رضا رشیدپور با «ساعت صفر» می‌آید/ برای اولین تاک‌شو بین‌المللی «ساعت صفر» با حضور سلبریتی‌های جهان توسط رضا رشیدپور اجرا خواهد شد

به نقل از آرتیها رضا رشیدپور از جزییات برنامه گفت‌وگو محور «ساعت صفر» گفت و یادآور شد که قرار است این برنامه به زودی در یکی از پلتفرم‌ها عرضه شود.

برنامه «ساعت صفر» با اجرای رضا رشیدپور

برنامه «ساعت صفر» با اجرای رضا رشیدپور

رضا رشیدپور در توضیحاتی درباره برنامه «ساعت صفر» که قرار است در شبکه نمایش خانگی عرضه شود گفت: «ساعت صفر» یک برنامه گفت‌وگو محور با فضایی متفاوت از «دید در شب»، «عبور شیشه‌ای» و «شب شیشه‌ای» است. موضوع همان است یعنی گفت‌وگو اما نوع گفت‌و گو و نتایج آن با «دید در شب» متفاوت خواهد بود. نگاه این برنامه به حوزه بین‌الملل اختصاص دارد و اولین بار است که ما در حوزه فرهنگی، هنری و اجتماعی قصد داریم مهمان‌هایی غیر از جغرافیای ایران داشته باشیم.

وی اضافه کرد: تعدادی از گفت‌وگوها ضبط شده‌اند و تعدادی در حال ضبط شدن هستند. البته مهمانان ایرانی هم خواهیم داشت که مثل سابق از بین چهره‌های فرهنگی اجتماعی و هنری هستند. تقریباً روال برنامه، روز پخش خواهد بود یعنی به این صورت نیست که تولید تمام شود و بعد از آن ما پخش را آغاز کنیم بلکه به موازات اینکه برنامه از یکی از پلتفرم‌ها پخش می‌شود ما تولید را هم با توجه به مختصات روز ادامه خواهیم داد که امیدوارم بتوانیم به آن اهدافی که در ذهن‌مان است در عمل هم دست پیدا کنیم.

رشیدپور

پلتفرم پخش هنوز قطعی نیست

مجری مسابقه «سیم آخر» درباره پلتفرم پخش کننده و زمان عرضه برنامه عنوان کرد: با چند پلتفرم صحبت کرده‌ایم و درحال تصمیم‌گیری هستیم که کدام یک از آنها را انتخاب کنیم. پیش‌بینی‌هایی برای زمان پخش داریم که یا قبل از عید نوروز و برای این ایام بتوانیم چند قسمت را پخش کنیم. چراکه نوروز زمان خوبی است و خانواده‌ها کنار هم به‌دنبال محصولات سرگرم‌کننده فرهنگی هستند.

رشیدپور درباره این‌که آیا همزمانی نوروز و ماه رمضان دلیل تعویق برنامه است، گفت: مقارن شدن عید نوروز با ماه مبارک رمضان هیچ منافاتی با زمان پخش برنامه ندارد. اتفاقاً ماه رمضان می‌تواند جذابیت‌های ویژه و تمرکز بیشتری را هم برای مخاطب ایجاد کند. مخاطب در آن زمان می‌تواند برنامه گفت‌وگو محور را فارغ‌تر و با خیالی آسوده‌تر از زندگی اجتماعی تماشا کند.

ابراهیم تاتلیسس

مهمانان برنامه «ساعت صفر»

ابراهیم تاتلیسس، الیاس یالچینتاش، عایشه گل جوشکون و ماهسون کرمیزی‌گول اسامی بعضی از چهره‌هایی است که برنامه آنها در ترکیه ضبط شده و به اتمام رسیده استاین مجری باسابقه تلویزیون درباره مهمانان این برنامه که تا الان اسم برخی هم مطرح شده است، بیان کرد: مدت‌زمان هر قسمت از «ساعت صفر» حدود ۶۰ دقیقه است و تعداد زیادی از چهره‌های حاضر در برنامه به‌سبب نزدیکی فرهنگی بین ایران و کشور ترکیه از بین هنرمندان ترک انتخاب شده‌اند.

وی درباره نحوه ضبط این گفت‌وگوها و فرایند تولید برنامه توضیح داد: ما برای «ساعت صفر» چهار استودیو در دبی، استانبول، کیش و تهران داریم. هر چهار استودیو با ابعاد و مساحتی کمی متغیر، تقریباً دکوری شبیه به هم دارند. مهمان‌های متفاوتی از جغرافیاهای مختلف داریم، مهمانانی آمریکایی، آلمانی و … که به دلیل آنکه نو باشند از آنها اسمی نمی‌برم. اما به‌عنوان نمونه می‌توانم از راغب علامه نام ببرم؛ از مهمانان حوزه خلیج فارس که برای آنها استودیوی دبی را داریم. برای کشورهای اروپای شرقی و آسیای غربی یا کشوری مانند لبنان از استودیوی استانبول استفاده می‌کنیم.

«ساعت صفر» چند قسمت است؟

«ساعت صفر» چند قسمت است؟

رشیدپور درباره دیگر ویژگی‌های این برنامه یادآور شد: «ساعت صفر» ۵۲ قسمت است که به‌صورت هفتگی و یک‌ساله قرار است پخش شود و فعلاً توافق اولیه برای ۲۶ قسمت است. به این ترتیب که ۲۶ قسمت ضبط و پخش می‌شود و اگر همه شرایط فراهم باشد ۲۶ قسمت بعدی هم ساخته و پخش خواهد شد.

وی درباره ادامه دار بودن این برنامه تصریح کرد: این اتفاق به همراهی ساترا و پلتفرم بستگی دارد. اگر این اتفاق بیفتد من علاقه مندم با درنظر گرفتن همه مسائل حداقل با ۵۰ نفر از افرادی که در یک لیست ۱۵۰ نفره تهیه کرده‌ام، گفت‌وگو کنم.

هزینه‌های تاک‌شو چقدر است؟

هزینه‌های تاک‌شو چقدر است؟

رشیدپور در پاسخ به هزینه‌های این برنامه نیز یادآور شد: گفت‌وگو به لحاظ ساخت بسیار کم هزینه است. اما اینکه شما در چهار نقطه جهان چهار استودیو داشته باشید و تیم فنی مطلوب‌تان را به این نقاط ببرید، یعنی جابه‌جایی بین کیش، تهران، دبی و استانبول هزینه سنگینی دارد. امیدوارم که بیرزد، یعنی نتیجه‌ای که می‌گیریم و همراهی مخاطب به شکلی باشد که ما را به این نتیجه برساند.

وی در پایان درباره فضای رقابتی گفت: رقابت صد در صد برای مخاطب جذاب است، اما برای برنامه‌ساز سخت است که دائم در رقابت باشد. نفع بزرگ مردم در رقابت بین برنامه‌سازان است تا محصولات به‌روز تولید کنند و مخاطبان حق انتخاب داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید