دلهره آورترین مکان های دنیا

این بار در آرتیها برای شما گلچینی از ترسناک‌ترین نقاط جهان را انتخاب کردیم. جهان دنیای زیبایی است، طراوت و تازگی طبیعت، زلالی آب‌های اقیانوس‌ها و دریاها، صلابت کوه‌ها و درخشش خورشید آن دلفریب و دوست داشتنی است، اما مکان‌هایی ترسناک هم وجود دارند؛ دنیاهایی که خواسته و ناخواسته محصول دست بشر بوده و رعب و وحشت به دل می‌اندازند. 

لحظه‌ای چشمان خود را ببندید و ترسناک‌ترین مکانی را که تصور می‌کنید، در خیال خود مجسم کنید. دنیای ترسناکی که در پس ذهن شما مخفی شده، چگونه جایی است؟ فضایی تاریک بیشتر شما را به وحشت می‌اندازد، یا سکوت حاکم بر محیطی متروکه و خالی از سکنه؟ شنیدن نجوای اشباح و ارواح ترس به جان‌تان می‌اندازد یا حضور در کنار حیوانات وحشی و خطرناک؟ ترس برای شما چه معنا و مفهومی دارد؟ به معرفی ۸ مورد از ترسناک ترین مکان‌ های دنیا می‌پردازیم. اگر شما هم عاشق شگفتی‌ها و عجایب این دنیای پهناور هستید، حتما تا انتها با ما همراه باشید.

جنگل خودکشی نام غیر رسمی جنگل آئوکیگاهارا (Aokigahara) است که در جزیره هونشو (Honshu) ژاپن قرار دارد. این جنگل بدنام محل خودکشی افرادی است که از زندگی خود خسته شده اند. جنگل خودکشی جایگاه ویژه‌ای در افسانه‌های ژاپنی دارد و ژاپنی‌ها بر این عقیده اند که این مکان توسط ارواح و اجنه تسخیر شده است. این جنگل بعد از پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سانفرانسیسکو معروف‌ترین مکان خودکشی در جهان به شمار می‌آید. بنا به دلایلی نامعلوم، بسیاری از افرادی که به این جنگل پا گذاشته‌اند، اقدام به خودکشی کرده‌اند. همچنین با شیوع شهرت جنگل خودکشی که حتی به جنگل دریای درخت نیز معروف است، بسیاری از افراد برای خودکشی به سمت آن می‌روند. جالب است بدانید که به دلیل مرگ و میرهای متعدد در این جنگل، دولت ژاپن ناچار به ایجاد اقداماتی در راستای عدم ورود به آن شده است. بر در ورودی این جنگل نوشته شده: “زندگی شما هدیه باارزش والدینتان است. به خانواده خود فکر کنید. رنج خود را تنهایی تحمل نکنید. ورود به جنگل Aokigahara با محدودیت‌هایی روبرو است؛ همچنین گروه‌هایی داوطلب در طول سال برای پیدا کردن بقایای اجساد مردگان به این جنگل می‌روند.

این کلیسا در روستای لوکووا (Lukova) واقع شده است و در سال ۱۹۶۸ پس از آن که در حین مراسم دعا قسمتی از سقف آن فرو ریخت متروکه شد. اخیراً هنرمندی به نام ژاکوب هادراوا (Jakub Hadrava) مجموعه‌ای از مجسمه‌های ترسناک را در این کلیسا قرار داده و حال و هوایی شیطانی به این مکان بخشیده است. هر چند این ارواح علاوه بر بهبود اوضاع، کمی هم ترس و دلهره را به محیط اضافه کرده و این کلیسا را به مکانی ترسناک مبدل کرده‌اند. تنها کافی است تصور کنید شبی را در این فضا و در کنار این اشباح ساکت سپری کنید!

در ساخت هر ساختمان و بنایی از مصالح و مواد مختلفی به فراخور نیاز استفاده می‌شود، اما در کنار دیگر مصالح، این کلیسای مخوف از استخوان شکل گرفته است. به همین مناسبت این کلیسا به نام «Capela dos Ossos» خوانده می‌شود که در زبان پرتغالی به معنای «کلیسایی از استخوان» است. این کلیسای کوچک درست در کنار ورودی «کلیسای سنت فرانسیس» قرار گرفته است. نامی که با ظاهر این کلیسا همخوانی کامل دارد. تمام سطح دیوارهای داخلی این بنا با استخوان‌های بدن و جمجمه‌ی انسان تزئین شده است. گفته می‌شود استخوان‌های حدود ۵ هزار راهب در این سازه به کار گرفته شده است. به علاوه دو جسد نیز به دیواره‌ی این سازه متصل شده‌اند که یکی از آن‌ها اسکلت یک کودک است. هدف از این کار نشان دادن کوتاهی و گذر عمر است و اینکه در نهایت مرگ پایان راه همه‌ی ما است. هر چند این شیوه‌ی بیان متفاوت، اکنون بسیار ترسناک و ناخوشایند جلوه می‌کند.

اگر می خواهید در میان انگورهای خزنده و شاخه های پیچک، درختان بلوط و سنگ قبرهای گلسنگ خالدار قبرستان هایگیت لندن بروید، مراقب باشید: بسیاری این مکان را خالی از سکنه ترین مکان در بریتانیا می دانند. این مکان قطعاً برای مردگان محل آرامش است، اما برای شما نه. در میان رشد سایه‌ها پنهان شده‌اند، غرغره‌هایی که از شکاف‌ها می‌خندند، و ردیف‌های بی‌پایانی از مقبره‌هایی که به دوردست‌ها می‌روند. برخی از ناظران ارواح می گویند که مظاهر را دیده اند که بین حکاکی های گوتیک در حال چرخش هستند. برخی دیگر گزارش می دهند که خون آشام ها در سایه ها در آنجا کمین کرده اند.

خانه‌های متروکه همواره به عنوان مکان‌های ترسناک شناخته می‌شوند. یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری جهان که به شکل خانه‌های متروکه وجود دارد، چیچن ایتزا است. بخش ترسناک ماجرا آنجاست که بسیاری از افرادی که در این مکان کشته و دفن شده‌اند به دلیل شکنجه‌هایی بوده است که در سالیان قبل توسط افراد مهاجم انجام شده است. ارواحی که به صورت سرگردان در منطقه چیچن ایتزا قرار گرفته‌اند می‌توانند ترس این منطقه گردشگری را دوچندان نمایند.

چیچن ایتزا به عنوان یک منطقه مرتبط با اقوام مایا است که مکانی بین مرگ و زندگی شناخته می‌شود. جالب است بدانید که قوم مایا بر این اعتقاد بودند که مرگ به عنوان یک راه ارتباطی میان زندگی حاضر و زندگی بعدی یک فرد است. این قوم معقتد بود که در برخی از موارد می‌توان آدم‌ها را برای هدیه به خداوند، قربانی کرد. این امر باعث شده است تا در حال حاضر این منطقه به عنوان یک خانه متروکه و ترسناک شناخته شود. وجود شعارهای قبیله‌ای که در این بخش وجود دارد باعث ایجاد رعب و وحشت در گردشگران می‌شود.

جزیره عروسک ها (The Island of the Dolls) یک جزیره کوچک در کانال Xochimilco در مکزیک سیتی است که به دلیل تعداد زیادی از عروسک های سوخته و قدیمی که در آن قرار دارد، شهرت دارد. این جزیره در دهه ۱۹۵۰ توسط یک مرد به نام جولیان سانتوس برای گریز از جامعه ساخته شده است. بعد از یک حادثه ناگوار، او به این جزیره مهاجرت کرد و آنجا را به عنوان مکانی برای نگهداری عروسک ها انتخاب کرد. بعد از مدتی، او به دلیل عشق و علاقه اش به عروسک ها، شروع به جمع آوری آن ها کرد و تعداد عروسک ها روز به روز افزایش یافت.

مثلث برمودا (Bermuda Triangle) یا همچنین به عنوان مثلث شیطان شناخته می شود، منطقه ای در اقیانوس اطلس میان برمودا، فلوریدا و پورتوریکو است که به دلیل اتفاقات عجیب و غریبی که در آنجا رخ می دهد، شهرت دارد. بسیاری از افراد باور دارند که در این منطقه، کشتی ها، هواپیماها و سایر وسایل حمل ونقل بدون هیچ توجیه منطقی ناپدید می شوند.

بسیاری از داستان های مردمی درباره مثلث برمودا وجود دارد. برخی معتقدند که این منطقه به دلیل وجود چاه های زمینی و ارتفاعات زیر آبی بسیار بالا، سرعت جریان هوا و آب را افزایش می دهد که می تواند موجب فشار بیشتری بر روی وسایل حمل ونقل شود و آن ها را به ناپدید شدن بکشاند.

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا ، جاده لاپاز به کوروئیکو در بولیوی است. مسیر پیچ در پیچ یونگاس شمالی به طرزخطرناکی از میان جنگل‌های بارانی آمازون و در ارتفاع بیش از ۴ هزار متر عبور می‌کند. هنگامی که این ارتفاع ترسناک تک لاین با عرض ناچیز و تقریبا ۳ متر که محافظ هم ندارد و به خاطر مه و باران، دید آن بسیار کم است را در نظر مجسم می‌کنید؛ به راحتی متوجه می‌شوید که چرا این مسیر ۸۰ کیلومتری لقب «جاده مرگ» را دریافت کرده است. از آن‌جایی که جاده یونگاس شمالی سالانه حدودا ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد مرگ و میر داشت، اکنون بیشتر از اینکه یک مسیر برای وسایل نقلیه باشد، به مکانی برای دوچرخه سواران ماجراجوی کوهستانی تبدیل شده است.

در پایان

این مکان‌ها از جمله دلهره آورترین مکان های دنیا هستند و می توانند یکی از مقاصد گردشگری افرادی باشند که از ترسیدن لذت می برند.

دیدگاهتان را بنویسید