جزئیات ساخت قسمت دوم فیلم «سن‌پطرزبورگ»/ درحال حاضر پیمان قاسم‌خانی مشغول نگارش فیلمنامه و یکی از بازیگران اصلی است

به نقل از آرتیها بالاخره طلسم قسمت دوم فیلم «سن‌پطرزبورگ» شکست. امروز جمعه ۸ تیر، اعلام شد قرار است به‌زودی توسط رامبد جوان جلوی دوربین برود. درحال حاضر پیمان قاسم‌خانی مشغول نگارش فیلمنامه است و خودش به همراه محسن تنابنده، بازیگران اصلی آن خواهند بود.

فیلم سن‌پطرزبورگ

فیلم سن‌پطرزبورگ

«سن‌پطرزبورگ» سال ۱۳۸۸ به کارگردانی بهروز افخمی براساس فیلمنامه پیمان قاسم‌خانی ساخته شد. بعد از استقبال گسترده از این فیلم اعلام شد «سن‌پطرزبورگ۲» هم تولید می‌شود. با این حال علی‌رغم تمایل حمید اعتباریان، تهیه‌کننده این فیلم به ساخت قسمت دوم، هیچ وقت موقعیتش فراهم نشد.

اولین‌بار سال ۱۳۹۲ بود که حمید اعتباریان، تهیه‌کننده «سن‌پطرزبورگ» از تولید قسمت دوم این فیلم صحبت به میان آورد. آن زمان محسن تنابنده مشغول بازی در سریال «شاهگوش» داوود میرباقری بود. اعتباریان در این باره توضیح داد که فیلم به کارگردانی بهروز افخمی تولید می‌شود و قرار است تا پایان بازی محسن تنابنده در پروژه میرباقری صبر کنند.

پیمان قاسم‌خانی

مدتی بعد اعلام شد که به خاطر مشغله‌های زیاد پیمان قاسم‌خانی امکان تولید آن وجود ندارد. «سن‌پطرزبورگ» یک سال بعد کلید می‌خورد که عملا چنین اتفاقی نیفتاد.

سال ۱۳۹۸ اعتباریان اعلام کرد که فیلمنامه این اثر توسط پیمان قاسم‌خانی و امیرمهدی ژوله نوشته می‌شود و بخش مهمی از آن در روسیه فیلمبرداری خواهد شد. بعد از این اما در مصاحبه دیگری توضیح داد: «این روزها پیمان قاسم‌خانی مشغول ساخت «خوب، بد، جلف ۲» است و منتظرم کارهای ساخت فیلمش تمام شود و بعد نگارش فیلمنامه «سن پطرزبورگ ۲» از سر بگیرد چرا که در حال حاضر فیلمنامه این اثر ناقص است و تنها طرحی از آن را در دست داریم و دلم هم نمی‌آید که نگارش «سن پطرزبورگ ۲» را به کس دیگری بسپارم.»

فیلم «سن‌پطرزبورگ2»

فیلم «سن‌پطرزبورگ۲»

سال گذشته، اعتباریان اعلام کرد بعد از به پایان رسیدن تولید «ملاقات با جادوگر» حتما این پروژه را به جریان خواهد انداخت. همان زمان بهروز افخمی در مصاحبه‌ای گفت: «خیلی جدی نگیرید. آقای اعتباریان هر چند وقت یک بار این جمله را می‌گوید و بعد هم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. البته اگر قرار باشد این طور که گفتند در چند ماه آینده این کار را کلید بزنند، قطعا من کارگردانش نیستم. اما خیلی هم باورم نمی‌شود که این بار هم قرار باشد چنین کاری اتفاق بیفتد.»

او تاکید کرده بود که به خاطر اشتغال فراوان دو کاراکتر اصلی آن یعنی پیمان قاسم‌خانی و محسن تنابنده، هماهنگی برای بازی آنها در این پروژه کاری نشدنی است و به خاطر دستمزد گران این دو بازیگر صرفه اقتصادی هم ندارد.

حالا در خبری اعلام شد که کارگردانی قسمت دوم این فیلم به جای بهروز افخمی به رامبد جوان واگذار شده است. پیمان قاسم‌خانی هم‌اکنون نگارش این فیلم را شروع کرده است و احتمالا فیلمبرداری این کار پایان سال آغاز خواهد شد. محسن تنابنده و پیمان قاسم خانی نقش‌های اصلی این کمدی را بازی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید