خداحافظی بازیگر زن دیگر از حرفه بازیگری/ مرجانه گلچین بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۵۵ سالگی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد

به نقل از آرتیها طی یکسال و اندی گذشته تعدادی بازیگر زن از دنیای بازیگری خداحافظی کردند و حالا مرجانه گلچین هم به جمع این بازیگران اضافه شد، او با انتشار ویدیویی کناره‌گیری خود از این عرصه را بعد از ۴۶ سال فعالیت مستمر اعلام کرد.

طی یکسال و اندی اخیر  علاوه بر مرجانه گلچین بازیگران زن دیگری چون هنگامه قاضیانی، افسانه بایگان و مهتاب‌نصیرپور نیز از دنیای بازیگری خداحافظ کرده بودند.

خداحافظی مرجانه گلچین از بازیگری

خداحافظی مرجانه گلچین از بازیگری

مرجانه گلچین بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۵۵ سالگی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد. گلچین که متولد دوم اسفند ۱۳۴۷ است از سال ۱۳۶۴ و از سن ۱۷ سالگی فعالیت خود را به عنوان بازیگر در عرصه تصویر با بازی در سریال خاطره‌انگیز «آینه» شروع کرد. او بعد از نزدیک به چهار دهه فعالیت مستمر در سینما و تلویزیون شامگاه جمعه دهم فروردین ماه با انتشار ویدیویی اعلام کرد که دیگر در این عرصه فعالیتی نخواهد داشت.

گلچین در این رابطه گفت : «مدتی بود که برای گرفتن تصمیمی خیلی با خودم کلنجار می‌رفتم. تصمیمی که برای خودم ناگوار است و پس از ۴۶ سال کار کردن در یک حرفه خداحافظی خیلی سخت است. من از بچگی این کار را شروع کردم و با این حرفه رشد کردم و بزرگ شدم و به این سن رسیدم و دل کندن ازش سخته اما تصمیمی بود که باید گرفته می شد. شما مخاطبان خانواده دوم من بودید و دلم برای تک تک شما خیلی تنگ می‌شود.»

مرجانه گلچین

فیلم‌ها و سریال‌ها

مرجانه گلچین طی سال‌ها فعالیت خود در عرصه بازیگری در نزدیک به ۳۰ سریال تلویزیونی ، ۲۰ فیلم سینمایی و ۴ سریال خانگی به ایفای نقش پرداخت. او بیشتر به عنوان بازیگر در فیلم‌ها و سریال‌های درام و ملودرام بازی می‌کرد، اما از سال ۱۳۸۷ با بازی در سریال «بزنگاه» به کارگردانی رضا عطاران مسیر بازیگری‌اش تغییر کرد و پا به عرصه کارهای کمدی گذاشت و به عنوان یک کمدین زن فعالیت خود ادامه داد.

مرجانه گلچین در طول سال‌ها فعالیت خود با کارگردانانی چون کیانوش عیاری، پوران درخشنده، داود میرباقری، سامان مقدم، رضا عطاران ، محمد مهدی عسگر‌پور، سعید آقاخانی و…. همکاری کرده است.

بیوگرافی کوتاه مرجانه گلچین

بیوگرافی کوتاه مرجانه گلچین

مرجانه دلدار گلچین بازیگر اهل ایران است. وی در هنرستان موسیقی شرکت کرد و در رشتهٔ نوازندگی تئاتر دانش‌آموخته شد. از مهم‌ترین فیلم‌هایی که او بازی کرده می‌توان به پرنده کوچک خوشبختی، شب بیست و نهم و دو نیمه سیب اشاره کرد. او در سال ۱۳۹۲ برای بازی در سریال شاهگوش برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر زن از دنیای تصویر شد. او همچنین با ساز تار آشناست و خوانندگی نیز انجام داده‌ است.

پدرش افسر نظامی ارتش و مادرش خانه‌دار بود، ولی پدرش را در کودکی از دست داد. خواهرش منیژه دلدار گلچین نام دارد؛ که در زمینهٔ موسیقی با هم همکاری می‌کنند. گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشتهٔ تخصصی نوازندگی تار دانش‌آموخته شد. او با تشویق و حمایت خواهرش منیژه که در آن زمان بازیگر بود، به بازیگری در تئاتر پرداخت. با بازی در مجموعهٔ تلویزیونی آینه پا به تلویزیون گذاشت و پس از آن در چند سریال تلویزیونی دیگر و در سینما به ایفای نقش پرداخت.

گلچین برای مدتی حدود ده سال در کشور انگلیس زندگی کرد. از سال (۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۳) از سینما و تلویزیون فاصله گرفت و بعد از بازگشت برای اولین بار در سریال کلانتر بازی کرد. او دانش‌آموختهٔ کارگردانی سینما از دانشکدهٔ سوره است. وی برادرزادهٔ نادر گلچین خوانندهٔ ایرانی، و دخترعموی نادیا دلدار گلچین بازیگر ایرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید