تکلیف ساخت سریال جذاب و پرمخاطب «پایتخت» مشخص شد/ نسخه سینمایی «پایتخت» برای پخش در نوروز سال ۱۴۰۳ آماده می‌شود

به نقل از آرتیها مدتی بود که بحث سر ساخت یا عدم ساخت فصل هفتم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» مطرح بود. در نهایت پس از جلساتی که مدیران تلویزیون با سازندگان سریال پایتخت داشتند، تکلیف ساخت این سریال پرمخاطب مشخص شد..

نسخه سینمایی «پایتخت»

جزئیات ساخت نسخه سینمایی «پایتخت»

امروز خبری منتشر شده مبنی بر اینکه نسخه سینمایی «پایتخت» قرار است برای پخش در نوروز ۱۴۰۳ آماده شود. این درحالی است که بخش مهمی از بازیگران این سریال درحال حاضر مشغول کار در پروژه‌های مختلف هستند. حتی اگر بخواهند هم نمی‌توانند فشرده در این فیلم حاضر شوند.

در این خبر آمده که تهیه‌کنندگی این نسخه سینمایی الهام غفوری بر عهده خواهد داشت و سیروس مقدم آن را کارگردانی خواهد کرد. بازیگران اصلی هم حضور خواهند داشت.

هنوز درباره جزئیات فیلمنامه، داستان و حتی بازیگرانی که قرار است در این نسخه سینمایی و حتی سریال سالِ آینده باشند بیرون نیامده است.

محسن تنابنده

آمادگی بازیگران در نسخه سینمایی «پایتخت» در سال ۱۴۰۳

محسن تنابنده درحال حاضر مشغول بازی در فیلم سینمایی «زودپز» به کارگردانی رامبد جوان است. علاوه بر آن در «ازازیل» حسن فتحی هم بازی دارد. از آنجایی که «پایتخت» برای تنابنده کاری بسیار سنگین به حساب می‌آید بعید است به این زودی‌ها بتواند برایش وقت خالی کند.

از سوی دیگر ریما رامین‌فر هم در سریال «بامداد خمار» به کارگردانی امیرحسین عسگری مشغول بازی است. او هم بعید است فعلا بتواند برای نقش هما وقت بگذارد.

بهرام افشاری

بهرام افشاری هم این روزها به صورت فشرده درحال آماده‌سازی اولین فیلم سینمایی‌اش «هفتاد‌سی» است. «هفتاد‌سی» فیلمی کمدی با بازی هوتن شکیباست که برای جشنواره فیلم فجر تهیه می‌شود. بنابراین افشاری هم تا اواسط بهمن عملا امکانی برای رفتن مقابل دوربین پایتخت ندارد.

اگرچه در فصل ششم با کاراکتر بابا پنجعلی خداحافظی شد. اما علیرضا خمسه در برنامه زنده تلویزیونی خبر از بازگشت خود به این سریال را داد. همچنین درباره حضور مهران احمدی با نقش بهبود هم هنوز خبر قطعی منتشر نشده است.

سریال «پایتخت ۷»

زمان پخش نسخه سینمایی «پایتخت»

به احتمال زیاد نسخه سینمایی «پایتخت» اسفندماه وارد پیش‌تولید خواهد شد. اوایل سال آینده مقابل دوربین خواهد رفت تا برای اکران در نیمه دوم سال آینده تولید شود.

طبق اعلام قبلی، سریال «پایتخت ۷» هم بلافاصله بعد از نسخه سینمایی کلید خواهد خورد تا نوروز ۱۴۰۴ روی آنتن برود.

بیوگرافی کوتاه سیروس مقدم و همسرش الهام غفوری

بیوگرافی کوتاه سیروس مقدم و همسرش الهام غفوری

سیروس مقدّم (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۳۳ در آبادان) کارگردان ایرانی تلویزیون و سینمای ایران است. عمده فعالیت‌های او در ساخت مجموعه‌های تلویزیونی صورت گرفته‌ است. 

سیروس مقدم در ۱۸ سال (۱۳۷۶ تا ۱۳۹۴) ۲۷ سریال ساخته‌ است. تهیه‌کنندگی اکثر این سریال‌ها را الهام غفوری برعهده داشته‌ است. مقدم با سریال‌های به سوی افتخار و روزهای زندگی و «پلیس جوان» به شهرت رسید. از دیگر سریال‌های او می‌توان از اغماء، نرگس، روز حسرت، تاثریا، چاردیواری، میکائیل و پایتخت نام برد.

الهام غفوری تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران متولد ۱۰ دی ۱۳۴۵ در تهران است. او همسر سیروس مقدم کارگردان ایرانی است و بیشتر آثار او را تهیه‌کنندگی کرده است. الهام غفوری علاوه بر تهیه‌کنندگی به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز در بیشتر سریال‌های سیروس مقدم حضور داشته است. از جمله آثار معروف او می‌توان به سریال‌های تلویزیونی پایتخت، پیامک از دیار باقی، چاردیواری، چک برگشتی اشاره کرد. غفوری تهیه‌کنندگی فیلم قسم و سریال نمایش خانگی خواب زده را نیز بر عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید