سریال «شب‌های برره»| بازپخش سریالی کمدی و به یاد ماندنی که هرگز از یادها نرفت/ «شب‌های برره» از طریق پلتفرم «تلوبیون» منتشر شد

به نقل از آرتیها «شب‌های برره» به کارگردانی مهران مدیری که جز سریال‌های مممنوعه تلویزیون محسوب می‌شود. حتی اجازه باز پخش از شبکه‌های داخلی را ندارد به شکل کامل در پلتفرم «تلوبیون» در دسترش مخاطبان قرار گرفته است.

پخش سریال «شب‌های برره»

پخش سریال «شب‌های برره»

سریال کمدی «شب‌های برره» به کارگردانی مهران مدیری از جمله سریال‌های ممنوعه تلویزیون است که بعد از پایان پخش اولیه خود دیگر اجازه باز پخش به دست نیاورد. این سریال از محصولات گروه فیلم وسریال شبکه سه است که برای نخستین بار از دوم مهرماه سال ۱۳۸۴ روی آنتن این شبکه رفت. تولید «شب‌های برره» به دلیل ایراداتی که به محتوای آن وارد شد، نیمه کاره باقی ماند و به انتها نرسید. این سریال قرار بود در ۱۲۰ قسمت به سرانجام برسد. اما بعد از پخش قسمت ۹۲ تولید آن متوقف و دیگر ادامه پیدا نکرد.

با توجه به همین مساله «شب‌های برره» بعد از پخش اولیه خود هیچگاه اجازه بازپخش به دست نیاورد. حتی در دهه ۹۰ که شبکه‌های «آی فیلم» و«تماشا» فعالیت خود را به منظور بازپخش سریال‌های قدیمی شروع کردند، این سریال روی آنتن این دو شبکه هم نرفت.

البته شبکه «آی فیلم ۲» که برنامه‌هایش از طریق ماهواره و برای کشورهای فارسی زبان ارسال می‌شود و در داخل قابل دسترس نیست یکبار این سریال را به شکل کامل پخش کرد.

هرچند تلویزیون، آنتن شبکه‌هایش را در اختیار سریال «شب‌های برره» نگذاشته بود. اما این ساخته مهران مدیری را از طریق پلتفرم «تلوبیون» منتشر و در دسترس مخاطبان قرار داده است.

داستان روزنامه‌نگاری به نام «کیانوش استقرار زاده» با بازی سیامک انصاری

خلاصه داستان سریال «شب‌های برره»

قصه این سریال در یک روستای خیالی به نام «برره» می‌گذشت. در سریال‌های «پاورچین» و «نقطه‌چین» نام برره را شنیده بودیم. زمان رويدادهای اين مجموعه پنجاه سال پيش بود. این سریال داستان روزنامه‌نگاری به نام «کیانوش» با بازی سیامک انصاری است. او بعد از چاپ مقاله‌ای علیه حکومت پهلوی به نقطه‌ای دور افتاده به نام «برره» تبعید می‌شود. او در آنجا به شخصیتی به نام «شیر فرهاد» با بازی مهران مدیری آشنا می‌شود و….

همکاری زوج مدیری و پیمان قاسم‎‌‎خانی

همکاری زوج مدیری و پیمان قاسم‎‌‎خانی

همکاری زوج مدیری و قاسم‎‌‎خانی با مجموعه «پاورچین» شروع شد و با «شب‌‎‌‎های برره» به خود اوج رسید. برخی از منتقدان، ریشه همه این موفقیت‌ها را در توانایی پیمان قاسم‌خانی و نویسندگانش می‌دانند. حضور نویسنده‌های خلاقی مثل خشایار الوند، سروش صحت و امیرمهدی ژوله در کنار هم بر روی سطح کیفی سریال اثری مثبت گذاشت. مهم‌ترین کار آن‌ها خلق شخصیت‌های جدیدی بود که هرکدام توانستند، به سریال درخشش کمدی کم‌سابقه‌ای در تمام صحنه‌ها بدهند. جهان داستانی این سریال در کنار شخصیت‌های پرشمارش بسیار شیرین و به یاد ماندنی بود. مدیری برای ساخت «شب‌های برره» زحمت کشید و همین سبب شد تا سریال در دل مردم جای خود را باز کند.

جمع بازیگران محبوبی مانند مهران مدیری، سیامک انصاری، رضا شفیعی‌جم و شقایق دهقان در این سریال نیز حضور داشتند. تاثيرگذاری اين مجموعه به حدی بود که برخی واژه های آنها در ميان مردم به صورت تکيه کلام درآمد. حتی از رفتار و آداب و رسوم آنها به شيوه ای طنز آميز تقليد می‌شد. اين تاثيرگذاری باعث شد تا «شب‌‎‌‎های برره» به يکی از بحث برانگيزترين موضوعات آن روزها تبديل شود. آنچه هنوز «شب‌های برره» را در میان مردم جاودانه کرده، نقد‌ها و شوخی‌های اجتماعی سریال بود.

دیدگاهتان را بنویسید