رفع توقیف فیلم «قاتل و وحشی»/ فیلم «قاتل و وحشی» به دلیل مسائل مربوط به نوع پوشش لیلا حاتمی در بلاتکلیفی قرار داشت

به نقل از آرتیها روح الله سهرابی عنوان کرد که سازمان سینمایی برای رفع مشکل فیلم «قاتل و وحشی» از علما و مراجع تاییدیه گرفته است. آیا با این اتفاق فیلم حمید نعمت الله از توقیف درمی‌آید؟

روح‌الله حجازی، مدیرکل نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی درباره اکران فیلم «قاتل و وحشی» اظهار نظر کرد. او گفت: «باوجود توقیف چندساله، با برخی مراجع و علما مذاکراتی داشته‌ایم و پیگیری‌هایی نیز صورت گرفت که سرانجام موفق به اخذ تائیدیه شدیم.»

رفع توقبف فیلم «قاتل و وحشی»

رفع توقبف فیلم «قاتل و وحشی»

«قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله، اولین‌بار سال ۱۳۹۸ پشت در جشنواره سی‌وهشتم فجر ماند. آن زمان به خاطر مشکل مالکیت امکان حضور در جشنواره را از دست داد. سال بعد باز هم متقاضی حضور در جشنواره شد. اینبار به دلیل ایرادی که از سر برهنه لیلا حاتمی و مشخص بودن گوش‌هایش گرفتند نتوانست در جشنواره حضور یابد. در جشنواره چهلم فجر باز هم نتوانست به جشنواره راه پیدا کند.

از اینجا به بعد بود که گهگاه اظهارنظری درباره «قاتل و وحشی» وجود داشت. هربار به این پاسخ از سوی مسئولان می‌رسیدیم که تا اصلاحات مدنظر سازمان سینمایی اجرایی نشود، مجوز نمایش صادر نمی‌شود.

تا اینکه در ۶ اسفند ۱۴۰۱ پس از چهار سال توقیف و سه بار ممانعت از حضور در جشنواره فیلم فجر پروانه نمایش فیلم «قاتل و وحشی» فقط برای اکران در خارج از کشور صادر شد. همان زمان روح‌الله سهرابی اعلام کرد که فیلم «قاتل و وحشی» به دلیل مسائل مربوط به نوع پوشش بازیگر زن، در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد و این فیلم صرفا برای خارج از ایران مجوز گرفته است.

تصاویر بازیگر زن با موی تراشیده

او توضیح داد: «مضمون فیلم دارای فضایی ملتهب و خشن است و مخاطب خاصی را جلب خواهد کرد. اما وحشت و خشونت حاکم بر فیلم، علت عدم نمایش این اثر نبود و تنها تصاویر بازیگر زن با موی تراشیده این امکان را از اثر سلب کرده است.»

حالا پس از گذشت پنج سال از تولید فیلم، سهرابی اعلام کرد: «در خصوص این فیلم با وجود توقیف چندساله، با برخی مراجع و علما مذاکراتی کردیم. پیگیری‌هایی صورت گرفت که سرانجام موفق به اخذ تاییدیه شدیم.» او توضیح بیشتری در این زمینه نداده و مشخص نیست زمان اکران آن چه خواهد بود.

حمید نعمت‌الله

حمید نعمت‌الله

نعمت‌الله فعالیت سینمایی‌اش را با دستیاری مسعود کیمیایی آغاز و با ساخت بوتیک اولین فیلم سینمایی‌اش را در مقام کارگردان تجربه کرد. او در سال ۱۳۹۲ جایزه ویژهٔ هیئت داوران جشنواره فیلم فجر را برای فیلم آرایش غلیظ بدست آورد. حمید نعمت‌الله برادر سعید نعمت‌الله (فیلمنامه‌نویس) و همسر معصومه بیات (نویسنده) و پسرعموی حمیرا نعمت‌الله (یکی از بهترین منشی صحنه های سینمای ایران است) است.

حمید نعمت‌الله همچنین سابقه فعالیت مطبوعاتی در نشریاتی مانند هفته‌نامه سینما و گزارش فیلم، ماهنامه فیلم سینما و همچنین به همراه همسرش معصومه بیات عضویت در شورای سردبیری ماهنامه ادبی پروین را نیز داشته‌ است.

«قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله، با بازی لیلا حاتمی، امین حیایی، ستاره اسکندری، شهرام حقیقت‌دوست و … محصول سال ۱۳۹۸ است.

دیدگاهتان را بنویسید