سرگرم کننده ترین و پرسودترین شغل های جهان

در این مقاله از آرتیها قصد داریم شما را با عجیب‌ترین و پولسازترین شغل‌های جهان آشنا کنیم. معمولا بحث شغل و کار که پیش می‌آید، به فکر شغل های معمول می‌افتیم که هیجانات کنترل‌ شده‌ای دارند اما کمتر پیش می‌آید که ذهنمان به سمت عجیب ترین شغل های دنیا برود. در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به سرگرم کننده ترین شغل های جهان داشته باشیم.

جایی بین شغل رویایی شما و شغل واقعیتان، جالب ترین شغل های دنیا قرار دارند؛ عناوین شغلی که برخی افراد صاحبشان هستند. شغل‌هایی که ممکن است حتی به گوش شماهم نخورده باشند اما در کمال ناباوری وجود دارند. این حقیقت به ما نشان می‌دهد که مشاغل زیادی در دسترس است که می‌توان برای استخدام در این شغل‌ها اقدام کرد اما به دلیل بی‌خبری به سمت آنها نمی‌رویم.

شاید باورتان نشود اما افرادی که غذا‌ها را برای عکاسی مجلات، تبلیغات، منو‌ها و کتاب‌های آشپزی تزئین می‌کنند حدود ۳۳۰۰۰ دلار در سال دریافت می‌کنند! آرایشگران غذا باید جزئی نگر باشند، زیرا باید بتوانند با خطوط، جا‌ها و بشقاب‌ها به درستی کار کنند. شما به مدرک خاصی نیاز دارید تا یک آرایشگر غذا شوید، اما بسیاری از افراد هم با مدرک هنرهای آشپزی و آشنایی با کار با غذا به این شغل می‌رسند.

برای برخی از مردم، عذرخواهی کردن کار ساده‌ای نیست، اما برای افرادی دیگر گفتن ببخشید کاری بی‌ضرر و بسیار آسان است. اگر شما جزو گروه دوم قرار می‌گیرید، می‌توانید یکی از شغل‌های عجیب جهان را انتخاب کرده و به کار مشغول شوید! «عذرخواهی کننده حرفه ای». شرکت Shazaiya Aiga Pro Agency که در ژاپن قرار دارد از طرف فردی که می‌خواهد معذرت‌خواهی کند یک عذرخواهی حرفه‌ای به شخص دیگر می‌فرستد. معذرت خواهی یا پای تلفن انجام یا با ایمیل فرستاده شود حدودا ۹۵ دلار و اگر شخصی بخواهد که عذرخواهی کننده حرفه‌ای رودررو عذرخواهی را انجام دهد حدودا ۲۲۵ دلار باید بپردازد. بله! استخدام فردی با این شغل چندان هم ساده و یا ارزان نیست!

در بازی‌هایی که در آنها از تاس استفاده می‌شود، بسیار مهم است که تاس توازن داشته باشد. اگر مقدار خیلی کمی نامتوازن باشد می تواند روی نتیجه بازی تاثیر بگذارد. پس هر تاس زیر نظر یک بازرس کنترل‌کننده‌ی کیفیت تاس آزمایش می‌شود.

شاید وقتی نام حمل کننده ظرف غذا را بشنوید به‌نظر شما جز بیهوده ترین شغل های دنیا باشد. اما هندی‌ها با شما هم‌نظر نیستند. در کشور هند افراد میل شدیدی به خوردن غذاهای تازه طبخ شده و گرم دارند از این‌رو افرادی به نام داباوالا (به معنی حمل کننده ظرف) وجود دارند که با دریافت مبلغ مشخصی ظرف‌های غذای کارمندان را از خانه به محل کار آنها می‌برند. این کار هم به نوبه خود یکی از جالب ترین شغل های دنیا است. بردن تعداد زیادی غذا برای افراد مختلف حافظه قوی‌ای می‌خواهد.

شهر توکیو در ژاپن شلوغ‌ترین شهر جهان از لحاظ استفاده از مترو و سیستم حمل و نقل عمومی است. روزانه افراد زیادی برای رسیدن به محل‌های کار خود باید خیلی سریع سوار مترو شوند تا از کار عقب نمانند. یکی از شغل های خنده دار دنیا هل دهنده افراد است. هل دهنده‌های افراد یونیفرمی مخصوص دارند و با کلا‌ه و دستکش مخصوصشان شناخته می‌شوند. آنها در ایستگاه‌های ژاپن حضور دارند و وظیفه هل دادن افراد به صورت کاملا حرفه‌ای طوری که به کسی آسیب نرسد را دارند. بالاخره ژاپن کشور عجیبی است و افراد همواره عجله دارند. این شغل جز عجیب ترین شغل های دنیا محسوب می‌شود‌.

اخیرا نوعی شغل جدید در ژاپن مرسوم شده که شامل اجاره مردان میانسال است. به نظر می‌رسد هدف اصلی از این موضوع مشاوره و صحبت کردن باشد. اجاره‌کنندگان مردان میانسال، دختران و پسران جوانی هستند که بزرگتر ندارند و یا از والدین خود دور هستند.
برخی دختران برای پایان دادن به مزاحمت‌های همسایه‌ها، مردان میانسال را پدر خود معرفی می‌کنند. برخی پسرها نیز برای مشورت در خصوص مسائل مالی یا حتی عاطفی با مردان میانسال سخن می‌گویند. این سرویس آنلاین و نامتعارف کار خود را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده است و تا امروز هزاران مشتری را حمایت کرده است. تا جایی که برخی مشتریان بارها از خدمات این موسسه استفاده کرده‌اند. جالب است که این طرح از سوی مردان میانسال نیز با واکنشی مثبت رو به رو شده و بسیاری از این مردان داوطلبند که در ازای تنها ۱ هزار ین برابر با ۹ دلار مشاوره ارائه دهند.

بسیاری از ما حاضریم این کار را بدون دریافت حقوق انجام دهیم. اما افرادی هستند که برای تست و ارزیابی سرسره‌های آبی حدود ۲۷ هزار دلار دریافت می‌کنند. این شغل به آموزش خاصی نیاز ندارد، اما بدیهی است که باید شنا بلد باشید و آمادگی این موضوع را داشته باشید که سر خوردن از بعضی از سرسره‌ها خیلی خوش نگذرد. با این وجود، لازم است که سرسره‌ها را برمبنای”ضریب شَپَلق” نمره بدهید و در مورد هیجان سرسره نظر بدهید.

در گذشته در بریتانیا شغل عجیبی وجود داشت که در فصول زمستان و پاییز رواج بسیار زیادی داشت که البته این کار بیشتر برای افراد ثروتمند و اشراف زادگان انجام می‌شد. جالب است بدانید که این شغل یعنی “گرم کردن رختخواب” هنوز در برخی از هتل‌های این کشور رواج دارد یعنی برخی برای گرم کردن رختخواب شما حقوق دریافت می‌کنند و این کار به این صورت است که آنها ۳۰ دقیقه قبل از خوابیدن شما به رختخواب شما می‌روند و آنجا را برای شما گرم می‌کنند.

شغل‌های جالب زیادی در جهان وجود دارند که اگر به آنها علاقمند باشید می‌توانند لذت‌ بخش‌ترین ساعات زندگیتان را رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید