سریال زخم کاری، خداحافظی رضا شفاعت با بازی مهران غفوریان از سریال «زخم کاری: بازگشت»/ رضا شفاعت توسط میثم به قتل رسید

به نقل از آرتیها با قتل رضا شفاعت توسط میثم در قسمت دهم سریال «زخم کاری: بازگشت»، بازی مهران غفوریان در این سریال به پایان رسید. در همین قسمت، پای مهراوه شریفی‌نیا، بازیگر نقش پانته‌آ به سریال باز شد. طبق الگوی «هملت»، پس از این قتل، حالا باید منتظر خودکشی شیدا، بازگشت پسر شفاعت و نبرد تن‌به‌تن او با میثم و نوشیدن جام زهر توسط سمیرا باشیم.

«زخم کاری: بازگشت»

«زخم کاری: بازگشت» براساس نمایشنامه «هملت» ویلیام شکسپیر ساخته شده و میثم در جایگاه هملت قرار دارد و مالک، روح پدری که واقعیت را به او می‌گوید. گرچه میزان حضور مالک در فصل دوم این سریال در حد روح پدر هملت نیست. حتی هنوز بعد از ده قسمت نمی‌دانیم جواد عزتی دقیقا در این فصل چه می‌کند؟ اما به طور طبیعی وقتی میثم را هملت در نظر بگیریم، چیدمان سایر شخصیت‌ها هم مشخص می‌شود.

در نمایشنامه «هملت» پولونیوس، مشاور ارشد کلادیوس، عموی خیانتکار هملت و پدر افولیا، معشوقه هملت است. در نمایشنامه، زمانی که هملت تلاش می‌کند مادرش را متقاعد کند که کلادیوس عامل مرگ پدرش است، پرده تکان می‌خورد و هملت گمان می‌کند، کلادیوس گوش ایستاده است. همان موقع شمشیر می‌کشد و اتفاقی به جای کلادیوس، پولونیوس را به قتل می‌رساند.

خداحافظی رضا شفاعت از سریال «زخم کاری: بازگشت»

خداحافظی رضا شفاعت از سریال «زخم کاری: بازگشت»

در «زخم کاری: بازگشت»، رضا شفاعت مشاور ارشد و نزدیکترین فرد به طلوعی است و تمام اوامر او را اجرا می‌کند. از طرف دیگر پدر شیدا، معشوقه میثم است. در قسمت دهم، زمانی که میثم می‌فهمد ماشینی در تعقیب اوست تلاش می‌کند او را متوقف کند اما موفق نمی‌شود و نهایتا ماشین واژگون می‌شود و باعث مرگ رضا شفاعت می‌شود.

حالا طبق الگوی هملت، اوفلیا بعد از مرگ پدر توسط معشوقش خودکشی می‌کند و برادر اوفلیا برمی‌گردد تا انتقام پدر را از هملت بگیرد. حالا طبیعتا باید منتظر خودکشی شیدا و برگشت شهریار و جنجال میان آن دو باشیم. در این بین باید دید آیا طبق همان الگو، سمیرا هم جام زهری را که قرار است میثم را بکشد خواهد نوشید؟ یا کارگردان این شخصیت را برای فصل سوم در صحنه نگه خواهد داشت.

در قسمت دهم پای شخصیت جدیدی به اسم پانته‌آ هم به سریال باز شد. شخصیتی با بازی مهراوه شریفی‌نیا که خبر بازگشتش برای رسیدن به ارث و میراث ریزآبادی‌ها ذهن همه را درگیر می‌کند. تا کنون ده قسمت از سریال «زخم کاری بازگشت» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در پلتفرم فیلیمو منتشر شده است.

مهران غفوریان 

مهران غفوریان

مهران غفوریان (زادهٔ ۳ شهریور ۱۳۵۳) بازیگر، کمدین و کارگردان ایرانی است. او ابتدا فارغ‌التحصیل رشته نقاشی بود، اما با بازی در مجموعه لبخند سوم (۱۳۷۳) به عرصهٔ بازیگری پیوست. وی با آرزو غفوریان ازدواج کرد و یک فرزند نیز دارد.

مهران غفوریان از پدری تهرانی (افسر نیروی دریایی) و مادری تبریزی در خیابان مولوی تهران متولد شد. او در محلهٔ تهرانسر و دریا بزرگ شد. او یک برادر بزرگتر به نام مهدی دارد که آهنگساز است. غفوریان فارغ‌التحصیل رشتهٔ نقاشی عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است. او در سال ۱۳۷۳ وارد دانشگاه شد. 

سریال زیر آسمان شهر

مهران بازیگری را به کارگردانی مسعود رشیدی با مجموعهٔ طنز لبخند سوم آغاز کرد و خیلی زود به عرصهٔ کارگردانان تلویزیونی پیوست. او سریال زیر آسمان شهر را ساخت که آغازی برای پخش هر شب سریال در تلویزیون شد. با موفقیت این مجموعه، وی اقدام به ساخت سری دوم و سوم آن نمود. 

غفوریان، سپس در سال ۱۳۸۲ شروع به ساخت یک سریال نود شبی دیگر به نام “ورود ممنوع” کرد که ساخت این مجموعه متوقف شد. پس از آن، وی بیشتر به بازی در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی مشغول شد. در سال ۹۵، در هنگام ساخت سریال همسایه‌ها پس از شکستن پای آرش معیریان، کارگردان سریال، و انصراف او از ادامه کار، غفوریان کارگردانی کار را به عهده گرفت و فیلمبرداری را از اول آغاز نمود.

غفوریان، سال ۱۳۹۴ در جریان مسابقات خنداننده برتر در برنامه خندوانه، توانست به مرحله نهایی راه پیدا کند. او همراه با امیرمهدی ژوله جایگاه اول را از آن خود کرد. غفوریان در ۲۶ مهر ۱۴۰۰، در سر صحنهٔ سریال نیسان آبی دچار سکته قلبی شد. پس از انتقال به بیمارستان، روز بعد تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید