طراحی دکوراسیون بالکن با ایده های متفاوت و مدرن

ایده هایی زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی بالکن وجود دارد که امروز در آرتیها به آنها می پردازیم. شما می توانید فضای بالکن و یا تراس خانه خود را به کاربردی خاص نظیر مطالعه و غذاخوردن و گل آرایی و یا باغبانی و … اختصاص دهید پس از مشخص کردن کاربرد بالکن می توانید دکوراسیون داخلی آن را با توجه به سلیقه شخصی و نیاز تان طراحی کنید.

چه ایده ای برای تزیین بالکن خود دارید؟ زمانی که هوا کمی رو به گرمی می رود، نیاز به هوای تازه و گذراندن تایم بیش تر در فضای آزاد برای بسیاری اهمیت بیش تری پیدا می کند. داشتن فضایی دلبازتر، نورگیر و داشتن یک حیاط خلوت در یک فضای آپارتمانی می تواند بهترین گزینه برای افراد باشد.
خصوصا که در عصر حاضر دیگر خبری از خانه های ویلایی و حیاط های بزرگ نیست و اکثر افراد در چاردیواری آپارتمان های کوچک از نور طبیعی و هوای آزاد محروم مانده اند. به همین دلیل در این جا می خواهیم ایده هایی برای تزیین بالکن را برای شما ارائه دهیم تا با استفاده از این ایده ها، فضای بالکن های خود را بسیار زیباتر و هیجان انگیزتر کنید. به این ترتیب می توان به یک حیات خلوت کوچک و دلباز در خانه دست یافت و لحظاتی پر انرژی را در این فضاهای جذاب گذراند. انواع ایده تزیین بالکن می توانند شیک، عاشقانه، دراماتیک و مدرن باشند و برای کسانی که به دنبال تغییری اساسی در بالکن های خود هستند، بسیار الهام بخش باشند. در ادامه با هم چندین ایده برتر دیزاین و چیدمان بالکن را بررسی می کنیم :

۱- تزیین بالکن با گل طبیعی :

اولین ایده تزیین بالکن مربوط به استفاده از شکوفه ها و گل های رنگی در بالکن هستند. می توان از گلدان هایی که به دیوار وصل می شوند و از آن ها شکوفه هایی رنگی آویزان است، در بالکن استفاده کرد. این گل های زیبا فضایی بسیار دوستانه و پر انرژی را ایجاد خواهند کرد. استفاده از آن ها آسان است و نمای دور و بیرون از خانه این شکوفه ای رنگارنگ، می تواند نه تنها زندگی را به فضای خانه و بالکن، بلکه به کل ساختمان اضافه کند. این گل ها می توانند کل محله را زیباتر نشان دهند. استفاده از گل های رنگی، یکی از ساده ترین ایده های تزیین بالکن است. برای مثال می توان از گل کاغذی در بالکن استفاده کرد.
علاوه بر این می توان از گل های گلدانی مخصوص حیاط نیز برای تزیین بالکن استفاده کرد.

۲- بالکن را مانند اتاق نشیمن دکور کنید :

استفاده از یک ایده تزیین بالکن مانند این مورد می تواند بالکن مورد نظر را به فضایی تبدیل کند که مطمئن شوید این همان مکانی است که می خواهید زمان های زیادی را در آن جا سپری کنید. البته قطعا اجرای چنین ایده های برای تزیین بالکن به فضای لازم هم نیاز دارد و نمی توان آن را در هر بالکنی اجرا کرد. در نتیجه برای این که فضای بالکن را به نحوی دکور کنید که ساختار و فضای اتاق نشیمن را تداعی کند، باید از یک صندلی یا مبل راحتی، یک میز قهوه خوری، چند وسیله روشنایی به همراه چند شمع و چند عدد پتو و بالشت استفاده کنید. از آن جایی که این بخش یک فضای بیرونی است، وسایل و قطعاتی که مناسب فضای بیرونی باشند، پارچه های درجه یک و مقاوم در برابر آب و هوای بیرون و مواردی از این دست بهترین گزینه ها برای اجرای این ایده تزیین بالکن خواهند بود.

۳- بالکن را به فضاهای مجزایی تقسیم کنید :

این ایده تزیین بالکن نیز برای مواردی است که بالکن مورد نظر فضای مورد نیاز کافی را دارد. در این نتیجه باید این فضا را به دو قسمت مجزا برای عملکرد های متفاوت تقسیم کرد تا به این ترتیب کارایی فضای بالکن را دو برابر کنید. برای مثال در این ایده تزیین بالکن، یک فضای بزرگ در دسترس است که به صورت L طراحی شده است. به این ترتیب هم یک فضای مجزا مانند اتاق نشیمن در بالکن وجود دارد که منظره ای مشرف به شهر و فضای باز دارد. هم این که دارای یک فضای جداگانه برای صرف غذا در فضای باز بالکن است. استفاده از گل های گلدانی مخصوص حیاط هم می تواند فضای شیک تر و صمیمانه تری را ایجاد کند.

۴- استفاده از دکور های آینه ای :

ایده دیگری که به عنوان ایده تزیین بالکن به شما پیشنهاد می کنیم، استفاده از دکوری از آینه های ایمن روی دیوار بالکن به جای آثار هنری دیواری متداول است. استفاده از آینه ها به جای موارد دیگر نه تنها نمای زیبایی را ایجاد می کند، بلکه موجب بیش تر دیده شدن فضا، بزرگ تر و دلبازتر شدن فضای بالکن نیز خواهند شد. آینه هایی که به دیوار بالکن وصل شده اند نمای منظره رو به رو را نمایش می دهند و به این ترتیب هر دو ردیف چیدمان صندلی در بالکن، از دیدن منظره بهره مند خواهد بود. استفاده از کفپوش برای بالکن هم می تواند ترکیب این فضا را جذاب تر کند.

۵- درب های شیشه ای را برای بالکن انتخاب کنید :

ایده تزیین بالکن بعدی به انتخاب درب ها مربوط می شود. بهتر است از درب های شیشه ای سرتاسری با چارچوب های فولادی و نمای کرومیک استفاده کنید تا فضای بالکن مورد نظر را با فضای داخلی خانه ادغام کنید. این کار می تواند دکور بالکن را به یک طراحی مینیمالیستی منتهی کند. به این ترتیب حتی اگر داخل اتاق هم باشید درست مانند این است که از در بالکن هستید و از فضای بیرون لذت می برید. این ایده هم می تواند تاثیر زیادی روی بزرگ تر دیده شدن فضای بالکن مورد نظر داشته باشد. خصوصا برای تزیین بالکن کوچک می توان از این ایده الهام گرفت.

۶- با کم ترین جزئیات بیش ترین حرف را برای گفتن داشته باشید :

همیشه لازم نیست ایده تزیین بالکن بسیار خاص و هزینه بر باشد. گاهی اوقات می توان با ساده ترین وسایل و جزئیات و استفاده از وسایلی مقرون به صرفه به زیباترین و شیک ترین تزیین تراس کوچک دست یافت.
در آموزش دکوراسیون داخلی هم به شدت روی استفاده از ابزار های ساده و مقرون به صرفه برای چیدمان و دکوراسیون فضاهای مختلف، مانند دکوراسیون اتاق خواب کوچک تاکید می شود. تنها با قرار دادن دو صندلی قدیمی در بالکن خانه و قرار دادن دو بالشتک روی نشیمن آن ها، می توان در فضای بالکن مورد نظر یک مکان عالی برای نشستن و وقت گذراندن ایجاد کرد. این ایده و چندین ایده ساده و مقرون به صرفه مشابه می تواند برای تزیین بالکن کوچک به کار گرفته شود.

۷- در دکوراسیون خود حس حریم خصوصی را ایجاد کنید :

در طراحی و چیدمان بالکن نباید اجازه دهید فضاهای مشترک غرایز و خلاقیت طراح را خنثی کند. این مورد خصوصا برای مواردی مهم است که فضای بالکن مورد نظر به صورت مشترک با همسایه است. در نتیجه باید با استفاده از یک سری وسایل و تقسیم و جداسازی فضاها، توهم حریم خصوصی را ایجاد کرد. این ایده تزیین بالکن می تواند فضایی چشم گیر برای نشیمن خانگی ایجاد کند. می توان به جای مبل و صندلی، از یک نیمکت باریک و کشیده چوبی استفاده کرد. روی این نیمکت را با یک کوسن، بالشت و پتو دیزاین کنید تا به همان اندازه راحت و نرم شود. استفاده از وسایل کوچک و گل و گیاهان فراوان هم می تواند این دیزاین جذاب را کامل کند.

۸- آن را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید :

در این ایده تزیین بالکن، می توان از نمای جذاب و منظره زیبای بالکن، به عنوان یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد. برای دکوراسیون اتاق دخترانه، دکوراسیون اتاق خواب کوچک و بزرگ این ایده کارایی فوق العاده ای خواهد داشت. برای این کار در چیدمان اتاق خواب، باید سر تخت خواب را رو به نمای بالکن قرار داد. به این ترتیب می توان از منظره ای با ارزش یک کارت پستال لذت برد. اگر فضای بالکن باریک و محدود است، نباید آن را با مبلمان و دکوراسیونی که دید را مسدود می کند، تزیین کرد. با این کار دید پنجره را کم می کنید. هر چه فضای بالکنی که در یک اتاق خواب است خلوت تر باشد، ساختار و تزیین این فضا دراماتیک تر خواهد بود.

۹- یک تاب در بالکن نصب کنید :

این تاب های چوبی تنها برای ایوان های بزرگ طراحی نشده اند. اگر فضای بالکن مورد نظر این امکان را به شما می دهد، یک تاب را در آن جا نصب کنید تا از آن برای استراحت و لذت بردن از منظره رو به رو در اوقات فراغت استفاده کنید. برای زیبایی و راحتی بیش تر می توان از کوسن ها و بالشتک های رنگی نیز روی آن استفاده کرد. این ایده تزیین بالکن را می توان برای بالکن هایی که به اتاق خواب باز می شوند، مانند دکوراسیون اتاق دخترانه استفاده کرد.

۱۰- از مزیت های یک چشم انداز و ویوی عالی استفاده کنید :

اگر بالکن شما به اندازه کافی بزرگ است و فضای زیادی دارد، آن را به یک اتاق غذاخوری بیرونی تبدیل کنید. می توان به جای چیدمان چند مبلمان، فضای بالکن را به یک مکان غذاخوری معمولی تبدیل کرد تا وعده های عصرانه و صبحانه در این مکان صرف شود. می توان از ایده های دکوراسیون مینیمالی برای بالکن مورد نظر استفاده کرد. در ایده تزیین بالکن بالا، از منظره و چشم انداز بی نظیر طبیعی برای تمرکز بیش تر روی فضای اطراف استفاده شده و دکوراسیون این بالکن را منحصر به فرد کرده است.

۱۱- از مبلمان روشن و مبلمانی که فضای کمی در بر می گیرند در بالکن استفاده کنید :

در ایده تزیین بالکن دیگری که در این جا پیشنهاد می کنیم، روی استفاده از مبل های روشن و پاف به جای میز های چوبی قهوه خوری تاکید می شود. به این ترتیب یک فضای بسیار راحت تر برای استراحت کردن و لم دادن در بالکن به دست خواهد آمد.

۱۳- طراحی یک ناهارخوری در بالکن :

اگر از بالکن خود به عنوان یک اتاق ناهارخوری در فضای باز استفاده می کنید، سایه ای در آن جا به وجود آورده و سبک خاصی را اجرا نمایید. با یک سایبان هیجان انگیز با نوارهای زرد و روشن یک لبه شاد را اضافه کنید. می توان رنگ بندی اولیه را با تم رنگ های اصلی انجام دادیم و با قرار دادن یک ظرف آبی رنگ و گلدان قرمز روی میز، این میز ناهارخوری را برجسته تر و قابل توجه تر نشان دادیم. با این ایده تزیین بالکن می توان یک مکان فوق العاده برای روز های گرم تابستانی به وجود آورد.

۱۴- اولین تاثیر بزرگ را در تزیین بالکن به جا بگذارید :

شاید همیشه باور افراد بر این است که راهروی ورودی اولین چیزی است که می تواند تاثیر اولیه را روی بازدیدکننده ها بگذارد و توجه آن ها را به خود جلب کند. نه تا وقتی که شما یک میز کنسول کوچک را برای تزیین فضای بیرونی تان در بالکن قرار دهید. مهمانان شما از همان بدو ورود و حتی پیش از این که وارد خانه شوند، این نمای بیرونی منحصر به فرد بالکن را می بینند و در همان لحظه نخست، تحت تاثیر این دکوراسیون بی نظیر قرار خواهند گرفت. آن ها آماده اند تا هر چه سریع تر این فضای دلچسب و دنج را از نزدیک ببینند. بنابراین یک ایده تزیین بالکن، تاثیر گذاری اولیه روی بازدیدکنندگان است.

۱۵- تعدادی شمع در بالکن روشن کنید :

در ایده تزیین بالکن بعدی، توصیه بر روشن کردن چند شمع بزرگ در بالکن است تا به این ترتیب فضایی رومانتیک تر و عاشقانه تر ایجاد کنید. فقط مطمئن شوید که آن ها را زیاد نزدیک به لبه های بالکن قرار نمی دهید. سپس برای ایجاد یک طراحی راحت و دنج به سبک بوهمی، یک صندلی در گوشه بالکن بگذارید. این ایده جذاب را می توان برای تزیین بالکن کوچک یا تزیین بالکن در دکوراسیون اتاق دخترانه پیاده کرد.

۱۶- یک باغچه کوچک در بالکن تان ایجاد کنید :

اگر به همان اندازه که به آشپزی کردن علاقه دارید به داشتن یک باغچه شخصی هم علاقه دارید، می توانید یک باغچه کوچک را در بالکن تان ایجاد کرده و گیاهان و سبزی های مورد نیازتان را در آن بکارید. می توان کف بالکن را با چمن مصنوعی برای بالکن پوشاند. خوبی این ایده تزیین بالکن این است که هم یک چیز کاربردی و ارزشمند را برای تان به وجود می آورد و هم این که دیگر نیازی نیست برای تزیین بالکن کوچک خود هزینه های زیادی را صرف کنید. گیاهان خود به تنهایی حرف های زیادی برای گفتن دارند. همان طور که اصول آموزش طراحی دکوراسیون داخلی نیز همیشه روی کارکرد و تاثیر گیاهان در طراحی و دکوراسیون تاکید می شود.

نکته ای مهم در خصوص رنگ هایی است که برای دیزاین و طراحی بالکن استفاده می کنید :

در انتخاب این رنگ ها باید به شدت دقیق بود و انتخابی هوشمندانه داشت.
برای این منظور در ایده تزیین بالکن به شما پیشنهاد می شود که حتما تا جای ممکن رنگ های ملایم و خنثی را برای رنگ آمیزی نرده ها انتخاب کنید.

به این ترتیب رنگ های تیز و قوی بالکن مانعی برای ترکیب شدن این فضا با محیط و مناظر طبیعی اطراف نخواهند شد.
رنگ های پاستلی ملایم و رنگ های نرم و خنثی می توانند انتخاب شوند.
در آموزش طراحی دکوراسیون داخلی روی نحوه استفاده از رنگ ها و کاربرد و تاثیری که دارند کاملا توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید