سلین دیون قدرت خوانندگی را از دست داد…

به نقل از آرتیها سلین ماری کلودت دیون (فرانسوی: Céline Marie Claudette Dion‎؛ زادهٔ ۳۰ مارس ۱۹۶۸) خوانندهٔ کانادایی است که از او با عنوان «ملکهٔ بالادهای پاور» یاد شده و بابت آواز ماهرانه و قدرتمندش مورد توجه است توانایی خواندن را از دست داده است.

سلین دیون با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که به بیماری سندرم شخص سفت (Stiff-person syndrome) مبتلا شده است. از هر یک میلیون نفر، تنها یک نفر به این بیماری دچار می‌شود. این خواننده سرشناس کانادایی از لغو بسیاری از کنسرت‌های تور اروپایی خود به دلیل ابتلا به این بیماری که به او اجازه خوانندگی نمی‌دهد، خبر داده است.

سلین دیون در پست اینستاگرامی که روز پنجشنبه آن را منتشر کرد گفت: هرچه بیشتر درباره این شرایط نادر می‌آموزم، بیشتر می‌فهمم دلیل اسپاسم‌هایی که داشتم چه بوده است. متأسفانه این اسپاسم‌ها همه جنبه‌های زندگی من را تحت تأثیر قرار داده است. بعضی وقت‌ها در راه رفتن من اختلال ایجاد می‌کند و نمی‌گذارد آن‌طور که باید از تارهای صوتی‌ام برای خواندن استفاده کنم. سلین دیون می‌گوید مدتی است درگیر وضعیت سلامت خود است و از یک تیم پزشکی حرفه‌ای و حمایت فرزندانش بهره می‌برد.

او می‌گوید: با درمانگر پزشکی ورزشی خود هرروز تمرین می‌کنم تا قدرت و تواناییم را برای اجرای مجدد بیابم. اما باید اعتراف کنم که این کار برای من مثل یک مبارزه است. برنده جایزه گرمی با تاکید بر این‌که خوانندگی تنها کاری است که بلد است و به آن عشق می ورزد، گفت: دلتنگ شما هستم. دلتنگ دیدار شما و روی صحنه رفتن و برای شما اجرا کردن هستم. من همیشه در اجراهایم با تمام وجود ظاهر می‌شدم اما شرایطم اکنون نمی‌گذارد این کار را بکنم. ‌امیدوارم که در مسیر بهبود باشم. تمام تمرکز من روی همین است. او با قدردانی از مخاطبانش که در شبکه‌های اجتماعی از او حمایت می‌کنند، می‌گوید: این برای من خیلی باارزش است. مراقب خودتان باشید. خوب باشید. دوستتان دارم و واقعا امیدوارم به زودی بتوانم شما را ببینم.

جالب است حقایقی از زندگی سلین دیون بدانید:

  • او در دوران نوجوانی همسرش را ملاقات کرد

سلین دیون و رنه آنژلیل، سالها قبل از ازدواج شان، یعنی زمانی که سلین دیون نوجوانی ۱۲ ساله بود، همدیگر را ملاقات کردند. از آنجا که اختلاف سنی آنها ۲۶ سال بود، احساسی در آن زمان میان شان شکل نگرفت اما با گذشت زمان، آن دو به تدریج رابطه رمانتیک خود را آغاز کردند. قبل از این که رابطه سلین با رنه علنی شود، آنها ۵ سال به طور پنهانی با هم ارتباط داشتند. هوادارانش زمانی متوجه این رابطه پنهانی شدند که سلین داخل دفترچه یکی از آلبوم هایش به عشق زندگی اش اعتراف کرد. او بعدها گفت که به خاطر عکس العمل های منفی مردم بود که جرات علنی کردن رابطه اش را نداشت. اما در نهایت، با این که می دانست حرف های ناراحت کننده ای را در مورد اختلاف سنی شان خواهد شنید، به عشق شان اعتراف کرد. برای این دو عاشق، سن تنها یک عدد بود و آنچه اهمیت داشت تنها احساس قلبی شان بود.

  • خانواده سلین دیون با خوانندگی او موافق نبودند

آنچه سلین دیون را تبدیل به یک ستاره کرد، جدا از توانایی هایش، حمایت های همسرش بود. در حقیقت خانواده سلین موافق با حرفه خوانندگی او نبودند و این رنه بود که تصمیم درست را گرفت و تمام تلاشش را برای ستاره شدن سلین به کار بست. او آنقدر این کار را با مهارت انجام داد که سلین نه تنها در زمان حیات همسرش، بلکه پس از مرگ او نیز همچنان یک ستاره ماند و درخشید.

  • او از آهنگ تایتانیک خود نفرت دارد

فیلم «تایتانیک» یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های تاریخ سینماست. نه تنها خود فیلم، بلکه آهنگ « My Heart Will Go On» که سلین دیون آن را خوانده نیز هیچوقت فراموش نمی شود. اما چیزی که عجیب است احساس خود این خواننده به آهنگ اش می باشد. سلین آنقدر از این آهنگ نفرت داشت که حاضر به ضبط آن نبود. در واقع همسرش بود که او را به خواندن این آهنگ تشویق کرد. مطمئنا پس از تاثیری که این آهنگ بر مردم گذاشت، نظر خود او نیز تغییر کرده است.

  • صدای او در اولین تور آمریکایش، گرفت

بی شک سلین دیون حنجره فوق العاده ای دارد اما این بدین معنی نیست که او همیشه توانایی خواندنی بی عیب و نقص را داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که او اولین تور خود را در آمریکا برگزار کرده بود، درست در وسط کنسرت ناگهان صدایش گرفت به طوری که قادر به ادامه نبود و اجرایش را همان جا متوقف کرد. علت این مشکل، التهاب تارهای صوتی او به دلیل استفاده بیش از حد از حنجره اش بود. اگر چه او بسیاری از مردم را از خودش ناامید کرد اما چاره دیگری نداشت. پس از آنکه مشکل اش برطرف شد، بار دیگر روی صحنه آمد و این بار با احتیاط بیشتری به خوانندگی پرداخت.

  • او می تواند به ۵ زبان بخواند

ما به توانایی های سلین دیون شکی نداریم اما آیا می دانستید که او قادر به خواندن به ۵ زبان زنده دنیاست؟ او می تواند به زبان انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی، ژاپنی و آلمانی بخواند! در واقع او با این توانایی خود می تواند دل میلیون نفر را در نقاط مختلف جهان به دست آورد. زبان اصلی او فرانسه است اما طبیعی است که او انگلیسی را نیز مانند زبان مادری اش یاد بگیرد اما در مورد زبان های دیگر چه بگوییم؟

  • ارزش خالص دارایی او ۶۳۰ میلیون دلار است

سلین دیون در حال حاضر یکی از ثروتمندترین زنان جهان است. ارزش خالص او حدود ۶۳۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. با وجود سخت کوشی و مهارت هایی که او دارد، طبیعی است که بتواند پس از سالها تلاش خودش را به چنین جایگاهی برساند.

  • او دو روز پس از مرگ همسرش، برادرش را از دست داد

اوایل سال ۲۰۱۶، به بدترین شکل ممکن برای سلین دیون گذشت، از این رو که او همسر و دو روز بعد برادرش را از دست داد. اگر چه او در شرایط وحشتناکی به سر می برد اما به کمک خانواده، دوستان و هوادارانش توانست بار دیگر امید به زندگی خود را به دست آورد. برادر او نیز در زمان مرگش ۵۹ سال داشت که به علت سرطان جان خود را از دست داد. سلین دیون تمام کنسرت های ماه ژانویه ۲۰۱۶ خو را کنسل کرد تا بتواند به شرایط طبیعی قبلش باز گردد.

در پایان

سلین دیون دوران سختی را به دلیل بیماری اش می گذراند و تمام کنسرت هایش را هم لغو کرده است. بنا بر توضیح موسسه ملی اختلال‌های عصبی و سکته مغزی، سندرم شخص سفت یک سندرم پیشرونده نادر است که سیستم عصبی، بویژه مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار می‌دهد. عوارض آن ممکن است شامل سفتی شدید عضله‌ها، انقباض‌های سفت و دردناک در تنه و قسمت‌های دیگر بدن باشد و توانایی حرکت را به شدت مختل سازد. برخی از درمان‌ها ممکن است علائم این بیماری را بهبود بخشند اما آن را بطور کامل درمان نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید