جیمز چارلز دیکینسون ستاره اینترنتی، یوتیوبر و هنرمند آرایش آمریکایی/ جیمز چارلز لقب مشهورترین وبلاگ نویس زیبایی یوتیوب را گرفت

در این مطلب از آرتیها به وبلاگ نویس برتر در صنعت زیبایی می پردازیم. جیمز چارلز دیکینسون (James Charles Dickinson) (زاده ۲۳ مه ۱۹۹۹) ستاره اینترنتی، یوتیوبر و هنرمند آرایش آمریکایی است. چارلز اهل شهر بیت‌لحم واقع در ایالت نیویورک است و در ژوئن سال ۲۰۱۷ از دبیرستان مرکز بیت‌لحم در ایالت نیویورک فارغ‌التحصیل شده‌ است. او در ۲۰۱۶ اولین مردی شد که در جلد نشریه کاور گرل حضور پیدا می‌کند.

کایلی جنر

شروع فعالیت جیمز چارلز

در دسامبر ۲۰۱۵، جیمز چارلز یک کانال یوتیوب راه اندازی کرد که در آن شروع به ارسال آموزش های آرایشی کرد. توییتی از او در سپتامبر ۲۰۱۶ در فضای مجازی منتشر شد. در اکتبر ۲۰۱۶، زمانی که او ۱۷ سال داشت، اولین سفیر مرد شرکت CoverGirl شد. اولین حضور او در تبلیغات ریمل So Lashy CoverGirl بود. او یک خط لباس به نام Sisters Apparel و یک مجموعه آرایش به نام Sister Collection را که با همکاری برند آرایشی Morph Cosmetic ساخته شده است، در نوامبر ۲۰۱۸ راه اندازی کرد.

تا سپتامبر ۲۰۲۱، جیمز چارلز بیش از ۲۴٫۷ میلیون دنبال کننده یوتیوب، ۳۵٫۸ میلیون دنبال کننده تیک تاک، ۲۴٫۹ میلیون دنبال کننده اینستاگرام، ۷٫۶ میلیون دنبال کننده توییتر و ۲٫۵ میلیون دنبال کننده فیسبوک دارد. جیمز چارلز از زمان راه‌اندازی کانالش، تعدادی ویدیو با چهره‌های مشهور مختلف از جمله کیم کارداشیان، کایلی جنر، لیل ناس ایکس، کشا، مدیسون بیر، ساخت.

ویلای جیمز چارلز در لس آنجلس

ویلای جیمز چارلز در لس آنجلس

جیمز چارلز زمانی که به عنوان یک یوتیوبر زیبایی بزرگ شد، به یکی از رویاهای خود جامه عمل پوشاند، اما سال ها بعد بود که به آرزوی بزرگ بعدی خود رسید: داشتن یک خانه. این یوتیوبر در اواخر آگوست ۲۰۲۰، اخبار هیجان انگیز را از طریق اینستاگرام با طرفداران به اشتراک گذاشت و چند عکس فوری از خانه جدید خیره کننده خود به اشتراک گذاشت که بازسازی آن ۹ ماه طول کشید.

او در اینستاگرام نوشت: خرید خانه بزرگترین هدف من از زمان شروع رسانه های اجتماعی بوده است و من نمی توانم باور کنم که این یک واقعیت است، همه اینها به لطف همراهی شماهاست. جیمز چارلز به هواداران اجازه ورود به خانه اش را می دهد.

وقتی نوبت به خرید خانه اولیه اش رسید، جیمز چارلز از رها کردن دلارهای کلان هراسی نداشت. Dirt گزارش داد که در سن ۲۱ سالگی، او در مجموع ۷ میلیون دلار برای عمارت خود هزینه کرد.

حواشی جیمز چارلز

حواشی جیمز چارلز

در تاریخ ۱۰ مه ۲۰۱۹، همکار طولانی مدت چارلز، به اسم تاتی وستبروک، یک ویدئوی ۴۳ دقیقه ای را با عنوان «خداحافظ خواهر…» در کانال یوتیوب خود بارگذاری کرد که از چارلز به شدت انتقاد کرد.

وستبروک در ویدئوی خود چارلز را به عدم اعتماد به نفس، «دستکاری در رابطه جنسی مردم» و «استفاده از … شهرت، قدرت و پول برای بازی با احساسات مردم» متهم کرد. پس از این، کانال چارلز در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱ میلیون مشترک از دست داد.

این روند نزولی از ۱۶٫۶ میلیون مشترک در حدود ۶ مه ۲۰۱۹ به پایین‌ترین نقطه از ۱۳٫۴ میلیون نفر در ۱۵ مه ۲۰۱۹ ادامه داد و در روزهای بعد بهبودی اندکی پیدا کرد. تعداد مشترکان وستبروک در مدت مشابه بیش از چهار میلیون افزایش یافت.

تاتی وستبروک

چارلز بعداً ویدئویی با پاسخ ۸ دقیقه ای با عنوان «تاتی» را بارگذاری کرد و به موضوعات مطرح شده توسط وستبروک پرداخت و او، همسرش و طرفدارانس عذرخواهی کرد. این فیلم بازخورد منفی زیادی را دریافت کرد و به یکی از «۱۰ ویدئوهایی که بیشترین دیس لاک را در کل تاریخ یوتیوب دارند» تبدیل شد.

در ۱۸ مه ۲۰۱۹، چارلز یک فیلم ویدئویی دوم و ۴۱ دقیقه ای به نام «دروغ کافی است» منتشر کرد که در آن به اظهارات وستبروک پرداخته‌ است.

چارلز در این ویدئو مدارک و شواهدی را ارائه می‌داد که بسیاری از اتهامات وستبروک را رد می‌کرد و به حمایت مجدد از چارلز و انتقاد از وستبروک منجر شد؛ و پس از مدت کوتاهی از انتشار این ویدئو، چارلز دوباره یک میلیون مشترک به دست آورد و وستبروک دویست هزار نفر را از دست داد. تاتی وستبروک بعدها فیلم «خداحافظ خواهر» را از کانال یوتیوب خود حذف کرد.[

جیمز چارلز

افتخارات

جیمز چارلز در اوایل زندگی حرفه‌ای خود به دلیل اینکه یک هنرمند آرایشگر مرد جوان بود مورد توجه قرار گرفت. تاد اسپنگلر از Variety او را مشهورترین وبلاگ نویس زیبایی یوتیوب نامید. چارلز در سن ۱۲ سالگی به عنوان همجنسگرا شناخته شد. تا سال ۲۰۱۹، دارایی خالص او ۱۲ میلیون دلار آمریکا تخمین زده شد.

در سال ۲۰۲۰، جیمز چارلز مجری، کارگردانی و تهیه‌کننده سریال مسابقه واقعیت YouTube Originals Instant Influencer بود. او با همکاری Morphe Cosmetics یک پالت سایه چشم منتشر و یک خط آرایش ایجاد تولید کرد. جیمز جوایز متعددی از جمله دو جایزه انتخاب مردم، سه جایزه Streamy، یک جایزه Shorty و یک جایزه انتخاب نوجوان را دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید