رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر بی‌‌پول: مردم یاد می‌گیرند تا برای پول کار کنند، اما یاد نمی‌گیرند، کاری کنند تا پول برایشان کار کند

در این مطلب از آرتیها به معرفی کتابی برای موفیت در ثروت پرداختیم. رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر بی‌‌پول با ارائه نظرات خلاقانه و کاربردی به شما کمک می‌کند تا به موقعیت‌های اجتماعی و مالی شگفت‌آوری در جهان دست پیدا کنید و کنترل مالی آینده خود را به دست بگیرید. کتاب حاضر به عنوان یکی از ۱۰ کتاب برتر دنیا شناخته شده است. این اثر در سال ۲۰۰۱ در سرتاسر جهان فروش میلیونی داشته و در روزنامه‌های مشهور دنیا همچون نیویورک تایمز هم از آن نام برده شده است. خواندن این کتاب بسیار توصیه می‌شود زیرا که حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت و تمام آموزش‌های لازم برای ثروتمند شدن را به شما ارائه می‌دهد.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) معتقد است دلیل مشکلات اکثر مردم این است که سال‌ها در مدرسه درس خوانده‌اند، اما هیچ چیز در مورد پول یاد نگرفته‌اند. وی می‌گوید: که مردم یاد می‌گیرند تا برای پول کار کنند، اما هرگز یاد نمی‌گیرند، کاری کنند تا پول برایشان کار کند.

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

رابرت ادعا دارد که ثروتمندان آموزش‌های متفاوتی به فرزندانشان می‌دهند. آن‌ها در خانه و دور میز شام به بچه‌ها آموزش می‌دهند. شاید ایده‌هایی که در کتاب پدر پولدار، پدر بی پول آورده شده‌اند از آن نوع چیزهایی نباشند که شما با فرزندانتان بخواهید در موردشان بحث کنید اما همین که حاضر شده‌اید نگاهی به آن‌ها بیندازید جای شکر دارد. باز هم در مورد ایده‌های مشابه به جستجو بپردازید. ما باید دانش و معلومات جدیدتری را به فرزندانمان توصیه کنیم. ما به ایده‌های جدید و آموزش‌های متفاوتی نیازمندیم. شاید چندان ایده‌ی بدی نباشد اگر به فرزندانمان بگوییم که همزمان با کارمند خوبی بودن تلاش کنند تا صاحب شرکت سرمایه‌گذاری شخصی‌شان هم باشند.

آماده‌سازی خودمان و کسب آموزش‌های لازم و بکارگیری نبوغ مالی

اگر شمایی که کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را می‌خوانید باغبان یا سرایدار هستید یا حتی بیکارید باز هم می‌توانید به خودتان آموزش بدهید و به آن‌هایی که دوستشان دارد یاد بدهید تا از لحاظ مالی بتوانند از خودشان محافظت کنند. یادتان باشد که هوش مالی یک روند ذهنی است که طی آن ما می‌توانیم مشکلات مالی مان را حل کنیم.

امروزه ما با تغییرات جهانی و تکنولوژیکی زیادی مواجه هستیم که بسیار وسیع هستند و حتی وسیع‌تر از تمام تغییراتی هستند که تا کنون با آن‌ها مواجه بوده‌ایم. هیچ کسی جام جهان‌نما ندارد اما از یک چیز می‌توان مطمئن بود و آن هم اینکه تغییرات در راهند که ما در باورمان هم نمی‌گنجد. چه کسی می‌داند در آینده با چه چیزهایی مواجه خواهیم شد؟ اما هر اتفاقی هم که بیفتد ما دو انتخاب اساسی پیش رویمان داریم یا آنکه محتاطانه رفتار کنیم یا اینکه هوشمندانه به پیش رویم و آن کار را با آماده‌سازی خودمان و کسب آموزش‌های لازم و بکارگیری نبوغ مالی خود و فرزندانمان انجام دهیم.

جملات برگزیده‌ی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌‌پول

جملات برگزیده‌ی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌‌پول

– پدر فقیر و ورشکسته با هم فرق دارند. ورشکستگی موقتیه، ولی فقر دائمی.
– فقرا و طبقۀ متوسط برا پول کار می‌کنن، ولی پول‌دارها پول رو به کار می‌گیرن که براشون کار کنه.
– زندگی مردم همیشه به‌ وسیله دو احساس تحت کنترل است: ترس و طمع.
– بسیاری از مردم می‌گویند: اوه، من علاقه‌ای به پول ندارم و همچنان روزی هشت ساعت کار می‌کند.
– این موضوع مطرح نیس که چقدر پول دربیاری. موضوع، چطور پول رو نگه داشتنه.
– دارایی و ثروت پول را در جیب من می‌گذارد، بدهی پول را از جیبم درمی‌آورد.

رابرت تورو کیوساکی

نویسنده کتاب (Rich Dad Poor Dad)

رابرت تورو کیوساکی سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول است.

رابرت در هاوایی متولد شد و در همان‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانوادهٔ دورگه ژاپنی–آمریکایی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته مملکت بودند. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت پس از پایان دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به ویتنام رفت. همسر او کیم کیوساکی است که به رابرت کیوساکی در نوشتن کتاب‌هایش کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید