد. بنابراین، در این مطلب، سعی کرده­ایم تا شما را بیشتر با تاثیر کاربرد مناسب فرش فانتزی در دکوراسیون آشنا کنیم.

فرش های سه بعدی

فرش شنل (channel) که به فرش بلژیکی نیز معروف است، گروه دیگری از فرش های مدرن فانتزی محبوب و پرکاربرد در تزیین دکوراسیون می­باشند. این فرش بسیار سبک است و برای جلوگیری از سر خوردن آن روی موزاییک و سرامیک، پشت آن از جنس لاتکس تهیه شده است. استفاده از شنل و پلی استر در بافت این نوع فرش باعث براق­تر شدن و شفافیت بیشتر آن در مقایسه با سایر فرش­ها می­شود.

همچنین استفاده از نخ اکریلیک در این نوع فرش، لطافت و نرمی زیادی به آن داده است. از آنجاییکه این نوع فرش فاقد پرز بوده و نرم و لطیف است، استفاده از این فرش فانتزی در دکوراسیون اتاق کودک مناسب است. طراحی این فرش نسبت به فرش شنل پیچیده تر بوده و از تنوع ظاهری بیشتری برخوردار است. بنابراین، استفاده از این فرش فانتزی در دکوراسیون مکان­هایی که زیبایی و رنگ برایتان اهمیت ویژه­ای دارد، بسیار مناسب است.

فرش فریز جزو فرش­های ریشه بریده شده (cut pile) تقسیم ­بندی می­شوند. برخلاف فرش شگی، استفاده از این نوع فرش فانتزی در دکوراسیون های مدرن و فضاهای پر تردد بسیار مناسب است. علت آن نیز تراکم بالا و نداشتن پرز و در نتیجه مقاومت و استحکام آن در برابر کوبیده شدگی است. اگرچه ظاهر این فرش ممکن است شبیه گلیم باشد، اما کاملا با آن متفاوت بوده و بسیار نرم­تر و انعطاف پذیرتر از آن است. کاربرد این نوع فرش فانتزی در دکوراسیون اتاق کودک توصیه می­شود.

در پایان باید گفت که برای تولید فرش های فانتزی از دستگاه­های بروز و مدرن و مواد با کیفیتی استفاده می­شود. نخ­های پروپیلن استفاده شده در این فرش­ها، باعث جلوگیری از پرز دادن فرش و ثبات رنگ آن می­شود. همچنین، استفاده از طرح­های متنوع در آن­ها دامنه انتخاب را وسیع کرده و هر کس می­تواند با توجه به سلیقه و هدف خود، از انواع فرش­های فانتزی در دکوراسیون استفاده کند. حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از خرید هر فرشی به دقت اتاق و یا محیطی که می خواهید فرش را در آن قرار دهید اندازه گیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید