حال وخیم سوپر مدل آمریکایی بلا حدید و درگیری با بیماری اش

به نقل از آرتیها سوپر مدل مشهور امریکایی بلا حدید در پستی در اینستاگرام از مشکلات روانی خود گفته و عنوان کرده که دنیای مجازی دروغ است و حقیقت چیز دیگری می باشد.

او در این ویدئو درباره ی عدم اعتماد به نفس و اضطراب صحبت می کرد. در کپشن این پست نوشته شده بود: «ویلو اسمیت، من خودت و حرف هایت را دوست دارم. این حرف ها باعث شد کمتر احساس تنهایی کنم و به همین خاطر دوست دارم این را پست کنم.» حدید بعد از این ویدیو، عکس هایی از خودش در حال اشک ریختن منتشر کرده بود.

او ادامه داده بود: «تقریباً چند سالی است که این وضع هر روز و هر شب من شده است. رسانه های اجتماعی واقعی نیستند. این را به یاد بسپارید. این را برای آن هایی می گویند که با این قضیه درگیرند. بعضی وقت ها تنها چیزی که نیاز است بشنوی این است که تنها نیستی. این حرف را از من بشنو. تو تنها نیستی. من دوستت دارم، تو را می بینم و صدایت را می شنوم.»

حدید در ادامه، سفر خودیاری را توصیف کرده و گفته بود که این یک سفر با مسیری خطی، نیست و ناراحتی روانی را به «ترن هوایی مشکلات» تشبیه کرده بود؛ ترنی که، «همیشه بالاخره در جایی متوقف می شود.» او توضیح می دهد که دانستن این که اوضاع، بالاخره بهتر خواهند شد، به ثبات وضع او در زمان چالش های برخاسته از ناراحتی، روانی اش که گاه «روزها، هفته ها، ماه ها» به طول می انجامد، کمک می کند.

بلا حدید در یک پست احساسی و طولانی دیگر اینستاگرامی درباره زندگی با این بیماری «خاموش» صحبت کرد و از مادرش یولاندا حدید و حامیانش برای کمک به او در این امر تشکر کرد. او از مادرش تشکر کرده که تمام پرونده‌های پزشکی او را نگه داشته، به او پایبند بوده، هرگز راهایش نکرده و از او محافظت کرده. بلا اعتراف کرد که علیرغم داشتن موفقیت، امتیاز و عشق زیاد در زندگی‌اش به خاطر احساس غمگینی تا حدی احساس گناه می‌کرد، اما تجربیات او او را به چیزی که امروز است تبدیل کرد. «کیهان به دردناک‌ترین و زیباترین راه‌ها کار می‌کند، اما باید بگویم که اگر در حال مبارزه باشی، وضعیت بهتر می‌شود.»

جزئیات بیماری بلا حدید:

بلا حدید به طور خصوصی تحت درمان بیماری لایم بوده و به طرفدارانش به روز‌رسانی در مورد وضعیت سلامتی خود ارائه داده.

چند سالی می شود که این مدل مشهور درباره ی چالش ها و تجربیاتش در زمینه ناراحتی روانی صحبت می کند و از واقعیت های دروغینی که رسانه های اجتماعی می توانند به وجود بیاورند، می گوید.

او همچنین پیشتر درباره ی دوری خودخواسته اش از شبکه های اجتماعی و تاثیر مثبت آن، بر سلامتش گفته بود. بلا حدید مدتی قبل طی گفتگو در جشنواره ی مد «وگ»، در پاریس از دست و پنجه نرم کردن هایش با افسردگی گفته بود.

رک گویی و صداقت بلا حدید به دلایل بسیاری مهم است. همچنان که سلبریتی های، بیشتری همچون بلا، نائومی اوزاکا و آریانا گرانده درباره ی مشکلات شان با مردم، صحبت می کنند، بدنامی که در مورد ناراحتی های روانی نزد برخی وجود دارد. کم کم رنگ می بازد و به افراد دیگری که دچار چنین مشکلاتی هستند، روحیه ای مضاعف می بخشد.

با بیماری لایم آشنا شوید:

بیماری لایم Lyme disease توسط چهار گونه اصلی باکتری ایجاد می‌شود. Borrelia burgdorferi و Borrelia mayonii باعث بیماری لایم در ایالات متحده می‌شوند، در حالی که Borrelia afzelii و Borrelia garinii علل اصلی در اروپا و آسیا هستند. شایع‌ترین بیماری منتقله از طریق کنه در این مناطق، بیماری لایم است که از طریق نیش کنه پا سیاه آلوده که معمولاً به عنوان کنه گوزن شناخته می‌شود، منتقل می‌شود. اگر در مناطق سرسبز و پر درخت زندگی کنید یا زمانی را سپری کنید که کنه‌های ناقل بیماری لایم در آنجا رشد می‌کنند، احتمال ابتلا به بیماری لایم بیشتر است. مهم است که در مناطق آلوده به کنه، اقدامات احتیاطی عمومی را انجام دهید.

در ایالات متحده، بیماری لایم توسط باکتری Borrelia burgdorferi و Borrelia mayonii ایجاد می‌شود که عمدتاً توسط کنه‌های پا سیاه یا آهو منتقل می‌شود. کنه‌های قهوه‌ای جوان اغلب بزرگ‌تر از یک دانه خشخاش نیستند، که می‌تواند تشخیص آن‌ها را تقریبا غیرممکن کند.

برای ابتلا به بیماری لایم، کنه آهوی آلوده باید شما را گاز بگیرد. باکتری‌ها از طریق نیش وارد پوست شما می‌شوند و در نهایت راه خود را به جریان خون شما باز می‌کنند. در اغلب موارد برای انتقال بیماری لایم، کنه آهو باید به مدت ۳۶ تا ۴۸ ساعت چسبیده شود. اگر کنه چسبیده‌ای پیدا کردید که متورم به نظر می‌رسد، ممکن است به اندازه کافی برای انتقال باکتری تغذیه کرده باشد. برداشتن کنه در اسرع وقت ممکن است از عفونت جلوگیری کند. آنتی بیوتیک‌ها برای درمان بیماری لایم استفاده می‌شوند. به طور کلی، هر چه زودتر درمان شروع شود، بهبودی سریع‌تر و کامل‌تر خواهد بود.

برخی از کارشناسان بر این باورند که برخی از افراد مبتلا به بیماری لایم مستعد ابتلا به یک پاسخ خود ایمنی هستند که به علائم آن‌ها کمک می‌کند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید