خبری شوکه‌کننده به هواداران بهرام افشاری/ فیلم «هفتاد سی»، اولین تجربه کارگردانی بهرام افشاری موفق به حضور در اکران نوروزی نشد

به نقل از آرتیها بعد از اینکه نام فیلم «هفتاد سی»، اولین تجربه کارگردانی بهرام افشاری بدون هیچ دلیل مشخصی از فهرست فیلم‌های راه یافته به جشنواره چهل‌ودوم فیلم فجر بیرون آمد. انتظار این بود نام این فیلم در میان گزینه‌ها باشد، اتفاقی که در نهایت نیفتاد. به هرحال بهرام افشاری و هوتن شکیبا درحال حاضر جزو بازیگران محبوب سینما و تلویزیون هستند. طبیعی است اکران فیلمی با حضور آنها می‌توانست اشتیاق مخاطبان را برای رفتن به سالن‌های سینما بالا ببرد. با این حال در اکران نوروز هم خبری از اکران این فیلم نیست.

سریال «پایتخت۵»

بهرام افشاری سال ۱۳۹۶ با بازی در نقش بهتاش سریال «پایتخت۵» سیروس مقدم بیش از پیش شناخته شد. از آن به بعد حضورش در سینما هم پررنگتر شد تا جایی که این اواخر به یکی از عوامل فروش بالای فیلم‌ها تبدیل شد.

در این پنج سال فیلم‌های «رحمان ۱۴۰۰» به کارگردانی منوچهر هادی، «چشم و گوش بسته» به کارگردانی فرزاد موتمن، «آقای سانسور» به کارگردانی علی جبار‌زاده، «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی، «سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی و «فسیل» به کارگردانی کریم امینی با بازی بهرام افشاری اکران شد که از این تعداد، «فسیل»، «رحمان ۱۴۰۰»، «چشم و گوش بسته» و «سگ بند» جزو آثار پرفروش هرسال بودند.

فیلم «فسیل»

فروش فیلم‌های بهرام افشاری

افشاری سال ۱۴۰۲ در اکران نوروز با نقش‌افرینی در فیلم «فسیل» به کارگردانی کریم امینی موقعیت ویژه‌ای را رقم زد. این فیلم پس از کسب رکوردهای مختلف، به دلیل استقبال مخاطبان یک سال تمام اکران شد. فیلم «فسیل» درحال حاضر بیش از ۳۲۲ میلیارد تومان فروخت.

افشاری نوروز سال ۱۴۰۱ هم با فیلم «سگ بند» اتفاق مهمی را رقم زد. این فیلم ۴۲ میلیارد تومان فروش کرد و پای مخاطبان زیادی را به سینماها باز کرد. در سال ۱۳۹۸ با «رحمان ۱۴۰۰» موفق به فروش ۲۲ میلیاردی شد. فیلم «چشم و گوش بسته» هم در همان سال حدود ۱۳ میلیارد فروش داشت.

درست است که شرایط مختلفی در پرفروش شدن این آثار دست داشته‌اند اما به طور قطع می‌توان یکی از مهمترین دلایل را بازی موفق خود بهرام افشاری دانست؛ بازیگری که با وجود حضور در فیلم‌های کمدی مختلف، به تکرار نیفتاده و سعی می‌کند در هر موقعیت جدید، سبک متفاوتی از بازی را به نمایش بگذارد.

فیلم «هفتاد سی»

حذف هفتاد سی از جمع فیلم‌های اکران نوروز؟

طبیعی است وقتی افشاری تا این حد محبوبیت دارد، نامش به عنوان کارگردان و بازیگر اصلی یک فیلم هم می‌توانست اتفاق مهمی در اکران نوروز رقم بزند.

علاوه بر بهرام افشاری، حضور هوتن شکیبا هم می‌توانست یکی دیگر از دلایل موفقیت فیلم در فروش اکران نوروزی باشد. شکیبا بعد از اینکه به واسطه بازی در نقش حبیب سریال «لیسانسه‌ها» به یکی از شخصیت‌های محبوب کمدی در تلویزیون تبدیل شد. با بازی در فیلم‌های «شبی که ماه کامل شد»، «تی‌تی»، «ابلق»، «ملاقات خصوصی» و همچنین سریال «رهایم کن» بار دیگر در مرکز توجه‌ها قرار گرفت.

شکیبا امسال هم بازی درخشانی در فیلم «صبحانه با زرافه‌ها» به کارگردانی سروش صحت از خود به نمایش گذاشت. با توجه به تصویری که از گریم متفاوت او در فیلم «هفتاد سی» منتشر شد، با نقشی جدید از او روبه‌رو خواهیم بود.

حذف هفتاد سی از جمع فیلم‌های اکران نوروز نشان می‌دهد، اتفاقات طوری رقم خورد تا فضا برای تکتازی تنها فیلم کمدی اکران نوروز امسال بیش از پیش مهیا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید