رونمایی از چهره محبوب سینمای ایران در فیلم «بی‌بدن» به کارگردانی مرتضی علیزاده/ الناز شاکردوست در فیلم «بی‌بدن» با نقشی متفاوت برمی‌گردد

به نقل از آرتیها الناز شاکردوست پس از یک سال دوری از سینما، حالا با بازی در فیلم «بی‌بدن» با نقشی متفاوت وارد چالش شده است.

شاکردوست در سال ۱۴۰۰ با بازی در دو فیلم «تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده و «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار با دو نقش، گریم و لهجه متفاوت توانست توجه‌های زیادی را به خودش جلب کند. پس از این دو فیلم سال گذشته در «یادگار جنوب» به کارگردانی حسین دوماری و پدرام پورامیری، ایفای نقش کرد؛ فیلمی که قرار است امسال پس از جشنواره چهل‌و دوم فیلم فجر روی پرده برود.

این بازیگر سال گذشته بعد از «یادگار جنوب» فیلمی بازی نکرد و فقط در نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون هولک روی صحنه رفت. اکنون پس از مدت‌ها در فیلم «بی‌بدن» به ایفای نقش می‌پردازد.

الناز شاکردوست

جزئیات فیلم «بی‌بدن»

«بی‌بدن» نخستین ساخته مرتضی علیزاده که تهیه‌کنندگی آن را سید مصطفی احمدی بر عهده دارد. الناز شاکردوست هم اولین بازیگری بود که مقابل دوربین رفت.

تصویری از الناز شاکردوست در فیلم «بی‌بدن» منتشر شد. او را با چهره‌ای نگران و چشم‌هایی قرمز در محل جمع‌آوری زباله‌ها می‌بینیم؛ موقعیتی که نوید نقشی متفاوت را در کارنامه او می‌دهد.

کاظم دانشی سال ۱۴۰۰ در فیلم «علفزار»، روی پرونده‌ جنایی واقعی دست گذاشت. این بار هم در جایگاه نویسنده فیلمنامه «بی‌بدن» سراغ یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های جنایی چند سال اخیر می‌رود.

«یک پرونده جنایی پیچیده که پلیس را در رسیدن به سرنخ‌های اصلی سردرگم کرده. تنها یک کارآگاه باسابقه و کارکشته می‌تواند گره این پرونده را باز کند.»

گفتنی است که فیلمبرداری فیلم «بی بدن» تا اواخر سال جاری ادامه خواهد داشت و پس از آن مراحل فنی فیلم آغاز می‌شود.

مرتضی علیزاده

مرتضی علیزاده

مرتضی علیزاده یکی از کارگردانان جوان سینماست. او فیلم کوتاه «خوانا بنویسید» را نیز نویسندگی و کارگردانی کرده است. این فیلم که به ناگفته‌های دفاع مقدس می‌پردازد. محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج که با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران تولید شد. حمیدرضا هدایتی، آرش ماهان کیا، آتا حسینی، مریم قاسمی و پژمان سرمایه‌خواه در این فیلم به ایفای نقش پرداختند. روایت فیلم به ماجرای فعالیت‌های منافقین و شخصیتی به نام اسماعیل اشاره‌ دارد.

فیلم کوتاه «خوانا بنویسید»

علیزاده در خصوص ایده اولیه شکل‌گیری داستان فیلم کوتاه «خوانا بنویسید» گفت: یکی از کسانی که در زمان جنگ در رابطه با کتاب اسرا و مفقودین جنگی، زیرمجموعه هلال احمر آن زمان کار می‌کرد، خاطره‌ای را تعریف کرد و ایده اولیه را من از همان یک جمله برداشت کردم و در واقع آن سکانس را بازسازی کردم.

او تعریف کرد که ما مسئول ستادی بودیم و کارمان رسیدگی به نامه اسرا و تحویل آن‌ها به خانواده شان بود. گاهی اوقات نکاتی پیش می‌آمد که نیاز بود کلمه یا جمله‌ای در نامه اصلاح شود. البته نه به آن معنا که به محتوای نامه آسیب بزنند فقط در این حد که اگر قرار بود عملیاتی انجام بشود، مثل روال عادی که در همه جاهای نظامی طی می‌شود، کلماتی را تصحیح یا حذف می‌کردند. اصل ماجرا در همین حد بود. بقیه داستان واقعیت ندارد. آن فعلی که افراد در حال انجام آن هستند، گویی از زبان یکی از کسانی که زمانی در آن ستاد کار کرده بیان شده است.

سید مصطفی احمدی

سید مصطفی احمدی

سید مصطفی احمدی، (زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۶۵) سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده ایرانی است. این تهیه کننده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال شبکه نمایش خانگی «هیولا»، برنامه تلویزیونی «دورهمی فصل چهارم» و برنامه تلویزیونی «دورهمی ۵» فعالیت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید