سبک دکوراسیون رترو/ رترو، سبک دکوراسیونی که وسایلی مربوط به یک دوره خاص در آن به کار می‌رود و رنگ‌های زنده در اولویت هستند

در این مطلب از آرتیها به شما سبک دکوراسیون رترو را معرفی خواهیم کرد. دکوراسیون رترو و کلمه رترو بازگشت به گذشته را افاده می کند. مدل دکوراسیونی که وسایلی مربوط به یک دوره خاص در آن به کار می رود و رنگ های براق و زنده در اولویت هستند. می توان گفت مبلمان و اکسسوری هایی در آن استفاده می شود که از مدل های قدیمی الهام گرفته اما همخوان با این دوره بازسازی شده اند. اگر می خواهید اطلاعات کاملی به همراه تصاویری الهام بخش در مورد سبک رترو بدست آورید تنها کافیست این مطلب را مطالعه کنید…

سبک دکوراسیون رترو

سبک دکوراسیون رترو

امروزه سبک های مختلف و زیادی برای دکوراسیون وجود دارد. اینها با اسم های مختلفی مانند Country، Modern، Vintage، Rustic و Bohem شناخته می شوند. افراد همیشه بر اساس سلیقه خود تصمیم بر تغییر دکوراسیون می دهند. همخوانی لوازم مورد استفاده از اهمیت بسیاری برخوردار است، به همین دلیل کسانی که در این زمینه به مشکل بر می خورند می توانند از یک معمار داخلی و یا طراح دکوراسیون داخلی مشاوره بگیرند.

این سبک که برگرفته از گذشته بوده اما به حالت مدرن درآمده حس آرامش و راحتی را در انسان القا می کند و همچنین باعث خلاقیت بیشتر در شما می شود. تنها با تغییر بعضی اکسسوری ها شما می توانید سبک رترو را در منزل خود ایجاد کنید.. اگر تصمیم بر این دارید که تمام لوازم را بر اساس سبک رترو انتخاب کنید باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که ممکن است بعد از مدتی از این منظره خسته بشوید، پس با در نظر داشتن این موضوع وسایل خود را انتخاب کنید.

عوامل تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی به سبک رترو

مبلمان در طراحی داخلی رترو

۱- مبلمان در طراحی داخلی رترو

  اصلی ترین جزء دکوراسیون داخلی به سبک رترو، مبلمان و لوازم چوبی است. استفاده از مبلمان کشیده و کوسن هایی با رنگ های متفاوت (رنگ قرمز به سرعت می­تواند توجه را جلب کند)، همچنین قرار دادن یک میز ناهارخوری به سبک قدیمی با صندلی­های سنتی در آشپزخانه، از بهترین انتخاب­ ها برای دکوراسیون به سبک رترو هستند. همچنین استفاده از کتابخانه های قدی، چهار پایه های بلند، میزهای اصلی کلاسیک و… از جمله گزینه های قابل استفاده در این سبک به شمار می ­آیند.

  طراحی داخلی رترو

  ۲- متریال طراحی داخلی رترو

   طیف متریال و بافت های  قابل استفاده در سبک رترو بسیار گسترده است. برای نمونه می توان به کفپوش های وینیل و چوبی، سنگ مرمر، گچ، پلی استر، پارچه های مخمل و … اشاره نمود. با توجه به استفاده از رنگ های غیر معمول در دیزاین داخلی به سبک رترو، طراحان جهت پیاده سازی بهتر، از تایل­ های وینیل، کاغذ دیواری های طرح دار روشن و سرامیک ها استفاده می کنند. طرح های کاشی علاوه برای نقوش متفاوت به صورت شطرنجی نیز به کار برده می شوند. همچنین بر روی کفپوش های چوبی از فرش های رنگی استفاده می نمایند.

   نور پردازی در طراحی داخلی رترو

   ۳- نور پردازی در طراحی داخلی رترو

    استفاده از لوسترهای فانتزی و چراغ های رومیزی، نقش عمده­ای در نور پردازی در این سبک دارد. بر خلاف سایر سبک های دکوراسیون داخلی، سیم کشی ها می تواند به صورت روکار انجام شود و کاملا مشخص باشند.

    سبک رترو

    جمع بندی

    ساختارهای بی نظیر دکوراتیو، مصالح و رنگ ­ها بر اساس گرایش ها و سبک های گذشته ترکیب بی بدیلی پدید می آورد به نام رترو (Retro)، که در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد. واژۀ رترو، ریشه­ ی لاتین دارد و به معنای زمان­ های گذشته (عقب گرد) است. این واژه از دهۀ ۱۹۶۰ استفاده می­‌شد و از همان زمان، به چیزهای مرسوم، در گذشته اشاره دارد. سبک رترو به دلیل بهره­ گیری از مجموعه رنگ ­ها، ساختارها و فرم های غیر معمول بسیار متفاوت است. به گونه ای که این سبک، از صلح و آرامش دور بوده و فریاد بلندی سر می ­دهد و حس و حال و هوایی مرموز برقرار می ­سازد.

    در این سبک تلفیقی، می­ توانید یک میز به سبک رترو، چند صندلی به سبک کلاسیک، و در صورت امکان یک یا دو آیتم سبک وینتیج را برای تقویت منظر رترو فضا به کار ببرید. ممکن است منظره­ یک اتاق نشیمن به سبک رترو کمی افراطی به نظر برسد اما زیبایی این سبک نیز در همین است.

    دیدگاهتان را بنویسید