دکوراسیون منزل با میزهای تلویزیون طرح مدرن

دراین مقاله از آرتیها ویژگی‌های دو مدل میز پایه دار و دیواری تلویزیون را بررسی می‌کنیم. میز تلویزیون از عناصری است که چیدمان منزل را تکمیل می کند و علاوه بر آن نقش دکوراتیو دارد. مدل های مختلف میز تلویزیون وجود دارد که با توجه به سبک دکوراسیون منزل انتخاب می شود. سبکی که در طراحی امروزه دکوراسیون به کار می رود سبک مدرن نام دارد. در این نوع دکوراسیون از لوازمی استفاده می شود که طراحی آن ها به روز است.

ویژگی یک میز طرح جدید را بیان می کنیم :

۱- اندازه و ارتفاع میز تلویزیون از زمین باید مناسب و مطابق با ارگونومی استاندارد باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ساخته شدن تلویزیون های جدید، به طبیعت از مدرنیته، میزتلویزیون ها نیز متناسب با تلویزیون های جدید با ارتفاع، اندازه، رنگ، مدل و جنس طراحی می شوند. یک طراحی مدرن علاوه بر خلاقانه بودن کاربردی است. یکی از مثال هایی که برای میز تلویزیون های مدرن می‌توان زد، میز تلویزیون های چند چیدمان است. این میزها به دلیل تکه تکه بودن در استفاده بهینه از فضا به شما کمک می کند.

۲- یک میز تلوزیون مدرن برای یک خانه مدرن طراحی می شود به همین دلیل در ساخت آن از مواد اولیه با جنس های مختلفی استفاده می کنند. در دکوراسیون مدرن، محدودیتی در جنس وجود ندارد و از انواع وسیله ها با جنس بدنه مختلف استفاده می شود. شما می توانید میز تلویزیون های مدرن را با مواد اولیه ای مانند شیشه، سنگ، چوب، نئوپان، ام در اف و یا فلز پیدا کنید. بهترین گزینه برای انتخاب میز تلویزیون مدرن آن است که با سایر اجزای چیدمان منزل شما هماهنگی داشته باشد.

۳- یکی دیگر از ویژگی های وسایل مدرن تنوع رنگی در آن ها است. شما باید برای انتخاب رنگ به تناسب رنگ با رنگ های استفاده شده در دکوراسیون منزلتان دقت کنید. پرطرفدار ترین رنگ برای میز تلویزیون، رنگ سفید است. این رنگ زیبا به راحتی با هر دکوری هماهنگ می شود.

۴- متناسب با هر فضایی که داشته باشید همیشه یک انتخاب در تلویزیون های مدرن وجود دارد. میز هایی مانند میزهای چند چیدمانه با کوچک و بزرگ شدن با فضا هماهنگ می شوند. میز تلویزیون های گوشه ای و دیواری از دیگر مدل هایی هستند که مشکل شما را در زمینه هماهنگی ومدیریت فضا حل می کنند. اگر شما بچه کوچک دارید یک میز تلویزیون دیواری جدید شیک می تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. این میزها با نصب شدن روی دیوار، تلویزیون را از دسترس کودکان دور نگه می دارد. طراحی ساده و آرام میز تلویزیون‌های مدرن باعث می‌شود تا به راحتی در چیدمان منزل استفاده شوند.

۵- شما باید هنگام خرید به اندازه صفحه نمایشگر تلویزیون خود توجه کنید. میز تلویزیونی که خریداری می کنید باید متناسب با اندازه تلویزیون شما باشد. علاوه بر این شما باید به فضایی که برای قرار دادن میز دارید توجه کنید. اندازه میز باید با چیدمان و فضای منزل تناسب داشته باشد تا دکوراسیون منزل شما را تکمیل کند. در این موارد راهنمایی گرفتن از فروشنده ها هم می تواند کمک خوبی برای انتخاب درست باشد.

۶- تلویزیون ها علاوه بر اینکه سنگین هستند، قیمت بالایی هم دارند. به همین دلیل میزی که انتخاب می کنید باید تحمل وزن سنگین تلویزیون را برای طولانی مدت داشته باشد. بهتر است از استحکام میز تلویزیونی که می خواهید خریداری کنید مطمئن شوید.

ویژگی های میز های تلویزیون با طراحی های جدید :

همانطور که اکثر لوازم خانه قابلیت شخصی سازی دارند، میز تلویزیون ها نیز می توانند این امکانات ویژه را داشته باشند. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قفسه های تنظیم شونده که می توانید با توجه به ارتفاع دستگاه های دیجیتال و یا کنسول های بازی جا به جا کنید و به بالا و پایین حرکت دهید.

در برخی از میز تلویزیون ها مکانی برای عبور سیم ها در نظر گرفته شده است تا میز تلویزیون شما ظاهری منظم و مرتب داشته باشد.

پایه های قابل تنظیم که باعث می شوند تا استقامت و پایداری میز بیشتر شود. علاوه بر این در زمانی که میز را جا به جا کردید، امکان تنظیم مجدد پایه وجود دارد.

میز تلویزیون می‌تواند از چوب طبیعی و انواع چوب جامد(ام دی اف، ملامینه، چوب پلاست و …) تهیه شود. در بین چوب‌های جامد دوام ام دی اف از همه‌ی چوبها بیشتر است.

میز های نوین پایه داریکی از بهترین میزهای با طراحی های مدرن است :

میز تلویزیون پایه دار یکی از مدل های بسیار نوین میز تلویزیون است که در دکوراسیون داخلی تغییرات چشمگیری را ایجاد می کند. این مدل از میزها را در سبک های متنوعی تولید می کنند تا در هر نوع دکوراسیونی به راحتی استفاده شوند. بنابراین در فضاهای متفاوت خانه مانند نشیمن و اتاق خواب کاربرد دارند. اگر بخواهیم جنبه دکوراتیو این میزها را بررسی کنیم، کتمان این قضیه که امروزه دیگر این میزها تنها جنبه کاربردی ندارند و در بسیاری از مواقع به گونه ای طراحی می شوند که جزئی از دکوراسیون منزل به شمار روند، امکان پذیر نیست. به همین دلیل طراحان داخلی در زمان طراحی این نوع از میزها به کلیه جزئیات آن و فضایی که قرار است در آنجا قرار داده شوند، توجه می کنند تا باعث ایجاد هارمونی دلپذیری شود که نظر هر بیننده را به سمت خود جلب کند.

میزهای تلویزیون پایه دار از آنجایی که به صورت زمینی طراحی می شوند، به راحتی در هر مکانی قرار می گیرند و جایگاه خود را به عنوان عضوی مهم در دکوراسیون داخلی حفظ می کنند. برای این منظور خرید میز تلویزیون در این نوع از مدل ها بسیار بیشتر از انواع دیواری آن است. برای اینکه بدانیم، این میزها در چه فضاهایی به وفور استفاده می شوند.

ویژگی های میزهای تلویزیون پایه دار چیست ؟

۱- مهمترین و بارزترین ویژگی که در این نوع از مدل های میز تلویزیون وجود دارد، پایه های آنها است. این میزها به دلیل وجود پایه هایی در اندازه های متفاوت جلوه ای بی نظیر را در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند. این پایه ها در بیشتر مواقع از متریال چوب ساخته می شوند و ممکن است با توجه به نوع میز پایه های فلزی نیز در ساخت آنها بکار رود. در زمان تولید این میزها ارتفاع پایه های آنها همراه با ارتفاع میز محاسبه می شود تا تلویزیون در راستای دید مخاطب قرار گیرد. میزهای پایه دار به گونه ای ساخته می شوند که جا به جایی آنها راحت باشد و وزن سنگینی را ایجاد نکنند. از آنجایی که تلویزیون و سایر لوازم دکوراتیو روی این میزها قرار می گیرند، وزن زیاد میز ممکن است سبب شکستگی پایه ها شود. به همین دلیل تا حد امکان متریال کمتر و سبک تری را در ساخت آنها به کار می برند.

۲-ام دی اف، چوب، شیشه و فلز همه متریال هایی هستند که از نظر مقاومت و استحکام در حد بالایی قرار دارند. همگی این متریال ها در ساخت میز تلویزیون پایه دار کاربرد دارند و سبب می شوند تا استحکام میز تضمین شود. به همین منظور در هر مکانی که قرار گیرند، امکان آسیب رسانی به آنها بسیار کم است.

در چه فضاهایی میتوان از میزهای پایه داراستفاده کرد ؟

میزهای پایه دار روی زمین قرار می گیرند و به دلیل فضای خالی که در زیر خود دارند، در دکوراسین داخلی نشیمن و اتاق خواب هایی که دارای ابعاد بزرگتری هستند، کاربرد دارند.

این میزها در هتل ها و سوئیت های تفریحی نیز دکوراسیون بسیار خیره کننده ای را ایجاد می کنند و جزو میزهای مدرن به شمار می روند؛ البته میزهای کلاسیک را نیز به صورت پایه دار تولید می کنند که آنها نیز باید با چیدمان کلاسیک استفاده شوند.

خرید میز تلویزیون پایه دار را مناسب با فضایی که در اختیار دارید، انجام دهید. برای این منظور توجه به ابعاد و اندازه میز بسیار حائز اهمیت است. توجه به این نکته در انتخاب میزهای تلویزیون پایه دار سبب می شود تا خریدی دلچسب و راضی کننده داشته باشید و میزی را انتخاب کنید که با هر نوع فضایی هماهنگ باشد.

به عنوان جمع بندی مطالبی که در این مقاله مطرح کردیم، می گوییم که میز های طرح جدید تلویزیون به دلیل طرح متنوعی که دارند، در انواع فضاهایی که با سبک مدرن و کلاسیک دکوراسیون شده اند، به کار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید