جزئیات بازگشت و همکاری حمید جبلی با تلویزیون/ حمید جبلی قصد دارد سریالی برای کودکان و نوجوانان در تلویزیون کلید بزند

به نقل از آرتیها امروز خبری منتشر شد درباره اینکه حمید جبلی بالاخره قصد دارد سریالی برای کودکان و نوجوانان در تلویزیون کلید بزند. پیش‌تر درباره تولید این سریال برای تلوبیون صحبت‌هایی به میان آمده بود که به خاطر اتفاق‌های شهریور سال ۱۳۹۱ منتفی شد. این سریال پاییز امسال کلید خواهد خورد تا به این ترتیب آشتی حمید جبلی با صدا وسیما رسما رقم بخورد.

جزئیات همکاری حمید جبلی با تلویزیون

جزئیات همکاری حمید جبلی با تلویزیون

حمید جبلی پس از سال ۱۳۹۷ و آخرین مجموعه «کلاه قرمزی» از تلویزیون خداحافظی کرد و دیگر با هیچ‌یک از پروژه‌های تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی همراه نشد. حتی در «مهمونی» هم با ایرج طهماسب همکاری نکرد.

تابستان سال ۱۴۰۱ بود که مهدی فرجی، مدیر سابق شبکه یک و تهیه‌کننده تلویزیون در مصاحبه‌ای اعلام کرد فیلمنامه‌ای از حمید جبلی دارد که می‌خواهد با همراهی او اثری برای کودک و نوجوان برای پلتفرم تلوبیون تولید کند. او آن زمان اعلام کرده بود جبلی علاوه بر نویسندگی، مسئولیت دیگری هم در این پروژه دارد.

دی‌ماه همان سال جبلی به خاطر شرایط جامعه، قید تولید این سریال را زد. عباس محبوب، یکی از بازیگران این سریال اعلام کرد که علی‌رغم پیش‌بینی‌اش برای تولید این سریال، اما فعلا منتفی است و جبلی قصدی برای به جریان انداختن این پروژه ندارد.

رحمت امینی نمایشنامه «سوسمار» نوشته حمید جبلی را روی صحنه برد

بعد از آن بود که در شهریور سال ۱۴۰۲ رحمت امینی نمایشنامه «سوسمار» نوشته حمید جبلی را روی صحنه برد. او گفته بود ۲۰ سال از فعالیتش در آخرین نمایشش می‌گذرد و حالا بازمی‌گردد تا مجددا در این عرصه فعالیت کند.

حالا هم که خبر رسید جبلی مجددا قصد دارد سریال مخصوص کودک و نوجوانش را به جریان بیندازد. این سریال آبان یا آذر امسال کلید خواهد خورد. هنوز مشخص نیست ساختار سریال به چه صورتی خواهد بود.

آخرین فعالیت جبلی در تلویزیون به سال ۱۳۹۷ و نویسندگی و صداپیشگی دو شخصیت محبوب کلاه قرمزی و پسرخاله در «کلاه قرمزی ۹۷» برمی‌گردد.

حمید جبلی

حمید جبلی

حمید جبلّی (متولد ۱۰ مهر ۱۳۳۷ در تهران) بازیگر، فیلمنامه‌نویس، کارگردان، صداپیشه، عروسک‌گردان و استاد دانشگاه ایرانی است. جبلّی فعالیت خود را از سال ۱۳۵۱ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و در سال ۱۳۵۷ نیز در تئاتر مشغول به فعالیت شد. فعالیت در تلویزیون ایران را از اوایل دهه شصت با بازی در مجموعهٔ تلویزیونی محله بر و بیا آغاز کرد. یکی از دلایل شهرت او خلق شخصیت کلاه قرمزی به همراه ایرج طهماسب و صحبت به‌جای شخصیت‌های عروسکی کلاه‌قرمزی و پسرخاله بوده‌ است.

وی از سال ۱۳۹۵ به سمت استادی با تدریس در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته نمایش عروسکی شروع به فعالیت کرده‌ است. وی درسال ۱۳۹۶ یک نمایشگاه نقاشی با عنوان «کابوس‌های شیرین» و در سال ۹۷ نمایشگاه عکس «ماسوله ۶۷» را در گالری آتبین برپا کرد و نمایشگاه‌های عکسی هم در کانادا و انگلستان داشته‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید