جوزفین هانا چاپلین در سن ۷۴ سالگی درگذشت

به نقل از آرتیها، جوزفین هانا چاپلین، دختر فیلمساز و بازیگر مشهور چارلی چاپلین، در سن ۷۴ سالگی درگذشت. خانواده چاپلین تایید کردند که این بازیگر در تاریخ ۱۳ جولای در فرانسه درگذشت. با این حال دلیل فوت او ذکر نشده است.

جوزفین چاپلین در ۲۸ مارس سال ۱۹۴۹ در سانتا مونیکا به دنیا آمد. او سومین فرزند از هشت فرزند چارلی چاپلین بود. مادر جوزفین اونا اونیل، چهارمین همسر چارلی چاپلین بود. جوزفین علاوه بر اینکه دختر یک بازیگر معروف بود، خودش نیز در صنعت فیلم‌ به نامی آشنا تبدیل شده بود. او در کودکی در کنار پدرش در فیلم «Limelight» محصول ۱۹۵۲ و «کنتسی از هنگ کنگ» محصول سال ۱۹۶۷ ظاهر شد. او در طول زندگی خود در چندین فیلم و سریال انگلیسی و فرانسوی نقش آفرینی کرد.

شروع بازیگری حرفه ای جوزفین چاپلین :

او کار خود را روی پرده سینما در سنین جوانی در سال ۱۹۵۲ در فیلم «روشنی‌های صحنه» ساخته پدرش آغاز کرد.

او در طول زندگی حرفه ای خود در تعدادی فیلم غیرانگلیسی‌ زبان بازی کرد که از آن جمله می‌توان به بازی در فیلم برنده جایزه «قصه‌های کانتربری» ساخته «پیر پائولو پازولینی» و «بوی حیوانات وحشی» ساخته «ریچارد بالدوچی» در سال ۱۹۷۲ اشاره کرد.

«جوزفین چاپلین» در همان سال در کنار «لارنس هاروی» در درام «فرار به خورشید» به کارگردانی «مناهم گولان» مقابل دوربین رفت که درباره گروهی از افرادی است که تلاش می‌کردند از اتحاد جماهیر شوروی فرار کنند.

در سال ۱۹۷۴، «چاپلین» در نقش مارتین لدوک در فیلم جنایی-هیجانی «مرد سایه» ساخته «ژرژ فرانژو» در کنار «گیل هانیکات» و «ژاک شامپرو» ظاهر شد. این فیلم درباره مردی بدون چهره و جنایتکاری است که در تلاش برای یافتن گنجینه های دست نیافتنی شوالیه‌های معبد است. «جوزفین چاپلین» سپس نقش خود را در نقش مارتین در مینی‌سریال فرانسوی «مرد بدون چهره» که نسخه هشت قسمتی «زن سایه» بود، تکرار کرد.

او سپس در سال ۱۹۷۶، در نقش سینتیا در فیلم ترسناک ساخته «ژسوس فرانکو» با عنوان «جک قاتل» و در نقش آنا در فیلم «در سایه تابستان» ساخته «ژان لوئیس ون بل» بازی کرد و در سال ۱۹۸۴، در درام کانادایی «پسربچه خلیج» بازی کرد، فیلمی که شروع کار بازیگری همبازی او؛ «کیفر ساترلند» بود.

دختر چارلی چاپلین در سال ۱۹۸۸ هم در نقش «هدلی ریچاردسون» در مقابل «استیسی کیچ» در نقش ارنست همینگوی، در مینی سریال تلویزیونی «همینگوی» بازی کرد.

روابط عاشقانه جوزفین چاپلین :

این بازیگر فرانسوی در سال ۱۹۶۹ با یک تاجر یونانی به نام نیکی سیستواریس ازدواج کرد. این زوج به مدت هشت سال قبل از درخواست طلاق در سال ۱۹۷۷ در کنار یکدیگر زندگی کردند.

جوزفین پس از طلاق از اولین همسرش به زودی با بازیگر فرانسوی موریس رونه ازدواج کرد. رونه در سال ۱۹۸۳ در اثر سرطان درگذشت.

چاپلین بعداً با باستان شناس  مشهور ژان کلود گاردن ازدواج کرد. این زوج از سال ۱۹۸۹ تا زمان مرگ آقای باستان شناس در سال ۲۰۱۳ با هم بودند.

زندگی جوزفین چاپلین :

چاپلین مادری دوست داشتنی برای سه فرزندش جولین رونت بازیگر ۴۳ ساله، چارلی سیستواریس ۵۲ ساله و آرتور گاردین بود.

جوزفین همچنین در طول سال‌های زندگی خود دفتر چاپلین در پاریس را به نمایندگی از خواهر و برادرانش مدیریت می‌کرد.

چاپلین همیشه از خانواده‌اش مراقبت می‌کرد و حتی از ساخت مجسمه‌ای به افتخار پدرش در واترویل ایرلند حمایت کرد، جایی که خانواده چاپلین اغلب با هم تعطیلات خود را می‌گذراندند.

جوزفین چاپلین که مدت‌ها ساکن پاریس بود، بیشتر در فیلم‌های فرانسوی بازی کرده که «شب‌های سرخ» در سال ۱۹۷۴ و به گفته آی‌ام‌دی بی وی آخرین بار در فیلم «پایین شهر» در سال ۱۹۹۴ جلوی دوربین رفت.

در پایان

از زمان انتشار این خبر ناراحت کننده، ادای احترام طرفداران برای گرامی داشت زندگی باورنکردنی این بازیگر در فضای مجازی سرازیر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید