تصویربرداری فصل دوم سریال «زخم کاری» تمام شده و گویا فصل سوم در فاصله‌ای کوتاه ساخته می‌شود/ ایجاد سه ضلعی زنان قدرت‌طلب

در این مطلب از آرتیها به نقد فصل دوم و شایعه ساخت فصل سوم سریال «زخم کاری» می‌پردازیم.

بررسی قسمت های پایانی فصل دوم «زخم کاری؛ بازگشت»

شکی در این نیست که بیست درصد آغازین فیلمنامه یک سریال، می‌بایست مخاطب را به تماشای ادامه داستان علاقه‌مند کند. به اصطلاح قلاب‌های اولیه خود را برای جلب نظر تماشاگر درگیر کند. اتفاقی که در چهار قسمت آغازین فصل دوم سریال «زخم کاری» نمی‌افتد و بدون اینکه انتظارها برآورده شود. همانند بسیاری از فصل‌های دوم سریال‌های مشابه، روند مایوس‌کننده‌ای را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.

آغاز سیری ماجراجویانه برای شخصیت‌ها

اما نکته قابل توجه در ادامه مسیر نگارش فیلمنامه این فصل، توجه ویژه به سه مولفه اصلی یعنی شخصیت، نیاز و کشمکش است. در واقع با ورود به ماجرای فساد اخلاقی مدیران و آغاز طرح نقشه مرگ و حذف میثم و همچنین ورود چند شخصیت جدید از جمله نیما با ورود به جزییات شخصیتی سیما تغییرات قابل توجهی در فیلمنامه به وجود آمده. از این رو فرصتی برای رویارویی مخاطب با مسیری تامل‌برانگیز و انگیزه‌ای برای ادامه تماشای داستان شکل می‌گیرد.

مسیری که نقطه آغاز سیری ماجراجویانه برای شخصیت‌ها می‌شود. در ادامه و با استمرار کاشت‌هایی که فیلمنامه‌نویس در قسمت‌های بعدی برای فیلمنامه در نظر می‌گیرد. اهداف داستانی شکل گرفته در نقاط اشاره شده را از هدف اصلی سریال خارج کرده. بدین شکل با حذف دو شخصیت فرعی و همین‌طور ورود به زندگی فرنهادزاده و درگیر کردن مخاطب با پسرش حسام و سامان، رویکردی جدید در مواجه با شخصیت‌ها برای مخاطب به وجود می‌آورد.

مرگ شیدا (نگار نیکدل)

چرخش داستان

در واقع فیلمنامه‌نویس مقدمات چرخش داستانی را فراهم می‌کند. از سویی دیگر، با ورود پانته‌آ (مهراوه شریفی‌نیا) ضمن ایجاد سه ضلعی زنان قدرت‌طلب (سمیرا، سیما و پانته‌آ) روزنه‌ای در ذهن مخاطب برای رمزگشایی راز قتل‌های خانوادگی و گرفتار شدن عاملان جنایت در قسمت‌های بعد به وجود می‌آید.

هرچند که در قسمت ۱۲ مرگ شیدا (نگار نیکدل) می‌تواند آغازگر بحرانی جدید در روابط سیما و طلوعی (کامبیز دیرباز) باشد و بدین شکل می‌توان انتظار فصل جدیدی از روابط و تغییر شیوه رویکرد شخصیت‌ها و گسترش اتفاقات را در فصل سوم این سریال داشت.

فصل سوم سریال «زخم کاری»

فصل سوم سریال «زخم کاری»

تصویربرداری فصل دوم تمام شده و گویا فصل سوم در فاصله‌ای کوتاه ساخته می‌شود. در خبر منتشرشده در فضای مجازی که البته منبعی رسمی هم ندارد، جواد عزتی در فصل سوم هم قرار است حضور داشته باشد.

اما در شرایطی که برخی بیننده‌ها این پرسش را متوجه «زخم کاری۲» می‌دانند که «مالک» کجاست؟! و آیا قرار است این حضور کمرنگ تا قسمت‌های پایانی فصل دوم ادامه داشته باشد یا خیر.

محمدحسین مهدویان فصل اول این مجموعه را بر اساس نمایشنامه «مکبث» و فصل دوم را بر اساس نمایشنامه «هملت» ساخت. کامبیز دیرباز، مهران غفوریان و الناز ملک هم از جمله هنرپیشه‌های جدیدی بودند که به جمع بازیگران قبلی پیوستند.

دیدگاهتان را بنویسید