جنجال بر سر برنامه «دورهمی» و كم‌كاري مدیری، که باعث شکایت صداوسیما از مهران مدیری شده/ طلب ۴۵ قسمت باقی‌مانده از «دورهمی»

به نقل از آرتیها پیمان جبلی، رئیس صداوسیما درباره ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری پاسخ دقیقی نداده است. او تاکید کرده که خودش از آخرین اطلاعات درباره این پرونده بی‌اطلاع است اما به‌هرحال قوانین و مقررات تکلیف را روشن خواهند کرد.

ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری

مهران مدیری (زادهٔ ۱۸ فروردین ۱۳۴۶) کارگردان، بازیگر، تهیه‌کننده، خواننده و مجری ایرانی است. مجلهٔ نیوزویک در مقاله‌ای او را بیستمین مرد قدرتمند سال ۲۰۰۹ میلادی در ایران نامید. مدیری ۱۰ بار برندهٔ جایزهٔ حافظ شده‌است و رکورد بیشترین جوایز را در بین کسانی که برندهٔ جایزهٔ حافظ شده‌اند، دارد. او برای بازی در همیشه پای یک زن در میان است (۱۳۸۶) نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنوارهٔ فیلم فجر شد.

ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری

ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری به اتفاق‌های سال گذشته برمی‌گردد. زمانی که مدیری ویدئویی منتشر کرد و در آن اظهار داشت که تمایلی به پخش آثارش از تلویزیون ندارد. این مسئله باعث شد ماجرای شکایت صداوسیما از مدیری و طلب ۴۵ قسمت باقی‌مانده از «دورهمی» به جریان بیفتد.

مهران مدیری بعد از اظهارات سال گذشته‌ و قطع همکاری با صداوسیما، تصمیم گرفت فعالیتش را در شبکه نمایش خانگی پی بگیرد

مهران مدیری بعد از اظهارات سال گذشته‌ و قطع همکاری با صداوسیما، تصمیم گرفت فعالیتش را در شبکه نمایش خانگی پی بگیرد و برنامه «اسکار» را تولید کند. همان زمان بود که اعلام شد صداوسیما برای اخذ تعهد از مهران مدیری جهت تولید برنامه، صدور مجوز «اسکار» را با وجود رای مثبت شورای پروانه ساترا، نهایی نکرده است و بعد از این بود که بحث شکایت به میان آمد.

این درحالی است که ناصر قدیر کاشانی، تهیه کننده دورهمی، آن زمان مصاحبه‌ای با شبکه شرق انجام داد. او گفت مهران مدیری هیچ بدهی نقدی یا تعهد تولید برنامه به سازمان صدا و سیما ندارند. چون اصلاً هیچوقت قرارداد و مراوده مالی بین سازمان و مدیری وجود نداشته. مدیری با تهیه کننده قرارداد دارد و در حال حاضر هیچ طلب و بدهی هم ندارد. او برای توضیح بیشتر هم گفت: «تا پایان «دورهمی ۴» همه برنامه‌ها تولید، به سازمان تحویل و پخش شد. موضوع قرارداد «دورهمی ۵»، تولید ۱۰۰ برنامه بوده که تا الان ۸۰ قسمت تولید و تحویل و پخش شده که ۴۵ قسمت دیگر هم تولید و تحویل سازمان شده اما به تشخیص و تصمیم آقای جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما پخش نشده. یعنی ما هیچ تعهدی برای تولید و تحویل برنامه دورهمی به سازمان نداریم.»

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه

در پایان

با این حال چهارشنبه ۱۷ آبان، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: «سازمان صداوسیما به طرفیت شرکت همراه رسانه دادخواستی را تقدیم دادگاه کرده و خواسته‌اش مطالبه وجه قراردادی بوده و دادگاه هم در حال رسیدگی به این پرونده است.»

حالا این مسئله با ابهام‌های زیادی روبه‌روست و پیمان جبلی هم پاسخ درستی به آن نداده است. پیمان جبلی درباره ماجرای شکایت از مهران مدیری گفته: «من در جریان به‌روزشده این موضوع نیستم، دوستان حقوقی ما دارند بررسی می‌کنند. طبیعی است که با افراد مختلف و مؤسسات مختلف در اشکال مختلف ممکن است یک سازمان به‌لحاظ حقوقی با مشکل روبرو به‌شود. و بالاخره قوانین، مقررات و قانون تکلیف را روشن می‌کند. درباره این موضوع آخرین اطلاعات را ندارم و همکاران حقوقی ما در جریان هستند و می‌توانند پاسخگو باشند.»

دیدگاهتان را بنویسید