سفر به (Hawaiian Islands)، جزیره هاوایی مجمع‌الجزایری در اقیانوس آرام است که ایالت ۵۰‌ام آمریکا به حساب می‌آ‌ید

در این مقاله از آرتیها به بخش اول از جزیره هاوایی سفر خواهیم کرد تا از وصفش لذت ببرید. هاوایی یکی از ایالت های تشکیل دهنده «ایالات متحده آمریکا» است. جزیره هاوایی در ۲۱ اوت ۱۹۵۹ پنجاهمین ایالت «ایالات متحده آمریکا» شد. هاوایی مجمع الجزایری آتشفشانی در مرکز اقیانوس آرام است. پایتخت هاوایی «هونولولو» است که در جزیره «اوآهو» واقع شده است. این جزایر در ۳۸۵۷ کیلومتر شرق سانفرانسیسکو و کالیفرنیا، و ۸۵۱۶ کیلومتر از غرب مانیل در فیلیپین قرار دارند. پایتخت هاوایی «هونولولو» است که در جزیره «اوآهو» واقع شده است.

 غذاهای سنتی فرهنگ های متعدد موجود در این جزیره

فرهنگ و غذاهای محلی در جزیره هاوایی

هاوایی تنها ایالت در «ایالات متحده آمریکا» است که همه شهروندان در آن جزو اقلیت های قومی هستند. علاوه بر اهالی بومی هاوایی که از جزایر پلی‌نزی به هاوایی رفته اند، این جزایر گروه ‌هایی از مردم را از سراسر جهان به خود جذب کرده‌اند. از جمله این افراد می توان به قفقازی ‌ها، چینی ‌ها، ژاپنی ‌ها، فیلیپینی ‌ها، اسپانیایی‌ ها، لاتین تبار‌ها و… اشاره کرد. این افراد که برای کار در مزارع میوه های گرمسیری به هاوایی مهاجرت کرده بودند، عملا باعث تلفیق فرهنگی شدند.

بنابر آنچه گفته شد، غذاهای سنتی در هاوایی ترکیبی از غذاهای سنتی فرهنگ های متعدد موجود در این جزیره (چینی، ژاپنی، فیلیپینی، هاوایی و…) می باشد. رستوران ‌هایی که این غذاهای سنتی و قومیتی را ارائه می‌دهند، یکی از بهترین و مقرون ‌به ‌صرفه ترین محل ها برای غذا خوردن در جزیره هاوایی هستند. غذاهای جزیره هاوایی برگرفته از فرهنگ بومی منطقه و مردمی است که به این جزیره مهاجرت کرده اند.

جزایر هاوایی دما در طول سال نسبتاً ثابت است و تنها در فصل زمستان کمی مرطوب تر و در تابستان کمی خشک تر می باشد.

جاذبه‌های گردشگری جزیره هاوایی

آب و هوای مساعد

آب و هوای مساعد یکی از نکات مهمی است که گردشگران هنگام برنامه ریزی برای تعطیلات و انتخاب مقصد سفر به آن توجه بسیاری می کنند. هاوایی یکی از بهترین آب و هوا را در سراسر جهان دارد. در جزایر هاوایی دما در طول سال نسبتاً ثابت است و تنها در فصل زمستان کمی مرطوب تر و در تابستان کمی خشک تر می باشد. بارش باران در طول سال این جزایر را سرسبز و با طراوت نگه می‌دارد. هوا معمولا آفتابی است و هنگامی که بادهای تجاری شروع به وزیدن می کنن، نسیم خنک، یک روز عالی را در جزایر هاوایی خلق می کند.

سواحل شنی سفید، سواحل شنی زرد، سواحل شنی سیاه

سواحل زیبا

هاوایی با بیش از ۷۵۰ مایل خط ساحلی و بیش از ۴۰۰ ساحل نامگذاری شده است. همگی جزو سواحل عمومی هستند. مطمئناً در جزیره هاوایی و سایر جزایر این ایالت، ساحلی که برای شما و خانواده شما عالی باشد را پیدا خواهید کرد. در جزیره هاوایی می توانید رنگ ساحل خود را نیز انتخاب کنید. سواحل شنی سفید، سواحل شنی زرد، سواحل شنی سیاه، سواحل شنی قرمز و حتی یک ساحل شنی شگفت انگیز سبز رنگ!

آتشفشان «Kilauea» در جزیره هاوایی است.

آتشفشان های هاوایی

در کائوآی، بازدیدکنندگان می‌توانند در یک تور هلیکوپتری برای بازدید از دهانه کوه «Waialeale» که یکی از مرطوب‌ترین نقاط روی زمین است، شرکت کنند. در اوآهو، تقریباً همه بازدید کنندگانی که برای اولین بار به این جزیره می روند، از قله کوه دیاموند هد «Diamond Head» دیدن می کنند.

یکی از کارهای محبوب در جزیره مائوئی، رانندگی به سمت قله هالیکالا «Haleakala» برای دیدن طلوع خورشید است. محبوب ترین آتشفشان از نظر بازدیدکنندگان آتشفشان «Kilauea» در جزیره هاوایی است. این آتشفشان از تاریخ ۳ ژانویه سال ۱۹۸۳ میلادی در حالت فوران دائمی بوده است.

 در جزیره هاوایی طیف وسیعی از فعالیت‌ های اقیانوسی وجود دارد.

اقیانوس و فعالیت های آبی در جزیره هاوایی

جایی که هم ساحل وجود دارد و هم آب بالطبع فعالیت و ورزش های آبی نیز وجود خواهد داشت. جزیره هاوایی نیز از این امر مستثنی نیست. در جزیره هاوایی طیف وسیعی از فعالیت‌ های اقیانوسی وجود دارد که می‌توانید در آن شرکت کنید. برای کسانی که می‌خواهند موج سواری کنند، هاوایی برخی از بهترین مکان‌های موج‌ سواری در جهان را به گردشگران ارائه می دهد. اگر از غواصی لذت می برید آبهای شفاف جزیره هاوایی و آبزیان منحصر به فرد آن یکی از بهترین مکان ها برای انجام این فعالیت می باشد. 

در پایان

همه چیز بستگی به انگیزه سفر شما دارد. اگر به هوای سواحل آفتابی و دریای آرام به هاوایی می‌روید، از نیمه اسفندماه تا نیمه مهر (مارس تا سپتامبر) زمان مناسبی برای شما خواهد بود. اما اگر به قصد موج‌سواری‌های هیجان‌انگیز و آب‌وهوایی خنک‌تر و البته بارانی راهی سواحل هاوایی می‌شوید، پاییز و زمستان (اکتبر تا فوریه) زمانی خوبی به حساب می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید