شگفتی‌ و خلاقیت‌های دست ساخت طبیعت

آرتیها امروز شما را به رویایی ترین مناطقی که تا به حال ندیده اید میبرد پس با ما همراه باشید. وقتی ۱۹۳ کشور بسیار متفاوت وجود دارد، محدود کردن لیستی از رویایی ترین مکان های دنیا تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. هر کشور چیزی منحصر به فرد و کاملا خیره کننده برای ارائه دارد، از معماری جذاب و مناظر رنگارنگ گرفته تا تاریخ‌های پیچیده و سنت‌های چند صد ساله. برای تهیه فهرست زیباترین مناطق جهان، ما بر مکان‌هایی تمرکز کردیم که طیف چشمگیر شگفتی‌های طبیعی را همراه با خلاقیت‌های دست‌ساخته و شهرهایی به‌اندازه محیط‌زیستشان پر جنب‌و‌جوشان ترکیب کرده‌اند و یک مکان خارق‌العاده خلق کردند. از کوه‌های سر به فلک کشیده تا ساحل، این‌ها زیباترین کشورهای جهان هستند که در طول زندگی خود باید از آن‌ها دیدن کنید.

۱-خیابان بائوباب- ماداگاسکار

جزیره ماداگاسکار چهارمین جزیره‌ی بزرگ دنیا، یکی از زیباترین مکان های جهان است که در اقیانوس هند و نزدیک به سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار دارد. از پروانه‌های غول‌پیکر و لمورهای چشم اشکی که بگذریم، قدم زدن در خیابان رویایی و دیدنی احاطه شده با درختان بائوباب در این جزیره خالی از لطف نیست.

درختان بائوباب را شاید اولین بار در کتاب شازده کوچولو دیده باشید. این درختان افسانه‌ای و شگفت‌انگیز که «آدانسونیا» نیز نامیده می‌شوند با تنه استوانه‌ای بلندتر از ۱۸ متر، دارای میوه‌های خوراکی نسبتا بزرگ با پوسته سخت هستند که از نظر بومیان یک غذای مغذی و کامل محسوب می‌شود.

۲-پارک ملی ژانگی دانکسیا- چین

کوهستان رنگین‌گمانی چین، طی ۲۰ میلیون سال از ماسه‌سنگ و ذخایر معدنی شکل گرفته و امروزه به عنوان یک پدیده جالب زمین‌شناسی مورد مطالعه محققان و بازدید گردشگران قرار دارد.

بین ژوئن تا ستامبر بهترین زمان سفر به کوهستان رنگارنگ زانگی دانکسیا برای دیدن زیباترین ترکیب رنگ طبیعت است. البته برای داشتن دید ۳۶۰ درجه در این مکان، لازم است مسیر پیاده‌راه چوبی مشخص شده را در پیش بگیرید و از ۶۶۶ پله بالا بروید. تردید به خود راه ندهید، تابلوی نقاشی که پیش رویتان خواهید دید، ارزش آن پله‌نوردی طولانی را خواهد داشت.

۳-جزیره زاکینتوس- یونان

یکی از زیباترین مکان های جهان و سواحل اروپا، ساحل بکر  جزیره زاکینتوس در دریای یونان است. ساحلی که با صخره‌های آهکی محصور شده و تنها راه دسترسی به آنها از طریق آب است. ساحل کشتی شکسته «ناواجیو» که بقایای کشتی رها شده قاچاقچیان را در خود جای داده است، غارهای آبی و آبهای درخشان اطراف این جزیره، مقصد تفریحات آبی یونانیان و گردشگران سراسر دنیا است.

۴-سوکوترا- یمن

عجیب‌ترین درختان را با شکل‌هایی به شکل قارچ، پای فیل، بدن انسان و … در مجمع‌الجزایر سوکوترا یا به قول بومیان «سقطرا» می‌توانید ببینید. این جزایر که متعلق به کشور یمن هستند و در فهرست میراث جهانی ثبت شده‌اند، در شرق اقیانوس هند، جایی میان آسیا و آفریقا قرار دارند. اگر گذارتان به این جزایر افتاد بازدید از درخت خون اژدها را فراموش نکنید چون هیچ کجای دیگر از دنیا نمونه‌ی آن را نخواهید یافت. درختی که اگر تنه آن خراش یابد، مایع قرمز و غلیظی از آن خارج می‌شود.

۵هالشتات (اتریش)، زیباترین روستای دنیا

هالشتات (Hallstatt)، دهکده‌ای زیبا در اتریش که بین دو دریاچه قرار گرفته و توسط کوه‌های آلپ اتریش احاطه شده و یکی از زیباترین و رویایی ترین مکان های دنیا است. این دهکده کوچک افسانه‌ای با کلبه‌های چوبی سنتی، معماری سبک باروک و مسیرهای سنگفرش، بازدیدکنندگان از سراسر جهان را مجذوب خود می‌کند.. ب

۶-آلبروبلو در ایتالیا (Alberobello)

روستایی با خانه های از جنس سنگ آهک سفید و سقف های مخروطی یکی از دیدنی های ایتالیا است که به خاطر معماری خاصش در دنیا به نام و شهره شده است. این سبک معماری خاص مربوط به قرن چهاردهم در ایتالیا با الهام از کندوی زنبور عسل ساخته شده است و ترولو نامیده می­شود. با سپری کردن روزی آرام و دلچسب در این دهکده زیبا نام این روستای کوچک را در دفتر خاطرات تان ثبت کنید  و عکس های یادگاری زیادی بگیرید.

۷-ساحل شیشه‌ای مکریچر کالیفرنیا ( Mackerricher )

باور کردنش سخت است که انبوه کریستال های صیقل خورده این ساحل، نتیجه ریختن زباله ها در دریا باشد. این ساحل شیشه ای که در پارک ایالتی کالیفرنیا قرار دارد به لطف شیشه هایی که توسط امواج دریا صیقل خورده اند و گرد و بی زاویه شده اند تبدیل به یکی از زیباترین مناطق جهان شده است. درخشش تکه های شیشه زیر نور خورشید، این ساحل شیشه ای را مقصد بسیاری از گردشگران و توریست ها کرده است.

۸-آبشار نیاگارا آمریکا (Niagara Falls)

امکان ندارد نام آبشار نیاگارا گوشتان نرسیده باشد. نیاگارا نام قدرتمندترین، باشکوه ترین و خروشان ترین آبشار قاره آمریکای شمالی است که از زیباترین مناطق جهان به شمار می رود. این آبشار عظیم از سه آبشار کوچک تشکیل شده است. سرعت جریان آب این آبشارهای زیبا شش میلیون متر مکعب بر دقیقه است که جوش و خروشی عجیب به این آبشار منحصر به فرد در مرز بین کانادا و آمریکا داده است.

یکی از این سه آبشار از ارتفاع ۱۶۷ فوتی سرازیر می­شود، آبشار دیگر بریرال ویل نام دارد که از ارتفاعی ۱۸۱ فوتی نمایی خارق العاده از دستان چیره دست نقاش هستی را به نمایش می گذرد. آبشار سوم که نعل اسب نام دارد، قطرات آب این آبشار سقوط آزاد از ارتفاع ۱۵۸ فوت را تجربه می کنند. آبشار نیاگارا با ۱۷ مایل طول به سمت شمال کشیده شده است که زیبایی حیرت انگیز آن هر بیننده ای را شگفت زده می­کند.

در پایان

از نسیم‌های اقیانوس و قله کوه‌ها گرفته تا خرابه‌های شهرهای باستانی و جنگل‌های انبوه، هر مکان زیبایی منحصر به فرد خود را دارد که آن را از بقیه متمایز می‌کند. با این حال برخی از رویایی ترین مکان های دنیا هستند که نظیر آن‌ها در کمتر جای دیگر پیدا می‌شود و با خواندن این مقاله از وجود آن‌ها مطلع شدید.

دیدگاهتان را بنویسید