خداحافظی نمادین هنرمندان/ بعد از خداحافظی مرجانه گلچین، حالا نوبت به حرکت عجیب جواد خیابانی و کنار گذاشتن فعالیتش شد

به نقل از آرتیها چند وقتی است با شیوه‌های عجیبی از جلب توجه توسط برخی چهره‌ها مواجهیم. چهره‌هایی که بدون تصمیم برای کنار گذاشتن فعالیت‌شان، صرفا خداحافظی می‌کنند تا میزان محبوبیت‌شان را نزد مخاطبان بسنجند. چند وقت بعد هم برمی‌گردند و حرفشان را تغییر می‌دهند و می‌گویند قرار نبوده بروند و می‌خواهند پرقدرت ادامه دهند. بعد از خداحافظی نمایشی مرجانه گلچین و بازگشت عجیبش به بازیگری، حالا نوبت به جواد خیابانی رسیده است تا نمایشی جدید راه بیندازد و احتمالا به زودی نوبت به چهره دیگری خواهد رسید.

جواد خیابانی همین یک ماه پیش در برنامه «سلام صبح بخیر» اعلام کرد در چند ماه اخیر دنبال کارهای بازنشستگی‌اش است و دیگر می‌خواهد خداحافظی کند. اما امروز ویدئویی از او منتشر شد که این مسئله را رد می‌کند و می‌گوید که اصلا قصد رفتن نداشته است. ماجرای این رفتارهای عجیب چیست؟

خداحافظی مرجانه گلچین از بازیگری

خداحافظی مرجانه گلچین از بازیگری

اوایل نوروز بود که مرجانه گلچین ویدئویی منتشر کرد و به مخاطبانش گفت که می‌خواهد بعد از ۴۶ سال از بازیگری خداحافظی کند. بعد هم کلی ابراز دلتنگی کرد و گفت دل کندن برایش سخت است اما بالاخره باید این تصمیم را می‌گرفته. نهایتا از علاقه‌مندان و طرفدارانش تشکر کرد و گفت جای همه‌شان در قلبش می‌ماند.

بعد از اینکه طرفدارانش از این تصمیم او ابراز ناراحتی کردند و از او خواستند نرود، در روز سیزده فروردین ویدئوی دیگری منتشر کرد و گفت که اصلا نمی‌خواسته از بازیگری خداحافظی کند و ویدئوی او دروغ سیزده بوده تا  ببیند چقدر در دل مردم ایران جا دارد. آنهم درحالی که ویدئوی خداحافظی را چند روز قبل از سیزده فروردین منتشر کرده بود و اصلا ربطی به دروغ سیزده نداشت.

خداحافظی جواد خیابانی از تلویزیون

خداحافظی جواد خیابانی از تلویزیون

حالا هم جواد خیابانی چنین روشی پی گرفته است. یک ماه پیش روی آنتن زنده برنامه «سلام صبح بخیر» اعلام کرد می‌خواهد خداحافظی کند و گفت: «تصمیمی است که سال‌ها گرفته‌ام و فکر کرده‌ام خداحافظی کنم و دیگر نباشم. در این چند ماه اخیر هم دنبال کارهای بازنشستگی خودم بودم. تا زمانی که این کارها انجام شود وظیفه‌ام را حتما انجام خواهد داد.

وقتی من وارد شبکه سه می‌شوم انگار نه انگار که وارد محل کارم می‌شوم انگار خانه من است ولی بالاخره یک وقت‌هایی باید تمام شود. هیچ ایرادی هم ندارد و خیلی هم خوب است که آدم خداحافظی کند خوشحالم اینقدر جوانهای توانمندی هستند که اصلا هیچ‌وقت جای خالی کسی دیده نمی‌شود. امیدوارم خیلی زود کارهای بازنشستگی‌ام انجام شود. می‌خواهم بیشتر بنویسم بیشتر بخوانم و بیشتر بدانم.»

جواد خیابانی ویدئوی دیگری منتشر کرد و گفت: «من اصلا نرفتم که برگردم

حالا بعد از گذشت یک ماه جواد خیابانی ویدئوی دیگری منتشر کرد و گفت: «من اصلا نرفتم که برگردم. من گفتم که در حال فکر کردن به بازنشستگی هستم! بازنشستگی حق هر کارمندی است و همه می‌خواهند بازنشسته شوند. به‌هرحال حرف‌ها و گلایه‌هایی وجود داشت که بیان کردم. سازمان خانه من است و من این را قبلا هم گفته‌ام؛ حتی نمی‌خواهم بگویم اینجا خانه دوم من است، بلکه حکم خانه واقعی من را دارد. من دلم نمی‌خواست که با تلخی صداوسیما را ترک کنم. من هرچیزی که دارم از سازمان صداوسیما دارم؛ نه قهر کرده بودم و نه رفته بودم و فقط در حال استراحت و مطالعه بودم.»

جمع بندی

نکته قابل توجه اینجاست که وقتی صحبت‌های یک فرد در قالب ویدئو منتشر می‌شود، دیگر جایی برای تحریف و دستکاری در جملات باقی نمی‌ماند. بنابراین دیگر کسی نمی‌تواند بگوید یک حرفی را نزده است یا به شیوه دیگری آن را بیان کرده. با این حال می‌بینیم که عده‌ای گفته‌های خودشان را تکذیب می‌کنند. نکته دیگر اینکه خداحافظی‌هایی از این دست بیشتر به فریب مخاطبان و رسانه‌ها شباهت دارد؛ فریبی که بیشتر مخاطبان را دلزده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید