حمیدرضا امیری صفت(حمید صفت)، به مناسبت رمضان و نوروز ۱۴۰۳ با سریال «هفت سر اژدها» ساخته ابوالقاسم طالبی به تلویزیون می‌آید

به نقل از آرتیها تکلیف سریال رمضان و نوروز شبکه سه مشخص شد و این شبکه برای این دو مناسبت سریال «هفت سر اژدها» ساخته ابوالقاسم طالبی را برای پخش در نظر گرفته، سریالی که نقش اصلی آن را مجید واشقانی و حمید صفت بر عهده دارند.

سرانجام پس از بررسی‌های انجام شده ، تصمیم بر این شد تا شبکه سه برای مناسبت رمضان و نوروز ۱۴۰۳ سریال «هفت سر اژدها» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی را روانه آنتن کند.

بازیگران سریال «هفت سر اژدها»

بازیگران سریال «هفت سر اژدها»

این سریال یکی از آثار بحث برانگیز تلویزیون است که طالبی نزدیک به چهار سال زمان صرف ساخت آن کرده. در سریال «هفت سر اژدها» مجید واشقانی عهده‌دار یکی از نقش‌های اصلی است. او نقش آقازاده‌ای را بازی می‌کند که محور اصلی شکل‌گیری برخی از مفاسد اقتصادی در کشور است.

یکی دیگر از نقش‌های اصلی این سریال را «حمید صفت» که بیشتر به عنوان رپر شناخته می‌شود بر عهده دارد. حمید نقش یک دانشجوی عدالت طلب را بازی می‌کند.

حمید صفت در جریان بازی در سریال «هفت سر اژدها» بود که درگیر پرونده جنایی قتل ناپدری‌اش شد، اما با وجود این اتفاق طالبی بازیگر دیگری را جایگزین او نکرد و منتظر ماند تا تکلیفش مشخص شود. بعد از تبرئه شدن حمید صفت، طالبی با وجود فشارهای متعدد نقش او را حذف نکرد و سکانس‌های باقی مانده را با دعوت مجدد از این بازیگر-خواننده ادامه داد.

سریال «هفت سر اژدها»

سریال «هفت سر اژدها»

سریال «هفت سر اژدها» که پیش از این «طلاق» نام داشت سال ۱۳۹۸ براساس متنی از خود طالبی با محوریت بررسی مفاسد اقتصادی جلوی دوربین رفت. پخش این سریال قرار است از شامگاه سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه که مصادف است با شب اول ماه مبارک رمضان آغاز شود.

پخش «هفت سر اژدها» در ایام نوروز نیز ادامه خواهد داشت. از آنجاییکه این سریال در ۸۰ قسمت آماده پخش شد، مخاطبان شبکه سه تا اواخر بهار سال ۱۴۰۳ تماشاگر آن خواهند بود.

بیوگرافی کوتاه حمیدرضا امیری صفت

بیوگرافی کوتاه حمیدرضا امیری صفت

حمیدرضا امیری صفت متولد ۱۸ مرداد ۱۳۷۲ خوانندهٔ رپ فارسی و هیپ هاپ اهل ایران است. پدر و مادر حمید صفت وقتی او کودک بود از هم جدا شدند. مادر او در حدود سال ۱۳۸۴ با مردی به نام هوشنگ ازدواج کرد و با او در آلمان زندگی می‌کرد.

حمید صفت قرار بود از جمله بازیگران نمایش لامبورگینی به کارگردانی سیامک صفری باشد که در مجموعهٔ شهرزاد تهران روی صحنه رفت. از آن‌جا که رپر‌ها در ایران مجاز به اجرا نیستند، او فقط یک شب روی صحنه رفت و از آن به بعد از همراهی این گروه محروم شد. وی همچنان در ایران به سر می‌برد. از ویژگی‌های آثار حمید صفت پرداختن به مسائل روز، در عین تقیّد ملی و دینی است.

ماجرای قتل عمد حمید صفت چه بود؟

ماجرای قتل عمد حمید صفت چه بود؟

در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، حمید صفت به قتل شوهر مادرش اعتراف کرد. او گفت ناپدری‌اش مردی تندخو بوده و مدام مادرش را کتک می‌زده‌ است. وی پس از بازداشت به زندان رجایی‌شهر بند زندانیان اعدامی انتقال یافت. پزشکی قانونی اعلام کرده‌ بود که پدرخواندهٔ حمید صفت به دلیل «خونریزی و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت به آهیانه راست متوفی» فوت کرده‌ است.

وی در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۷ با وثیقهٔ ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. کمیسیون ۷ نفرهٔ پزشکی قانونی در گزارش خود ۵۰ درصد علت مرگ مقتول را بیماری وی اعلام کرده‌ است. وی همچنین مدتی بعد از آزادی، ترانه‌ای به نام «عجایب شهر» خواند که در مورد دوران حبس و سپس آزادی وی است.

حمید صفت

حکم برائت

حمید صفت بار دیگر در ارتباط با این پرونده در روز دوشنبه، ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۹ بازداشت و به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد. دادگاه او در ۱۴۰۰/۱/۱۴در شعبه دهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی راسخ برگزار و به قصاص محکوم شد. او در زندان رجایی‌شهر کرج محبوس شد.

فرجام‌خواهی حمید صفت از سوی دیوان عالی کشور پذیرفته شد، بر این اساس اتهام قتل عمد و حکم قصاص نقض شد. و دوباره محاکمه شد. ایوب میلکی، یکی از وکلای مدافع حمید صفت، دهم مهر ۱۴۰۰ اعلام کرد که حکم برائت موکلش به او ابلاغ شد. همچنین وی در روز ۱۱ مهر ماه ۱۴۰۰ از زندان با وثیقه ۱ میلیارد تومانی آزاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید