شمع‌ تراپی، یک روش درمان طبیعی (خلاصی از بیماری های روحی و جسمی) است که قدمت آن به صدها و شاید هزاران سال پیش باز گردد

در این مطلب از آرتیها به سراغ بخش اول از شمع‌ تراپی روشی برای پاکسازی ذهن خواهیم رفت. شاید شما هم نام شمع‌ تراپی را شنیده باشید و از خود بپرسید که در مورد چیست؟ چگونه می توان این کار را انجام داد؟ فواید انجام این کار چیست و بسیاری از سوالات دیگر. در پاسخ به این سوالات باید گفت که، این روش در واقع به عنوان یک روش درمان طبیعی است که قدمت آن به صدها و شاید هزاران سال پیش باز گردد.

دلیل استفاده از شمع‌ها در این روش درمانی این است که چهار عنصر آب و خاک و آتش و هوا در درون آنها وجود دارد.

با این روش می توان ذهن و بدن و روح را هماهنگ و همگام نمود که نتیجه آن خلاصی از بیماری‌های روحی و جسمی است. این روش درمانی در آیین ها و ادیان مختلف به روش های مختلفی انجام می‌شود اما به صورت کلی، از نور و رایحه شمع برای انجام این کار استفاده می‌شود.

امروزه نیز این روش به عنوان یک روش درمانی طبیعی شناخته شده است. دلیل استفاده از شمع‌ها در این روش درمانی این است که چهار عنصر آب و خاک و آتش و هوا در درون آنها وجود دارد. به همین دلیل انرژی زیادی در آنها نهفته است. با روشن کردن شمع‌ها و با کمک نور و گرمایی که دارند، می توان یک فضای مثبت و عاری از هرگونه انرژی منفی ایجاد نمود.

انرژی درمانی با شمع چگونه انجام می‌شود؟

انرژی درمانی با شمع چگونه انجام می‌شود؟

مراحل این تکنیک عبارتند از:

  • مکانی آرام و خلوت را انتخاب کنید که در آنجا احساس راحتی دارید.
  • شمعی را روشن کرده و آن را بالا بیاورید (تا ارتفاع سینه یا دورتر) و به شعله شمع نگاه کرده و متمرکز شوید.
  • نفس عمیق بکشید و همچنان به شعله شمع خیره باشید.
  • پس از چند ثانیه که احساس آرامش کردید، حالا نوبت به تصویرسازی است. آنچه را که دوست دارید مجسم کنید.
  • برای جذب بیشتر انرژی می‌توانید از شمع‌های رنگی هم استفاده کنید.
مزایای انرژی درمانی با شمع

مزایای انرژی درمانی با شمع

۱- شمع تراپی برای رفع سنگینی

گاهی هرچقدر هم تلاش می‌کنید به بن‌بست می‌رسید و پیشرفتی حاصل نمی‌شود. در چنین مواردی می‌توان از شمع تراپی برای رفع سنگینی و بستگی کمک گرفت. چهل روز شمع روشن کنید. اجازه بدهید شمع تا انتها خودش بسوزد تا خاموش شود.

۲- شمع تراپی برای جذب ثروت

شمع تراپی برای جذب ثروت به این معنا نیست که با خیره‌شدن به شمع، ثروت از درودیوار برایتان می‌ریزد. بلکه به کمک انرژی شمع می‌توانید تفکرات منفی و حس ناتوانی را از خود دور کنید. به‌مرور زمان روحیه تقویت شده و سطح انرژی بالاتر می‌رود تا جایی که هیچ نیروی مخالفی نمی‌تواند در مقابل انگیزه موفقیت و ثروت فرد بایستد.

شمع تراپی

۳- شمع تراپی ازدواج

یکی از روش‌های دعاکردن، شمع تراپی ازدواج است که در ادیان مذهبی زیاد دیده می‌شود. انرژی درمانی با شمع باعث می‌شود که میزان انرژی فرد افزایش یافته و انرژی مثبت از کائنات دریافت کند. نکته‌ای که شمع تراپی ازدواج از آن بهره می‌برد تا روحیه و انرژی درونی را بالا ببرد. درنهایت فرد ارتباط نزدیک‌تری با خداوند گرفته و مورد لطف و عنایت خداوند قرار خواهد گرفت. البته لازم به ذکر است که این باور پشتوانه علمی ندارد.

۴- شمع تراپی برای بازگشت معشوق

در روش شمع تراپی برای بازگشت معشوق، انرژی و روحیه خود را بالا می‌برید تا درمقابل خواست خداوند تسلیم شوید که هرآنچه صلاح است اتفاق بیفتد. برای بازگشت معشوق هر روز شمع درمانی کنید. این روش به مرور زمان باعث تقویت انرژی درونی‌تان می‌شود. البته این باور پشتوانه علمی نداشته و نمی‌توان به آن اتکا کرد.

زمانی که شمعی روشن می کنید، در واقع انرژی‌های منفی را از فضا دور می کنید.

آیا شمع تراپی حقیقت دارد؟

زمانی که شمعی روشن می کنید، در واقع انرژی‌های منفی را از فضا دور می کنید. کار سختی نیست و به راحتی می توانید در خانه نیز این روش را امتحان کنید یعنی نیازی به تخصص خاصی ندارد و با تمرین می توانید به تمرکز برسید.

توجه داشته باشید اگر از این روش می خواهید برای درمان بیماری استفاده کنید، باید به سراغ مراکز درمان طب سنتی بروید. این روش درمانی ممکن است برای بعضی از اشخاص مناسب نباشد از جمله بیماران مبتلا به فشار خون، آسم، صرع، اگزما، پسوریازی و  افرادی که آلرژی دارند و به برخی از رایحه ها، حساسیت نشان می دهند. اگر این موارد را در نظر داشته باشید، می توان گفت این روش درمانی، جهت همانگی روح و جسم گزینه عالی است و یک روش درمانی طبیعی به شمار می رود.

در مطالب بعدی بیشتر در مورد این انرزی درمانی بسیار مفید خواهیم گفت.

دیدگاهتان را بنویسید