خبری شوکه‌کننده به اهالی هنر/ رضا داوودنژاد در ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ به علت عوارض ناشی از عفونت خون پس از پیوند کبد درگذشت

به نقل از آرتیها رضا داوودنژاد در ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ به علت عوارض ناشی از عفونت خون پس از پیوند کبد درگذشت. رضا داوودنژاد (۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹ – ۱۳ فروردین ۱۴۰۳) بازیگر اهل ایران بود. او فرزند کارگردان علیرضا داوودنژاد و برادر بازیگر زهرا داوودنژاد بود. او کار بازیگری خود را در شش سالگی با حضور در فیلم بی‌پناه (۱۳۶۵) ساختهٔ پدرش آغاز کرد.

بیوگرافی رضا داوودنژاد

بیوگرافی رضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد در ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۵۹ در یک خانواده کاملاً هنری در تهران متولد شد. این بازیگر فرزند علیرضا داوودنژاد کارگردان حرفه ای و برادر زهرا داوودنژاد بازیگر معروف می باشد. رضا داوود نژاد همچنین یک برادر کوچکتر نیز به نام علی داوود نژاد نیز دارد. این خانواده چندان نیاز به معرفی ندارند چرا که هر کدام از آنها به نحوی عضوی از خانواده سینما و تلویزیون محسوب می‌شوند که اکثر ما ها این عزیزها را می شناسیم. او تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم علوم انسانی ادامه داد و جزو بازیگرانی بود که به دانشگاه نرفت. 

فعالیت هنری رضا داوودنژاد از دوران کودکی و ۶ سالگی او آغاز شد. فیلم بی پناه اولین فیلم سینمایی رضا داوود نژاد بود که در سال ۱۳۶۵ و به کارگردانی پدرش ساخته شد. اما بعد از آن رضا تا سن ۱۸ سالگی به دلیل تمرکز بر روی درس و تحصیل در هیچ فیلمی بازی نکرد. وی در سن ۱۵ سالگی به شکلی جدی تصمیم گرفت که به صورت مستقل و تنها زندگی کند و برای گذران امور زندگی و تامین هزینه‌های خود مشغول کار شیرینی‌ پزی و آشپزی شد.

علیرضا داوودنژاد کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده پدر رضا داوودنژاد می باشد

علیرضا داوودنژاد

علیرضا داوودنژاد کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده پدر رضا داوودنژاد می باشد که در یک خانواده کاملا هنرمند فعالیت داشته است. پدر رضا داوودنژاد پسر احترام السادات حبیبیان بازیگر تلویزیون، برادر بزرگتر محمدرضا داوودنژاد بازیگر تلویزیون و پدر زهرا داوودنژاد بازیگر تلویزیون می باشد. رضا داوود نژاد و پدرش در چندین فیلم که مهمترین آن ها مصائب شیرین بوده است، با هم همکاری داشتند.

غزل بدیعی

همسر رضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد در مهرماه ۱۳۸۹ با خانم غزل بدیعی خواهر مرحومه عسل بدیعی ازدواج کرده است. در مورد همسر وی اطلاعات شخصی چندانی در دست نمی باشد و تنها چیزی که می دانیم این است که در زمینه فعالیت همسر و خانواده همسرش کار نمی‌کند. همسر رضا خواهر مرحومه عسل بدیعی بوده و در واقع رضا داوودنژاد شوهر خواهر عسل بدیعی می باشد.

درگذشت رضا داوودنژاد

درگذشت رضا داوودنژاد

در ۹ آذر ۱۳۹۳ اعلام شد که داوودنژاد در شیراز تحت عمل جراحی مراحل پس از درمان پیوند کبد قرار دارد. او در سال ۱۳۹۱ هم عمل پیوند کبدش را انجام داده بود. بعداً در ۲۵ آذر اعلام شد که به دلیل وخامت حالش دوباره پیوند کبد شده است. او در این مورد گفت: «به علت اینکه خون در کبدم لخته شده بود و حالم وخیم شد تیم پزشکی مجبور شدند، کبد دیگری به من پیوند بزنند.»

در اسفند ۱۴۰۲ اعلام شد که داوودنژاد بیش از سه ماه است که درگیر عفونت خونی است. ابتدا در بیمارستان تهران و بعداً برای اینکه «تحت مراقب پزشکان خودش» باشد در شیراز بستری شد. او در ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ در ۴۳ سالگی درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید