طراحی دکوراسیون داخلی و دیزاین کافی شاپ

درآرتیها قصد داریم در مورد کافی شاپ ها و چیدمان کافی شاپ و نکات مهم آن صحبت کنیم. کافی شاپ ها فضاهای دل انگیزی برای گذراندن ساعت های خوش زندگی است و چیدمان کافی شاپ به عنوان بخش مهمی از راه اندازی این کسب و کار اهمیت زیادی دارد. داشتن یک فضای مناسب برای ارائه غذاها و دسرهای شیک و خوشمزه مستلزم باعث می شود مخاطبین احساس کنند به آنها توجه بیشتری شده است زیرا در این فضاها اصول اولیه برای طراحی دکوراسیون داخلی و دیزاین محیط راحتی و آسودگی خاطر مشتری است.

کافی شاپ فضاهایی هستند که همواره مورد توجه عموم افراد به ویژه جوان تر ها قرار می گیرند شما هر زمان که احساس نیاز کردید می توانید سری به این فضاها بزنید و ساعتی را به دور از دغدغه ها و مشکلات زندگی در کافی شاپ بگذرانید. امروزه شیوه های جالب و غافلگیرکننده ای برای طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ به کار می رود که مشتریان را به سمت خود جذب می نماید.

نکات زیادی برای جلب توجه مشتریان کافه وجود دارد ولی اگر کمی دقت کنیم یکی از مهم ترین این نکات چیدمان داخلی کافه می‌باشد. در واقع این چیدمان می‌تواند در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی شود. اما باید این چیدمان در مسیری باشد که با فضای کافه و محصولات آن هماهنگی داشته باشد. امروزه با توجه به عوامل مختلفی که در جامعه وجود دارد. یکی از مکان‌های مناسب برای جوانان جهت سپری کردن اوقات بیکاری خود، کافه می‌باشد. به همین جهت تعداد زیادی کافه در اغلب شهر‌ها ساخته شده. که هر کدام دکوراسیون خود را به نحوی چیده‌اند. که برای مشتریان به ویژه جوانان جذاب و جالب توجه باشد.

در ادامه می‌توانید با موارد متنوع موثر در چیدمان صحیح فضای داخلی کافه بیشتر آشنا شوید.

در واقع وقتی شما قصد دارید چیدمان داخلی کافه خود را به نحوی طراحی کنید. که موجب جلب رضایت مشتری‌ها شود. باید بر اساس نظرات و علایق مشتری‌های خود حرکت کنید. به همین منظور در اولین مرحله شما باید منطقه‌ای را که کافه شما در آن قرار دارد. به خوبی آنالیز کرده و در مورد میزان درآمد، سن، نوع کسب و کار و سایر ویژگی‌های مشابه آن‌ها اطلاعاتی را کسب کنید.

سپس باید سعی کنید این ویژگی‌ها را با هم مقایسه کرده. و به یک نتیجه مطلوب در مورد ایده مشتریان خود دست پیدا کنید. البته جالب است بدانید که هر چه کافه شما در منطقه‌ای باشد.که جوانان در آن رفت و آمد دارند، باید متناسب با سلیقه آن‌ها فضای داخلی کافه را جذاب تر و کاملا بروز طراحی کنید.

شما حتی می‌توانید با توجه به میزان رفت و آمدی که مشتریان به کافه شما دارند. سلیقه و میزان رضایت آن‌ها را در مورد طراحی فضای داخلی کافه خود متوجه شوید. و در صورت وجود برخی از نارضایتی‌ها، دگرگونی‌هایی جزئی را در دکوراسیون کافه خود ایجاد کنید.

در بعضی از موارد هم می‌توان با ایجاد چالش‌های مختلف به طور مستقیم نظر مشتریان خود را در مورد نوع و طرح چیدمان کافه پرسید. و همگام با ایده‌های آن‌ها پیش رفت. بهترین مکان برای ایجاد چالش، فضای مجازی می‌باشد. که می‌توانید در آن از نظر طیف گسترده‌ای از مردم و به ویژه مشتریان خاص خود مطلع شوید. به طور کلی ایده‌ها و نظرات مشتریان می‌تواند یک کمک بسیار عمده در انتخاب طرح مناسب برای چیدمان فضای داخلی کافه می‌باشد.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند نقش بسزایی در چیدمان داخلی کافه داشته باشد، ایجاد یک نوع نورپردازی متناسب با فضای کافه و شرایط رفت و آمد‌ها در آن می‌باشد. البته مهم ترین نکته برای ایجاد یک نورپردازی مناسب، قطعا متناسب بودن آن با تم کافه شما می‌باشد. به همین دلیل توجه به این نکته و وجود یک نور زیبا در کافه می‌تواند. برای فضای داخلی کافه شما بسیار مفید باشد. یکی از مزایای خوبی که نورپردازی مناسب می‌تواند برای کافه شما به همراه داشته باشد. تبدیل مشتریان موقت به مشتریان همیشگی می‌باشد.

برای اجرای این مورد می‌توانید از منابع نور طبیعی و مصنوعی در کنار همدیگر به صورت مکمل برای خلق فضایی زیبا در داخل کافه خود استفاده کنید. به همین خاطر می‌توانید محل قرارگیری پنجره‌های کافه خود را به گونه‌ای مشخص کنید که بتوان از نور طبیعی به صورت کنترل شده در داخل کافه استفاده کرد. البته نور طبیعی را فقط در روز می‌توانید به کار بگیرید. و به همین منظور باید ایده‌هایی برای جذاب کردن چیدمان داخلی کافه در شب داشته باشید.

برای مثال می‌توانید از شیشه و یا آینه‌های کوچک و رنگی در برخی از قسمت‌های کافه استفاده کنید. تا با منعکس کردن نور مصنوعی در شب، یک فضای آرامش بخش را برای مشتریان کافه به وجود آورد. همچنین نصب برخی از چراغ‌های آویز که به نوعی تزئینی هم می‌باشند، می‌تواند به نورپردازی مناسب در کافه شما کمک شایانی بکند.

اگر دقت کرده باشید در اغلب کافه‌ها طرح و رنگ میز و صندلی‌ها را متناسب با تم کافه و یا طرح و رنگ فضای داخلی آن انتخاب می‌کنند. البته این نکته می‌تواند در چیدمان داخلی کافه نقش چشمگیری داشته باشد. ولی به طور کلی شما باید در نوع چینش میز و صندلی‌ها به طور منظم عمل کرده. و به طوری آن‌ها را بچینید که رضایت مشتری‌ها جلب شود.

همچنین استفاده از کاناپه در کنار میز و صندلی می‌تواند. به وجود یک فضای هنری و جذاب در کافه کمک زیادی بکند. ولی باید تمامی این وسیله‌ها با هم در طرح و رنگ هماهنگ بوده تا شکل جالبی را به فضای داخلی کافه شما بدهند.

ایجاد فضاهای دنج و محل های مناسب برای نشستن جمع های خصوصی و دوستانه یا کاری در کافی شاپ ها بسیار مهم است و می تواند در رونق کافی شاپ و رستوران شما بسیار موثر باشد اگر بتوانید از یک نماد خاص برای کافی شاپ یا رستوران خود استفاده کنید این کار به برندسازی کافی شاپ تان کمک زیادی نماید زیرا مشتریان کافه و رستوران شما را با آن نماد به یاد می آورند و حتی شما از نام آن نماد نیز می توانید برای نام گذاری رستوران و کافی شاپ تان کمک بگیرید. 

در نتیجه با رعایت تمامی این نکات می‌توانید در کافه خود یک طرح عالی از چیدمان را تجربه کنید و رضایت مشتری‌های خود را جلب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید