خبر قتل داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر و واکنش هنرمندان نسبت به این خبر تلخ| ای داد، ای فغان، ای هوار با این خبر باید چه کنیم؟

به نقل از آرتیها، انتشار خبر قتل داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر در منزل شخصی‌شان در اولین ساعت بامداد روز یکشنبه ۲۳ مهر چنان شوکی به جامعه سینمایی و مردم عادی وارد کرد که تا ساعت‌ها کسی نمی‌توانست باورش کند. واقعه تلخ و بهت‌آوری که هنوز هم نتوانسته‌ایم هضمش کنیم. از همان ساعات اولیه، چهره‌های مختلف سینمایی در اینستاگرام بهت و ناباوری‌شان را منتشر کرده‌اند. مروری داریم بر برخی از پست‌های منتشر شده توسط آنها.

پست های اینستاگرام برخی هنرمندان برای این واقعه تلخ

گلاب آدینه

گلاب آدینه | ای داد، ای فغان، ای هوار با این خبر باید چه کنیم؟ خدایا خداوندا چه خبره ؟؟؟ ای قلب ای مغز از ناباوری سنگ نشو، منفجر نشو، این همه هر روز اخبار موهن از زمین و زمان می‌باره خدایا خودت رحم کن. چرا کسی به داد اعتراض خانه مهرجویی نرسید؟ قاتل کیه؟ کجاست؟ کجا بوده؟ چرا بوده؟ واقعا این خبر درسته؟ ای کاش ای کاش دروغ باشه شوخی احمقانه باشه ای کاش. از شدت ناباوری حتی فریاد هم از گلو بیرون نمی‌آید.

رضا میرکریمی | خداحافظی تلخ با استاد داریوش مهرجویی؛ فیلمسازی خلاق و تجربه‌گرا و روشنفکری باسواد و منصف که نسل من بسیار از او آموخت.

رضا کیانیان | درد پشت درد مرگ پشت مرگ اما قتل؟ چرا قتل؟ الان خانه او چه شکلی به خود گرفته؟ سرخ شده؟ پر از خون خشکیده به در و دیوار است؟ چرا و چگونه او را کشتند؟ در خواب؟ در بیداری؟ پیرمرد چقدر درد کشیده تا خلاص شده؟ همسرش چه طور؟ آیا مرگ یکدیگر را دیده اند؟ او نه پولدار بود، نه دشمنی تا این حد داشت. اگر پنج کارگردان نامی در تاریخ سینمای ایران بودند و هستند. بی‌هیچ شکی یکی از آن‌ها داریوش مهرجویی بود. اشک چشمان‌مان خشک شده باید خون گریه کنیم.

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی | سکانس پایانی تلخ. به قتل رسیدن یک کارگردان برجسته ایران و همسرش به ضرب چاقو؟امنیت کجایی؟!شوک شبانه به سینمای ایران. چه رفتن تلخی. چه رفتن درد ناکی. تسلیت به خانواده محترم آقای مهرجویی و همسرش. آخه این رواست؟ یک هنرمندی که کلی با آثار خود خاطره در دل تک تک ملت ایران داشت. فقط از یک اثرش نام می‌برم ((گاو))!!! مرگ بر عدم امنیت.

واکنش دیگر هنرمندان

هومن سیدی | ساعت از چهار بامداد گذشته و هنوز خواب به چشمانم نیامده. به اخبار سیاه عادت کردم هر روز یک فاجعه دردناک از فوت عزیز تازه از دست رفته فردوس کاویانی و آتیلای نازنینم بگیر تا تمام کسانی که ترکمان کردند. مخصوصا این یک سال گذشته پیر و جوان کم نبودن کسانی که تنهایمان گذاشتند چه خانواده ها که داغشان هنوز تازه است. درست است که مرگ حق است اما مرگ ناحق ظلم این دگر چگونه اتفاقی بود کاش کسی بگوید همه چیز کابوس است کاش کسی بگوید این سیاهی روزی تمام می‌شود.

گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی | از دیشب خواب به چشمانم نیامد چطور می‌شود تو اینطور بدنت را ترک کنی؟ چطور می‌شود کسی تو را همسرت را با چاقو بکشد. باور نکرد نیست. داریوش دیگر مهرجویی نخواهد بود که زندگی و مرگ تو را تبدیل به یک فیلم کند. فیلمی با پایانی ماورای سورئال. ..مریم صفا … مونا… شما چطور این تلخی را تحمل خواهید کرد… حالت تهوع امان نمی‌دهد.

هانیه توسلی | خبر آنقدر هولناک است، آنقدر عجیب و مهیب است که لال شده‌ام. دو ساعتی است که شنیده‌م و درحال اشک ریختم. لال و گریان و مبهوت به کارگردان محبوبم فکر می‌کنم. به مهرجویی بزرگ. به او که خلاق و هنرمند بود. وجود نازنینش در سینما غنیمتی بود.

دیدگاهتان را بنویسید