رونمایی پوستر فیلم «گیجگاه» بدون تصویر باران کوثری

به نقل از آرتیها در پوستر رسمی فیلم گیجگاه حامد بهداد و جمشید هاشم‌پور نیز در مرکز توجه قرار دارند. تصویر سایر بازیگران هم در سایز‌های کوچکتر دیده می‌شود. اما خبری از تصویر باران کوثری، یکی از بازیگران اصلی فیلم نیست.

۱۹ شهریور، روح‌الله سهرابی، مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی اعلام کرده بود که مشکلی برای اکران فیلم‌هایی با حضور بازیگران قانون‌شکن وجود ندارد. اما در صورتی که تصویرشان روی پوستر‌ها یا بیلبورد‌ها باشد، حساسیت‌ها نسبت به آن بالا می‌رود. او با این اظهارنظر درواقع تاکید داشت که اگر تصویر برخی بازیگران را روی پوستر ندیدیم نباید تعجب کنیم.

سازمان سینمایی پیش از این اعلام کرده بود فیلم‌هایی که بازیگران کشف حجاب کرده پیش از کشف حجاب بازی کرده‌اند اجازه اکران می‌گیرند.

پوستر فیلم سینمایی «گیجگاه» بدون تصویر باران کوثری رونمایی شد.

پوستر فیلم سینمایی گیجگاه و عکس العمل مخاطبان:

روز شنبه ۸ مهر، از پوستر فیلم سینمایی «گیجگاه» بدون تصویر باران کوثری رونمایی شد. آن هم درحالی که کوثری یکی از بازیگران اصلی فیلم است. نام باران زیر نام حامد بهداد آمده است. به همین دلیل هم در شرایط عادی طبیعتا می‌بایست حجم مهمی از پوستر به او اختصاص پیدا می‌کرد. اما با حذف تصویر باران کوثری از پوستر «گیجگاه» به نظر می‌رسد سازندگان حق استفاده از این بازیگران در تبلیغات‌شان را ندارند.

برخی مخاطبان زیر پست‌های مرتبط با این پوستر نسبت به حذف تصویر کوثری واکنش نشان داده‌اند. جالبترین واکنش متعلق به بهرنگ علوی، یکی دیگر از بازیگران فیلم است. او تصویر باران کوثری را روی صورت خودش در پوستر قرار داده است. در این پست نوشته: «دیدم پوستر فیلم سینمایی گیج‌گاه داره دست به دست میشه، اما تصویری از باران کوثری توی این پوستر نیست. با اجازه طراح پوستر و عزیزان سازنده فیلم از حق طبیعی خودم استفاده کردم تصویر باران را گذاشتم روی تصویر خودم باشد تا دسته‌جمعی رستگار شویم.»

گیجگاه فیلمی ایرانی به کارگردانی عادل تبریزی محصول سال ۱۳۹۹ است

فیلم گیجگاه و عادل تبریزی:

گیجگاه فیلمی ایرانی به کارگردانی عادل تبریزی محصول سال ۱۳۹۹ است. تهیه کنندگی کار بر عهده حنیف سروری و ولی‌الله مدنی است. این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

عادل تبریزی یکی از عوامل پرکار پشت‌صحنه سینمای ایران در سال‌های گذشته است. حالا در اولین تجربه کارگردانی فیلمی ساخته که از دل سینمای بدنه بیرون آمده است. بیش از تمام آثار امسال جشنواره به فیلم‌های عامه‌پسند نزدیک است و آگاهانه به آن‌ها ادای دین می‌کند. یک فیلم شلوغ و پر از خرده‌داستان و شخصیت‌های فرعی که در دهه هفتاد اتفاق می‌افتد. از عنصر نوستالژی به خوبی برای درگیر کردن احساسات تماشاگرانش استفاده می‌کند.

جمشید هاشم پور

بازیگران و عوامل سریال گیجگاه:

کارگردان: عادل تبریزی، نویسندگان: ارسلان امیری و عادل تبریزی، تهیه‌کنندگان: ولی‌الله مدنی و حنیف سروری، مدیر فیلمبرداری: کوهیار کلاری، تدوین: عماد خدابخش، تیزر: مسعود رفیع‌زاده.

بازیگران: حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، فرهاد آییش، بهرنگ علوی، امیرحسین رستمی، نادر سلیمانی، بیژن بنفشه‌خواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد الهی و جمشید هاشم پور.

خلاصه داستان فیلم گیجگاه:

فیلم گیجگاه درباره یک معلم ادبیات و ورزش است.این معلم کلاس کاراته دارد. او عاشق مادر مطلقه‌ یکی از شاگردانش شده است. اما کلی اتفاق عجیب و غریب دیگر می‌افتد و حتی پای جمشید هاشم‌پور ستاره فیلم‌های اکشن ایرانی آن سال‌ها هم به قصه باز می‌شود و قضایا طوری به هم می‌پیچد که انتظارش را ندارید.

ساختن یک کمدی به جدی‌ترین صورت ممکن کار آسانی نیست.

در پایان

در سینمای ایران که معمولا به صورت پیش‌فرض فیلم‌ها به دو دسته‌ کمدی‌های عوامانه و فیلم‌های تلخ و جدی تقسیم می‌شوند. ساختن یک کمدی به جدی‌ترین صورت ممکن کار آسانی نیست. همچنین در ایده و اجرا هم سطح بالا عمل کند، مورد کمیابی است.

تبریزی در اولین فیلمش سعی کرده تا به این سمت حرکت کند. نقش‌های اصلی فیلم را حامد بهداد و باران کوثری ایفا کرده‌اند که مدت‌هاست آن‌ها را در یک اثر کمدی ندیده‌اید. به ویژه بهداد که یکی از نقش‌آفرینی‌های جذاب و مفتاوتش را به کارنامه بازیگری‌اش افزود. سایر بازیگران هم در فرصتی که برای حضور کوتاه خود داشته‌اند، متفاوت و بامزه‌اند.

فیلم سینمایی «گیجگاه» از ۱۲ مهرماه در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید